0
0
Potrebujete pomoc?

Smart watch - všetko, čo potrebujete vedieť predtým, ako si ich kúpite

Smart watch - všetko, čo potrebujete vedieť predtým, ako si ich kúpite

Zdravie ani čas si za peniaze nekúpite, ale perfektné hodinky na ich meranie môžu byť vaše už od 100 do 700 eur. Záleží iba od vašich potrieb, preferencií a samozrejme peňazí.


Základné telesné hodnoty či počet urobených krokov vám už dnes zmerajú všetky smart hodinky. Či a do akej miery sú presné, to je už druhá vec. Okrem merania krokov a rôznych telesných hodnôt s nimi môžete zaplatiť v obchode, telefonovať či prijímať notifikácie. Dá sa povedať, že v niektorých prípadoch ide o mini smartphone. Líšia sa od seba dizajnom, funkciami aj zameraním. Keďže sa s nimi v poslednej dobe roztrhlo na trhu vrece, tak sme vám spísali všetky potrebné informácie, ktoré potrebujete vedieť pred tým, ako si na ruku nasadíte vaše prvé smart watch.


Apple vs. Android - kompatibilita s telefónom

Najdôležitejšou funkciou pri kúpe inteligentných hodiniek je ich kompatibilita s vašim mobilným zariadením. Pripojenie sa síce uskutočňuje cez Bluetooth, no kompatibilita sa líši medzi operačnými systémami. Nie je žiadnym prekvapením, že Apple Watch sú kompatibilné iba s iPhonom. Preto, ak ste sa do nich aj napriek tomu zahľadeli, musíte počítať s kúpou nového jablka.


Ak ale po smart hodinkách od firmy Apple netúžite a ste majiteľom iPhonu, nemajte strach. Spárovať ho s inými hodinkami nebude žiaden problém. Napríklad hodinky od firiem Samsung, Huawei či Nokia bežia na operačnom systéme Google Wear, vďaka ktorému ich spárujete s akýmkoľvek Androidom aj iPhonom.

Hovory a platby

Dáte si záležať na technologických novinkách a najradšej by ste v niektorých prípadoch nepohli ani prstom? V tom prípade u vás patria hovory či platby hodinkami medzi veľmi dôležté a užitočné funkcie. Ak chcete nechať telefón vo vrecku či zahádzaný v kabelke, tak telefonovanie aj platbu uskutočníte nielen cez Apple Watch, ale aj cez Huawei či Samsung.


Hodinky pre športovcov

Ak je pre vás šport niečím viac ako len občasná aktivita, tak sú pre vás dôležitejšie iné funkcie ako je dizajn či platba hodinkami. Pri hodinkách určených primárne na šport spozornite pri info o GPS, funkciách na meranie telesných hodnôt, monitoring kvality spánku a rôznych športových aplikáciách. Veľmi spoľahlivým športovým spoločníkom sú hodinky značky Garmin. Oficiálne ich síce za čisto športové hodinky nikto neoznačil, no ich funkcie hovoria samé za seba. Top verziou pre šport je verzia Fenix, no v prípade, že túžite po menších a dizajnovo pekných hodinkách, poobzerajte sa po verzii Vivoactive. Alebo hľadáte skvelú kombináciu ceny a výkonu? V tom prípade popremýšľajte nad nad hodinkami Withings, ktoré spájajú “starú” klasiku - dizajn bežných hodiniek s technickou funkcionalitou smart watch. U nás ich navyše nájdete za super cenu TU. 

 


 

Aplikácie a funkcionalita

Jednou z najdôležitejších kritérií pri výbere hodiniek je samozrejme aj funkcionalita. Takmer na všetkých smart hodinkách si už dnes môžete prezerať upozornenia z e-mailu, kalendára či sociálnych sietí. No treba myslieť na to, že nie zo všetkých sa dá na upozornenie aj priamo odpovedať.

Rozmanitosť aplikácií je u výrobcov hodiniek rôzna. Stále však platí, že na prvej priečke s počtom aplikácií sa už istú dobu držia Apple Watch. Môžete si s nimi objednať obed, taxík či dokonca ovládať svetlá vo vašej domácnosti. Záleží iba na tom, čo všetko vám váš internetový obchod pre hodinky ponúka.

Kapacita batérie

Ak nechcete, aby sa vám baterka na hodinkách vybila počas cvičenia, tak je treba výber hodiniek poriadne zvážiť. Hodinky s výdržou batérie niekoľkých dní sú ideálne práve na športové aktivity, no treba rátať s tým, že ich displej bude menej výkonný a nie tak detailne prepracovaný. Na druhej strane, ak vám záleží na kvalite displeja a jasnejších farbách, myslite na to, že si budete hodinky nabíjať aj každý deň.

 

Nenechajte si ujsť žiadnu novinku