Skrýt menu

Zobrazit menu

Slovenský Sygic ako prvý na svete prináša offline mapy do Apple Carplay

Slovenský Sygic ako prvý na svete prináša offline mapy do Apple Carplay   26. 08. 2018

Slovenská spoločnosť Sygic na veľtrhu MWCA v Los Angeles oznámila podporu Apple Carplay. Ide o prvú firmu, ktorá na túto platformu prináša offline mapy a navigáciu. Podporovaná je tak ako aplikácia GPS Navigácia, takisto aj Car Navigácia. Pokiaľ má užívateľ niektorú v iPhone, informácie sa automaticky zobrazia na displeji vozidla a vďaka hlasovému ovládaniu vodič nemusí dať ruky preč z volantu.

 

Sygic v Apple CarPlay ponúkne aj ďalšie funkcie, ako sú upozornenia na zmeny povolenej rýchlosti, plánovanie trasy s prognózou o dopravných zápchach, či asistenta pre jazdu v pruhoch. Chýbať nebude ani hlasová navigácia a čerstvé dopravné informácie.

 

Vďaka vlastnostiam Apple CarPlay môžu vodiči synchronizovať preferencie a mapy v ľubovoľnom aute s Apple CarPlay. Môžu ich tak ľahko používať, či už ide o vlastný automobil, firemný či dočasný z požičovne. Sygic pre Apple CarPlay bude dostupný behom niekoľkých nasledujúcich dní s vydaním iOS 12, ktorý je pre použitie podmienkou. V budúcnosti by spoločnosť rada ponúkla svoje riešenia aj pre konkurečnú platformu Android Auto.