Skrýt menu

Zobrazit menu

Apple AirPower sa možno na trh nedostane, zmienky o nej miznú z webu firmy

Apple AirPower sa možno na trh nedostane, zmienky o nej miznú z webu firmy   17. 09. 2018

Apple minulý týždeň predstavil trio nových iPhonov aj hodinky Watch, ale stále nie nabíjaciu podložku AirPower. Teraz to navyše vyzerá tak, že firma chce, aby sme na podložku „zabudli“. Potichu totiž odstránil akékoľvek referencie na AirPower na svojich webových stránkach, všimol si web CNET.

 

Podložka pritom bola predstavená pred rokom v septembri 2017. Výrobca vtedy avizoval uvedenie tento rok, no do konca zostávajú už len necelé štyri mesiace a podložka sa stále nepredáva. Občas sa síce objavia náznaky o jej príchode, vždy ale ide o neoficiálne informácie. AirPower pritom existovala aspoň „papierovo“ na stránkach Apple a spomínala sa najmä na produktových stránkach pre iPhony 8 a X. Oficiálna anglická verzia stránok ale teraz spomína AirPower len v na obrázku na stránke pre slúchadlá AirPods.

 

Niektoré jazykové mutácie webu ešte môžu podložku spomínať, momentálne to ale nevyzerá s jej uvedením sľubne. Dôvodom môže byť prehrievanie podložky kvôli tomu, že obsahuje viacero cievok. Niektoré zdroje spomínajú aj rušenie v komunikácii medzi podložkou a nabíjaným zariadením. Apple situáciu pre CNET nekomentoval.