Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

Zopár jednoduchých trikov ako predĺžiť výdrž notebooku (10.05.2013)

Určite každý užívateľ notebooku sa už dostal do situácie, kedy sa batéria jeho notebooku vybila práve v tej najmenej vhodnej chvíli. Vybitie batérie je nepríjemné hlavne na cestách, keď nemáte možnosť pripojiť notebook na napájanie. Aby ste tomuto predišli, tak si môžete zaobstarať novú batériu s vyššom kapacitou. Existujú však aj jednoduchšie riešenia, ktoré vám, na základe toho, čo práve s notebookom potrebujete robiť, umožnia nahnať si pár minút k dobru.

Výdrž batérie v notebooku ovplyvňuje niekoľko základných faktorov. Samozrejme najväčším žrútom výkonu sú náročné 3D hry, avšak aj aktívna optická mechanika, či vysoký jas displeja ju dokážu vyčerpať behom krátkej doby. Všetko tak záleží od vášho využitia notebooku. Pri písaní dokumentov nepotrebujete mnoho funkcií. My sa vám dnes pokúsime priblížiť aspoň niekoľko ciest, ako si predĺžiť výdrž batérie.

1. Znížte jas displeja
displej notebooku dokáže spotrebovať až 30-40% celkovej energie. Čím vyšší jas, tým vyššia je aj spotreba. Pri nízkej hladine okolitého osvetlenia je displej dobre čitateľný aj pri nízkom jase.

2. Zvoľte si správnu rýchlosť pevného disku
na bežné používanie v notebooku stačí pevný disk s rýchlosťou 5400 otáčok za minútu. Pevné disky s vyššími otáčkami spotrebujú viac energie a nedokážete ich ani dobre využiť.


3. Obmedzujte činnosť optických mechaník
optická mechanika je výraznou záťažou pre výdrž batérie. Ak nemusíte, nevyužívajte ju, keď nemáte na blízku zásuvku.

4. Nezahlcujte procesor
záťaž procesoru taktiež obmedzuje výdrž batérie. Nie len náročné aplikácie, ale aj programy zbytočne bežiace na pozadí sú pre vás nepotrebné, keď potrebujete čo najväčšiu výdrž.

5. Vypnite bezdrôtové pripojenia
Wi-Fi a Bluetooth jednoducho nepotrebujete, ak napríklad sledujete film z pevného disku. Dokážu totiž skonzumovať až 22% celkovej výdrže batérie.

6. Používajte programy pre správu energie
dnes už väčšina notebookov obsahuje programy pre správu energie. Umožňujú vám vyberať z niekoľkých schém, ktoré sú šité na mieru rôznym využitiam. Naučte sa ich čo najefektívnejšie využívať, aby ste predĺžili výdrž batérie.

7. Vybavte notebook moderným SSD diskom
tieto disky sú nie len rýchlejšie, ale aj úspornejšie. Nepoužívajú žiadne mechanické súčasti a tým pádom sú aj tichšie a menej náklonné na poškodenia.

Tipy pre zlepšenie výdrže batérie sme priniesli v spolupráci so spoločnosťou Dell.Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články