Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

Toshiba Tecra Z40 a Z50 - ultraľahký magnéziový pracant (09.06.2014)

Spoločnosť Toshiba sa opäť vracia do biznis sféry zariadení určených pre náročných používateľov a profesionálov, ktorým chce ponúknuť nie len kvalitu, ale aj eleganciu, štýl a bezpečie. Dvojica ich horúcich noviniek z ich dielne presne tieto predpoklady spĺňa a pridávajú aj niečo navyše.

Spoločnosť Toshiba má s biznis triedou notebookov už dlhoročné skúsenosti, ktoré chceli zúročiť aj v prípade novej dvojice modelov zastrešených pod modelovou radou Tecra. Modely Tecra Z50 a Tecra Z40 chcú zaujať hlavne náročných používateľov, ktorí potrebujú od notebooku najmä to, aby bol maximálne vyrovnaný. Výkonný, bezpečný, elegantný a hlavne spoľahlivý. Nie je hračkou, je pracovným nástrojom spoločníkom na pracovných cestách a reprezentatívnym nástrojom.Ekonomickejšou a jednoduchšou voľbou je modelový rad notebookov Toshiba Tecra Z50, konkrétne si môžete vyberať z modelov A-12C, A-11E a A-128, ktoré ponúkajú výborný pomer ceny a možností. V zásade môžeme rad Tecra Z50 označiť ako ľahký a profesionálny nástroj, ktorý v niektorých aspektoch vychádza zo známych menších modelov Portégé Z30, ktorých výhody spája s kvalitami biznis triedy v odolnom 15,6-palcovom prevedení s Full HD displejom.

Oceníte hlavne kvalitu a odolnosť prevedenia magnéziového tela, ktoré v sivej metalickej farbe pôsobí decentne a elegantne. Odvážne a výrazné prvky išli bokom, dôležitá je najmä kvalita. Tento materiál je pevný, ľahký, dobre odvádza teplo a zameranie na detail sa odráža aj v tom, že na týchto notebookoch nenájdete škaredé škáry a medzery, kde niečo nelícuje. Poteší aj podsvietená klávesnica, vďaka ktorej budete jednoducho pracovať aj za horších svetelných podmienok.

Aktuálna ponuka 14" notebookov Toshiba Tecra Z40
Aktuálna ponuka 15.6" notebookov Toshiba Tecra Z50

Modely Z50 sú osadené procesormi Intel Core i5 štvrtej generácie, pričom ostatné ich parametre sa už líšia podľa konkrétneho modelu a jeho cenovej hladiny. Spoliehajú sa na integrované grafické riešenie od Intelu a môžete si vybrať až 8GB RAM, či rýchly SSD disk. Nechýba ani bohatá nádielka rôznych portov, no týmto modelom chýba optická mechanika. To je však pochopiteľné vzhľadom na nízku hmotnosť okolo 1,80kg a hrúbku len okolo 20mm. Zahanbiť sa nenechajú ani v oblasti výdrže batérie, ktorá dosahuje až 8 hodín.

O triedu vyššie mieri model Toshiba Tecra Z50, ktorý ponúka zhruba to, čo ako štandard predstavil rad Z50, no pridáva niektoré prémiové užitočné vlastnosti, ktoré ocenia najmä tí náročnejší z vás. Je to tenký a superľahký ultrabook, ktorý však nie je ochudobnený o nič z bohatej výbavy a  tak vám nič nebráni, aby ste ho využívali naplno. Notebooky Z40 sa pýšia tým, že sú dokonale vyvážené pre využitie v podnikateľskej sfére a v tomto ohľade treba dať japonskej Toshibe za pravdu.


Tieto ultrabooky sú výborne prenosné, za čo vďačia nie len 14-palcovému prevedeniu, ale aj nízkej hmotnosti len necelých 1,5kg a tenkému dizajnu s hrúbkou len 20mm. Podobne ako sme už uviedli v prípade Z50, ani v prípade Z40 dizajnéri nevsadili na odvážne a prečačkané prvky, namiesto toho na striedmosť a eleganciu, ktoré môžu budiť vážny dojem, no zároveň aj serióznosť. Materiály sú pevné, odolné, zaručujú dobré chladenie a taktiež bezpečie, nakoľko tento notebook znesie aj trošku horšie zaobchádzanie. Rovnako aj v tomto prípade poteší prítomnosť podsvietenej klávesnice.

Aktuálna ponuka 14" notebookov Toshiba Tecra Z40
Aktuálna ponuka 15.6" notebookov Toshiba Tecra Z50Srdcom modelov Z40 sú výkonné procesory Intel Core i7, ktoré sú doplnené až 8GB RAM s možnosťou rozšírenia na 16GB, SSD disky, integrovaným grafickým riešením Intel® HD 4400. Nechýbajú všetky potrebné porty, na ktoré si len spomeniete, rovnako ako čítačka pamäťových kariet, snímač odtlačkov prstov, dokovací konektor, či LTE modem. Výdrž pri bežnom používaní dosiahne až 9 hodín, pričom niektoré testy v extrémne priaznivých podmienkach dokazujú výdrž až 12 hodín.

Toshiba Tecra Z50 a Toshiba Tecra Z40 dokážu zaujať nie len pohľadom, ale najmä tým, čo ponúkajú vo svojom vnútri. Mieria do vysokých tried biznis kategórie, no pritom stále ponúkajj zaujímavý pomer ceny a výkonu, pri ktorom si vyberie každý.
 


Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články