Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

Seagate disky získali ďalšie ocenenia a zaradili sa medzi špičku (16.02.2014)

Problematike výberu tých správnych pevných diskov sa nevenuje zvlášť veľká pozornosť. Pritom často ide o jeden z kľúčových komponentov každého PC a to bez ohľadu na to, či ho používate na ukladanie dokumentov a súborov, operačný systém, alebo hranie hier. Aj preto sme sa dnes rozhodli vám predstaviť dva modely, ktoré nepredstavujú len zaujímavé novinky, ale aj rozumné a cenovo dostupné riešenia. Oba disky sú z dielne Seagate a oba rozhodne stoja za zmienku.

Seagate Barracuda 7200.14
Prvým modelom je tradičný pevný disk Seagate Barracuda 7200.14 s veľkosťou 3,5-palca. Sériu pevných diskov Barracuda vám určite nemusíme predstavovať, už roky ide o overenú značku kvality a rozumnej ceny, s ktorou máte určite už nejaké skúsenosti. A nami predstavovaný model na týchto základoch stavia, aby priniesol vlastnosti, ktoré ocení nie len bežný používateľ pri každodennej práci, ale aj odborníci.


Tento konkrétny model môžete na trhu nájsť s rôznymi kapacitami. Kľúčovým faktom ale je, že na trh prichádza s hustotou zápisu 1 TB na platňu. Teda ak si vyberiete model s celkovou kapacitou 3 TB, obsahuje 3 platne a každú s kapacitou 1 TB. Ako už aj názov modelu napovedá, platne dosahujú rýchlosť 7200 otáčok za minútu. To so sebou prináša aj niektoré negatíva. V porovnaní s niektorými pomalšími a úspornejšími diskami je tak tento disk o niečo hlučnejší a dosahuje výraznejších vibrácií. Nie je to však nič, čo by spôsobovalo problémy a pevnejšie usadenie disku v skrinke to hravo vyrieši.

Seagate Barracuda 7200.14 je vybavený až 64 MB cache a využíva komunikačné rozhranie SATA s rýchlosťou prenosu 6 Gbps. V čom ale tento disk vyniká, to je výborný pomer ceny a kapacity. V prípade 3 TB modelu platíte 33 eur za 1TB, čo je vynikajúca cena. A toto je hlavný dôvod, prečo napríklad prestížny web PCTuning vyhodnotil tento disk ako HDD s najlepším pomerom ceny a výkonu a získal ocenenie Silver Award. Dostupné sú 1TB, 2TB a 3TB kapacity.


Hybridný Seagate Desktop SSHD
Druhým diskom v našom prehľade je veľmi zaujímavý kúsok Seagate Desktop SSHD v štandardných 3,5-palcových rozmeroch. Tieto disky prichádzajú na trh s kapacitou od 1 TB do 4 TB, venovať sa však budeme najmä konkrétnemu 2 TB modelu. O SSHD diskoch ste už možno počuli, nakoľko postupne ich popularita a povedomie o nich rastú. Tieto disky v sebe kombinujú 3 dôležité vlastnosti a to je veľká kapacita pevných diskov, výkon SSD diskov a cenová dostupnosť.
Sú to hybridné pevné disky, ktoré fungujú na technológii tradičných platní, ktoré sa používajú na ukladanie dát. V tomto konkrétnom prípade tak máte k dispozícii 2 TB priestoru na bežnej technológii. Okrem toho tu však nájdete aj 8 GB ultrarýchlej pamäte NAND pre dosiahnutie vysokého výkonu systému. Môžete tak urýchliť štart a beh operačného systému, či niektoré programy a aplikácie. Technológia Adaptive Memory™ od spoločnosti Seagate efektívne identifikuje vaše najpoužívanejšie dáta a skladuje ich na NAND flash pamäti, aby ste ich mali v okamihu k dispozícii.

Seagate Desktop SSHD sú taktiež vybavené 64 MB cache a komunikačným rozhraním SATA s prenosovou rýchlosťou 6 Gbps. Ďalšou veľkou výhodou je aj nízka spotreba, ktorá v prevádzke dosahuje 6,7 W a v pohotovostnom režime dokonca len necelý 1 W. Tieto disky sú tak vynikajúcim a cenovo dostupným riešením pre upgrade aj nové PC. Navyše sú kompatibilné s Windowsom, Linuxom a Macom. Nesporné kvality ocenil aj populárny časopis Počítač pro každého, kde disk vyhral ocenenie v teste.

Aktuálna ponuka Seagate hybridných SSHD diskov na našom e-shope.

 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články