Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

Samsung opäť zbrojí pre trh s SSD diskami. Na trh prináša nove SSD disky Samsung EVO 850 (06.02.2015)


Samsung opäť zbrojí pre trh s SSD diskami. Už v minulosti ho ovládli a teraz chcú čo najlepšie nadviazať na to, čím si používateľov po celom svete získali. Ich novinka Samsung SSD 850 EVO chce spojiť to najlepšie z dvoch svetov a to má so sebou priniesť prémiové vlastnosti, vysoký výkon a cenu, ktorej sa len ťažko bude dať odolať. Ak sa vám teda ešte SSD disky nedostali pod kožu a do vašej zostavy, s týmito novinkami by sa im to konečne mohlo podariť.


O Samsung SSD 840 EVO ste pravdepodobne počuli alebo čítali. Písali sme o ňom my, písalo sa o nich všade na internete a ak ste sa aj niekedy na rôznych internetových fórach pýtali iných používateľov, ktorý SSD disk by vám odporučili, pravdepodobne ako odpoveď znela práve 840 EVO. Oproti tomu Samsung SSD 850 PRO zase predstavovali to najlepšie pre náročných používateľov. A aj keď je 850 EVO papierovo nástupcom radu 840, čerpá mnoho výhod z hi-end triedy 850 PRO.Samsung 850 EVO sú totiž založené na vysokovýkonnej technológii 3D V-NAND, pričom tá je podporená moderným radičom Radič Samsung MEX. Oproti NAND architektúre je výhoda technológie od Samsungu v tom, že sa skladá z 32 vrstiev umiestnených nad sebou, ktoré sú spájané do buniek, čo technológii umožňuje eliminovať rôzne obmedzenia v oblasti výkonu a rozmerov. Čo to ale znamená pre vás? Je to jednoduché, dlhšiu životnosť a ešte lepšiu spoľahlivosť oproti 840. 120GB a 240GB verzie diskov majú životnosť 75TB, 500GB a 1TB verzie dokonca až dvojnásobok, čím sa dostali na úroveň SSD 850 PRO. Denne na ne tak môžete zapísať až 80GB. Navyše sú disky aj energeticky nenáročné a veľmi efektívne.

To však nie je jediná zo zaujímavých technológií, ktoré tieto disky prinášajú. Rýchlosti totiž dávajú nový zmysel. V prvom rade je to funkcia TurboWrite od Samsungu, ktorá sa stará o sekvenčný zápis rýchlosťou až 520MB/s, náhodný zápis až 90,000 IOPS. Rýchlosti čítania sú samozrejme ešte lepšie. A k tomu je tu režim Rapid, ktorý si vypomáha nepoužívanou RAM vášho PC a používa ju ako vyrovnávaciu pamäť, čo na rýchlosti skutočne poznať. Tej ešte pomáha softvér Magician, ten však podporuje len Windows.Inštalácia disku je blesková a intuitívna, navyše vám pri nej pomáha ah dodávaný softvér od Samsungu, aby ste si jednoducho vedeli preniesť všetky svoje dáta. Nové 850 EVO však bodujú aj zabezpečením. Sú vybavené najnovším hardvérovým systémom šifrovania celého disku s 256-bit šifrovaním AES. Táto technológia navyše nijako neznižuje výkon disku. Pred prehriatím ich zas chráni algoritmus Dynamic Thermal Guard, ktorý udržuje optimálnu teplotu. Samozrejmosťou je potom podpora technológií S.M.A.R.T, identifikátora WWN a aj režimu spánku.

Prekvapením je, že sa priamo nič z toho neprejavilo na jeho rozmeroch. Stále je to jednoduchý a šikovný 2,5-palcový disk s hrúbkou 7mm, ktorý podporuje rozhranie SATA 3, no pokojne ho môžete používať aj s pomalším SATA 2. Výkon aj kvalitu potvrdzujú prvé zahraničné testy, kde v benchmarku PC Mark dosiahli podobné výsledky ako 850 PRO. Viete čo je však na nich najlepšie? Cena, ktorá ich robí dostupnými a aj vďaka nej oslovia viac ako 850 PRO.
 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články