Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


RECENZIA: Vyskúšali sme Samsung tablet s podporou LTE, ktorý si môžete v SHARKu kúpiť so zľavou 100eur (17.02.2015)

Keď si na dnešnom trhu chcete vybrať lacný tablet, väčšinou sa pozeráte po menších, prípadne menej známych značkách, ktoré s väčšou a známejšou konkurenciou bojujú najmä cenou a jej pomerom k výkonu. Zase naopak, ak chcete hi-end tablet, pozeráte sa po známych značkách. Napríklad po Samsungu a podobných. Dnes to však obrátime naruby a ukážeme vám niečo známe a lacné.

Samsung totiž s modelom Galaxy Tab 4 8.0 útočí práve cenou, na čo sme v prípade tejto značky neboli až tak zvyknutí. Samozrejme sa v nej odráža aj jednoduchší hardvér a ďalšie cenové aspekty, no na druhú stranu ide tvrdo po konkurentoch, ktorí sa už stabilne obsadili v tejto sfére trhu a práve sila značky im môže pomôcť. No nespoliehajú sa len na ňu a ponúkajú aj niečo navyše. Stále je to však Galaxy a to so sebou prináša všetko, čo je pre tento brand Samsungu typické.

Keď sa na Galaxy Tab 4 8.0 pozriete, vidíte v ňom celú známu sériu zariadení, takže ak sa vám páči unifikovaný Galaxy dizajn, určite nebudete protestovať. Vlastne je to taký veľký Galaxy S4, no len menej zaoblenými rohmi. Biela mu veľmi pristane, rovnako aj strieborný metalický pás po obvode, ktorý mu dodáva punc luxusu, aj keď cenovka hovorí o niečom úplne inom. Zadný kryt je plastový, no neprekáža to a to najmä vďaka kvalitnému vyhotoveniu a príjemnej textúre. Tá vzhľad robí menej tradičným a aj sa príjemne drží v rukách.

Názov Galaxy Tab 4 8.0 samozrejme v prvom rade veľkosť uhlopriečky, no zhodou okolností aj hrúbka celého tabletu je len 8mm. Váži len 320 gramov a vďaka týmto parametrom skutočne veľmi dobre padne do rúk v oboch polohách. Možno prekáža len to, že si pravou rukou budete zakrývať reproduktor. Okrem dvoch dotykových tlačidiel tu nájdete aj tradičné stredné. Ovládanie hlasitosti a zapínanie je vpravo hore, sloty na SIM kartu a micro SD kartu (až do 64GB) zase dole. Vzadu jemne vytŕča optika fotoaparátu.

Tablet beží na operačnom systéme Android 4.4.2 KitKat, no to nie je všetko a samozrejme tu nájdete aj nadstavbu a aplikácie Samsungu. Samozrejme to so sebou prináša aj pár zmien, napríklad screenshoty robíte posunutím dlane po displeji, čo nie je veľmi praktické. Oveľa viac však poteší prehľadnosť a stabilita systému. Orientujete sa na základnej obrazovky a posunutím do strany pred sebou máte aplikácie. Samsung ho navyše vybavil množstvom aplikácií, ktoré zjednodušujú synchronizáciu, spájanie a prenášanie dát a údajov naprieč rôznymi zariadeniami.Okrem toho tu nájdete aj ďalšie šikovné vecičky. Napríklad detský režim sa postará o to, že práve toto môže byť prvý tablet v živote niekoho z vašich blízkych. Nechýba ani kancelársky balík, či natívna aplikácia pre DropBox. Pod rodinou Play sa zase zgrupuje centrum pre hry, multimédiá a správy. Aj napriek cene je tablet veľmi šikovný v oblasti multimédií a do kariet mu hrá výbava, rozmery a aj podpora formátov, tá je síce mierne nadpriemerná a neprehráte v ňom napríklad .mkv vo vysokom rozlíšení, no ten bežný základ zvládne s prehľadom.Displej tabletu síce nedisponuje najvyšším rozlíšením, no na veľkosť uhlopriečky 8 palcov tých 1280 x 800 pixelov postačuje. Poteší zobrazením farieb, čo oceníte napríklad pri prezeraní fotografií alebo pri sledovaní videa. Taktiež môžete oceniť slušné pozorovacie uhly, no hnevať môže lesklé vyhotovenie, ktoré zhoršuje čitateľnosť displeja na slnku. Prekvapil skutočne dobrý zvuk, na túto cenovú hladinu možno až nečakane dobrý. Vďaka nemu sa pri pozeraní filmov dočkáte slušného zážitku, nie nejakého veľkého chrčania a skreslenia.

Pochváliť už však nemôžeme dvojicu kamier, ktoré sú nie len podpriemerné, ale dnes už aj nedostačujúce. Tablet nikdy nebude primárnym zariadením na fotografovanie a robenie videí, no to neznamená, že od toho neočakávate niečo viac. Predná má rozlíšenie 1,3MPx, čo sa ešte dá zniesť a akceptovať. Zadná má rozlíšenie 3,15MPx aj keď ponúka hneď niekoľko režimov, málokedy z nej dostanete skutočne pekný obraz, čo je obrovská škoda. Zo zaujímavých funkcií tu nechýba ešte GPS navigácia.

Celý tablet je poháňaný štvorjadrovým procesorom s frekvenciou 1,20GHz, čo dnes nie je žiaden nadštandardný údaj, no ako základ pre tablet na každodenné využitie to pokojne postačuje. Navyše ho dopĺňa 1,5GB RAM a vďaka tomu beží plynulo a nezadýcha sa ani pri multimediálnych aplikáciách, alebo aj nových hrách. Samozrejme nie všetky zvládne v top kvalite, no napríklad novú bojovku WWE Immortals od tvorcov série Mortal Kombat si môžete pohodlne užiť. Tablet ponúka 16GB úložisko.


Čo to ale znamená v reči čísiel? Tablet sme samozrejme podrobili aj niekoľkým benchmarkomv AnTuTu sme celkovo namerali 18890 bodov, pričom podrobné výsledky si môžete pozrieť v tabuľke. V 3Dmark benchmarku Ice Storm Extreme už výsledky neboli také uspokojivé a to hlavne v grafickej oblasti, s fyzikou si tablet poradil obstojne. Najlepší výsledok sme však namerali v benchmarku batérie. Celkové skóre 8883 bodov sa nám potvrdilo aj pri používaní a pri takom bežnom browsovaní, hraní a sledovaní tu a tam sme sa po nabíjačke nemuseli obzerať vôbec často.

Samsung Galaxy Tab 4 8.0 LTE je skutočne dobrým tabletom, ktorý v mnohých ohľadoch prekvapí a rozhodne by sme Samsung až v takto nízkej cenovej hladine nečakali. Má svoje chybičky, no tie mu radi odpustíte. Zvlášť, ak to bude váš prvý tablet vôbec. Jeho systém je rýchly a intuitívne, obsahuje slušnú nálož aplikácií a poradí si aj so zábavou.

    Aplikácie
    Dizajn
    Batéria
     Kamery


 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články