Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

RECENZIA: Veľmi podarený SmartPhone Prestigio 4300DUO (19.12.2012)

Spoločnosť Prestigio v poslednej dobe rozširuje svoje bohaté portfólio o ďalšie segmenty trhu, kde možno nie je až tak doma. Najskôr prišli na trh s novou radou tabletov MultiPad, s ktorými sa im už podarilo osloviť nájsť si svojich zákazníkov. Teraz idú ešte ďalej a vrhajú sa na trh, kde je konkurencia už taká veľká, že aj najväčší hráči predajmi často nedosahujú očakávané čísla. Vrhajú sa totiž priamo do segmentu inteligentných telefónov, konkrétne smartphonov vyzbrojených operačným systémom Android. Oplatí sa poobzerať po ich novej rade MultiPhone?
 

Lenovo IdeaPad U410 Ultrabook


Skutočne lákavá cena
Už od začiatku vám však musí byť zrejmé, že s telefónmi MultiPhone neútočia na najvyššie priečky. To by asi ani nemalo zmysel. Avšak v nižšej strednej triede by mohli zaujať. Na recenziu sme si vybrali model Prestigio MultiPhone 4300 DUO. Ten by sme mohli zaradiť do nižšej strednej triedy a to ako cenou, tak aj kvalitami. Hlavnú úlohu však opäť zohráva cena, ktoré je oproti konkurenčným produktom skutočne veľmi lákavá. A práve cena môže byť tým rozhodujúcim faktorom, ktorý nakloní misky váh v prospech tohto telefónu,
ak sa budete rozhodovať o kúpe.

Len 179 eur je cena, ktorá hravo podlieza napríklad akýkoľvek lacný Galaxy telefón, pričom však Prestigio ponúka o niečo viac. Nie však čo sa týka vzhľadu, nakoľko ten pôsobí trošku neohrabane, možno tuctovo, jednoducho a aj odráža svoju cenovú kategóriu. Lacné plasty pôsobia príliš krehko. Až sa bojíte, že niečo na telefóne ľahko odriete alebo zlomíte. S kľúčmi od auta by ste ho do vrecka asi nedali. Pritom však spevnené sklo škrabancom odoláva dobre. Ak sa cez lacný vzhľad telefónu dokážete preniesť, tak dostanete do rúk veľmi dobrý telefón, ktorý je navyše oveľa lepší ako sa na prvý pohľad môže zdať.

Podpora 2 SIM kariet
Vyhotovenie nahnevá už hneď po rozbalení a vloženie batérie
sa z jednoduchého úkonu mení na operáciu, kedy vám potečie pot po čele. Zadný kryt sa totiž otvára zboku. Nie je tu žiadne tlačidlo, len drobný zúbok, ktorý nechtom povolíte. Na druhej strane to však ide už horšie. Musíte zatlačiť, aby ste ho „vylúpli“
z miesta, kde zapadá. Celý kryt je však strašne jemný a skutočne sa budete báť o to, aby ste niečo na novom telefóne hneď aj nezlomili.

Pri vkladaní batérie si však všimnete niečo, vďaka čomu sa tento telefón dostáva  výrazne pred väčšinu konkurencie. Môžete v ňom totiž používať dve SIM karty, vďaka čomu výrazne narastá jeho flexibilita. Podpora dvoch SIMiek vám zaručí, že môžete na cestách používať miestnu kartu, prípadne vzhľadom na svoje potreby meniť karty podľa operátora. Takýchto smartphonov navyše na trhu veľa nie je a tie čo sú ani zďaleka neponúkajú taký dobrý pomer ceny a výkonu.

Lenovo IdeaPad U410 Ultrabook

 

Operačný systém
Mobilný operačný systém Android asi netreba nikomu zvlášť predstavovať. Jedná sa o otvorenú platformu, ktorú si môže každý prispôsobiť podľa svojich vlastných potrieb. Prestigio MultiPhone 4300 DUO ponúka systém vo verzii Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Navyše Prestigio ponúka aj svoju nadstavbu systému a slušnú nádielku dodatočných aplikácií, či už na prácu, no aj hry, medzi ktorými vyniká najmä návykový rýchlik Angry Birds v plnej verzii. Na všetky ostatné aplikácie máte k dispozícii obchod Google Play, kde si môžete vybrať z kvanta ďalších.

Hardvérová výbava
Najdôležitejšie je však telefonovanie a s tým si tento telefón samozrejme hravo poradí. Zvuk je kvalitný na oboch stranách, aj čo sa týka mikrofónu, aj čo sa týka slúchadla. Batéria s kapacitou 1500 mAh podľa údajov výrobcu vydrží 3 hodiny hovoru alebo 120 hodín v pohotovostnom režime. Pri dlhších telefonátoch sa však použité plasty nepríjemne zahrejú a telefón je teplý aj na zadnej strane, kde ho držíte, aj pri vašom uchu. Samozrejmá je podpora mobilných sietí HSDPA, HSUPA, 3G/UMTS a štvorpásmového GSM. Nechýba ani podpora Bluetooth, či Wi-Fi pre lokálne pripojenie. Internet v mobile nie je žiadnym problémom.

Po hardvérovej stránke už dnes telefón nie je žiadnym technologickým zázrakom, avšak na jeho cenovú kategóriu to bohato postačuje. Jeho srdcom je jednojadrový procesor ARM Cortex A9 s frekvenciou 1GHz a integrovaným grafickým riešením. RAM je taktiež oklieštená len na 512MB, čo je v tejto cenovej kategórii štandardom, avšak postupne sa z trhu už vytráca takto nízka kapacita. Základná pamäť telefónu je 4GB, pričom máte možnosť rozšíriť ju pomocou SDHC/SDXC karty o 32GB, čo vám rozhodne padne vhod v prípade, že plánujete telefón používať aj ako mp3 prehrávač.
Výkon
Aby sme vám lepšie ilustrovali výkon telefónu v prípade, že ho chcete občas použiť aj na nejakú tú hru, či inú náročnejšiu aplikáciu, tak sme ho samozrejme podrobili testom v najnovšej verzii populárneho mobilného benchmarku AnTuTu. Ten je voľne dostupný a svoj telefón si v ňom môžete jednoducho otestovať aj vy a teda porovnať s našimi výsledkami. Mobilu sa na jeho pomery nedarilo vôbec zle, no napríklad s hrami už môže mať aj problémy.

Displej a kamery
Zadná kamera s rozlíšením 5 megapixelov
je vybavená aj automatickým zaostrovaním a fotky z nej nijako nevybočujú zo zaužívaného priemeru ostatných podobných zariadení. Na dovolenkové fotky to teda nie je, ale bežné fotky telefón zvláda aj vďaka blesku. Predná kamera s rozlíšením 0,3MP je určená na videohovory a okrem toho ešte celkom schopne nahradí zrkadielko v kabelke. Na nič moc iné sa nehodí. Obraz je výrazne zazrnený.

Oproti tomu výrazne poteší kvalitný multidotykový LCD displej, ktorý je veľkosťou nad pomery celej tejto cenovej aj výkonnostnej kategórie. Až 4,3'' displej skutočne nie je štandardom. Reaguje veľmi dobre, taktiež sa naň dobre pozerá. Jeho rozlíšenie je 480x800 pixelov. Aj napriek rozmernejšiemu displeju telefón stále dobre padne do ruky a netlačí ani vo vrecku. Dobre je na tom aj jeho hmotnosť, ktorá je približne na úrovni iných (aj menších) telefónov.

Záver a zhodnotenie
Celkovo je telefón veľmi podarený a zvlášť vo svojej cenovej kategórii si len ťažko bude hľadať konkurenciu. Okrem ceny poteší hlavne kvalitný displej, možnosť spravovať v telefóne 2 SIM karty, balík aplikácií od Prestigia a celkom schopná výdrž batérie. Ak navyše zoberiete bielu verziu, tak vyzerá aj elegantne. Horšie je na tom kvalita plastov, o ktoré máte strach pri otváraní zadného krytu, nepoteší dlhé nabíjanie cez USB a zahrievanie telefónu.     

PLUS:
+ veľký displej
+ 2 SIM karty
+ cena
+ kožené púzdro
MÍNUS:
-  Zahrievanie
-  Lacné plasty
-  Pomalé nabíjanie cez USB

 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články