Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

RECENZIA: Toshiba Excite AT 10 prekvapí dizajnom (20.08.2013)

„Nechajte ma zaujať vás“. Tak sa nám predstavuje nový tablet od Toshiby, ktorá v tomto segmente nemá až také veľké zastúpenie, za to však má vybudované veľmi dobré meno. Ide o novinku Toshiba Excite AT10-A-104, ktorú sme dnes dostali do rúk na recenziu. Nie je to len taký obyčajný tablet. Svedčí o tom aj samotný názov, ktorý je zároveň znakom toho, že si s týmto tabletom Toshiba verí. A dnes výnimočne predbehneme text a prezradíme vám, že majú dôvod na takúto sebadôveru. Tak čo, necháte sa zaujať?

Toshiba snáď po prvý raz prináša niečo, čo nevidíme často. Tablet pre bežné používanie, no ktorý zároveň vyhovie aj náročným používateľom. Navyše s cenou ide Toshiba v tomto prípade až pekelne nízko. Tak nízko, že keď ho vo výklade zbadáte vystavený vedľa konkurenčných, tak dlho premýšľať nebudete. Podliezajú psychologickú hranicu 300€ a konkurujú tak lacnejším značkám. Našťastie to ale neznamená, že museli ísť aj dole s kvalitou.


Toshiba Excite AT10-A-104 pôsobí pomerne obyčajne. Ešte aj balenie tohto tabletu je veľmi skromné a nájdete v ňom len obligátne príslušenstvo a doplnky. Za obyčajným zovňajškom sa však skrýva niečo viac. Pravdepodobne aj toto bola cesta, ako ušetriť a ušetrené vrhnúť na dôležitejšie aspekty. Ak ste už niekedy predtým mali v rukách nejaký Toshiba tablet, tak zažijete mierne deja vu. Je totiž taký istý ako ostatné. Čierna predná strana s hrubým lemovaním displeja. A okolo tohto lemu je tenký metalický pásik ako rámovanie. Na prednú stranu sa zmestilo ešte nenápadné logo a to je všetko.

Zadný kryt vytvára metalický dojem s jemným vzorom. Pôsobí ľahko, ale aj pevne a odolne. Nebojíte sa, že by sa vám pri páde odralo, prípadne, že by ste ho nechtami mohli poškriabať. Tablet je aj pomerne tenký. Síce trošku hrubší ako najtenšie Toshiby, ale 10,5 mm je stále veľmi slušné číslo. Oproti ostatným podobným Toshiba tabletom narástol aj do hmotnosti, avšak 630 gramov nie je žiadna obrovská záťaž.

Toshiba Excite výborne sadne do rúk. Kvôli rozmerom, hmotnosti a aj rozloženiu jednotlivých prvkov, ktoré sú stále po ruke bez ohľadu na orientáciu. Pracovalo sa s ním akosi pohodlnejšie a teda aj rýchlejšie. Ak ho držíte horizontálne pred sebou, tak vľavo nájdete ovládanie hlasitosti, výstup na slúchadlá a pod inteligentne vyriešenou krytkou aj slot na microSD karty a microHDMI. Takže akékoľvek multimédiá môžete hneď hodiť na veľkú telku a užívať si ich tam. Hore je tlačidlo pre vypnutie, vzadu jednoduchý 3-megapixelový fotoaparát, vpredu ešte jednoduchšia 1,2-megapixelová webkamera. Po oboch stranách sú reproduktory. Ak máte väčšie dlane, tak ich úplne zakryjete, ale sú umiestnené nižšie, takže sa im dá vyhnúť.

Displej 10,1“ s rozlíšením 1280x800 pixelov s IPS podsvietením a ostrým obrazom si užijete pri sledovaní filmov, aj keď taktiež nepatrí k tým najlepším. Oceníte aj fajn pozorovacie uhly, takže dvaja či traja vo vlaku si pohodlne dokážete pozrieť film. Naopak, svetlosť displeja nie je nič extra a to isté platí aj pre farby. Dotyky registruje pomerne presne a rýchlo. Taktiež nemá problém s multidotykom. Zvuk je pomerne kvalitný, aj keď nejaké zápory by sme našli. Napríklad basy by mohli byť výraznejšie a výšky presnejšie. V rámci možnosti je to ale postačujúce a rozhodne na trhu nájdete aj horšie ozvučené tablety.V útrobách tenkého tela tabletu sa skrýva pomerne zaujímavé hardvérová konfigurácia, ktorá rozhodne má čo ponúknuť širokému spektru rôznych spotrebiteľov. Jej srdcom je zaužívaný štvorjadrový mobilný procesor NVIDIA® Tegra® 3 s frekvenciou 1,30 GHz. Ten si poradí s náročnými aplikáciami, hrami a aj multimédiami. Na svojich cestách tak môžete privítať aj HD video. 1 GB RAM je dnes samozrejmosťou, rovnako ako 16 GB úložný priestor, rozšíriteľný pomocou pamäťovej karty. A ako si takáto konfigurácia poradila s benchmarkom sa môžete presvedčiť v priloženej tabuľke.

Okrem toho môžete počítať aj s dnes štandardnou výbavou, ako je napríklad GPS, elektronický kompas, gyroskop, Bluetooth 4.0, Wi-Fi a/b/g/n a 3D akceleračný senzor. Všetko veci, ktoré dobre poznáte aj z iných zariadení. A to je možno najväčší problém. Všetko sú to úplne bežné veci, snáď až na micro HDMI, ktoré do bežnej výbavy nepatrí. Aspoň po softvérovej stránke sa dočkáte niekoľkých šikovných aplikácií navyše. Napríklad kancelársky balíček ThinkFree Office 6.0.

Čo sa batérie týka, tak tá nás príliš neočarila. Skôr ide o bežný priemer, na ktorý narazíte na každom kroku. Tablet pri prevádzke a vykonávaní činnosti dokáže vydržať 7 hodín, ale výrobcom udávaným 10 hodinám by sme neverili. V našom teste sme bezmála tretinu batérie vybili za hodinu pri veľkej záťaži. Fungovalo GPS, maximálny jas displeja, Wi-Fi aj BT a podobne. Výdrž teda záleží najmä od toho, ako sa rozhodnete tablet využívať.

K Toshiba Excite AT10-A-104 navyše môžete dostať aj množstvo zaujímavého príslušenstva pre zlepšenie vášho pohodlia. Musíte si ho ale dokúpiť. Za veľmi zaujímavú cenu vám tento tablet ponúkne slušnú dávku zábavy a užitočné vlastnosti. Bohužiaľ, to je aj jeho najväčšia slabina. Ak si ho kúpite, tak rozhodne poteší, ale nevie sa odlíšiť od ostatných. Zlou kúpou však rozhodne nie je. Skôr naopak.


Tento tablet si môžete zakúpiť na našom e-shope alebo na vybraných predajniach SHARK.

PLUS:
+ cena
+ HDMI rozhranie
+ pre každého
+ výkon


MÍNUS:
- displej
- batéria nás nenadchla
- možno by sa potreboval niečím odlíšiť Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články