Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

RECENZIA: Toshiba AT300-103, skutočne výkonný tablet (14.11.2012)

Spoločnosť Toshiba sa vrhá do bojov o zákazníka v segmente 10-palcových hi-end tabletov a rukavica, ktorú konkurentom hádžu, môže poriadne zamiešať kartami. Je ňou totiž Toshiba AT300-103, tablet, ktorý sa vás nesnaží získať len tvarmi, ale hlavne vysokým výkonom a možnosťami. Nič z toho však nie je zadarmo a tak sa aj musíte pripraviť, že za novú Toshibu budete musieť zaplatiť viac, ako pýta konkurencia. Ako tento tablet obstál v našej recenzii?
 

Predstavenie
Japonská Toshiba už prešla kus cesty a to aj na poli tabletov.
S novou AT300-103 priamo nadväzuje na predchodcov rady AT200, snaží sa pokračovať v ich silných stránkach a vylepšiť tie slabé. Aj preto môžeme tento tablet označiť ako synonymum odolnosti, elegantného dizajnu a rozumných rozmerov. S hrúbkou len 8,95mm sa zaraďuje k najtenším 10-palcovým tabletom na trhu a vďaka hmotnosti 595 gramov ho môžete mať kedykoľvek a kdekoľvek so sebou.

Displej
Obrazovku lemuje tradičný čierny rám, ktoré len v strede narušuje optika kamery. Displej je chránený sklom Corning Gorilla Glass, ktoré je odolné voči poškriabaniu, čo určite oceníte, ak sú vaše cesty náročnejšie, či si dávate menej pozor. Zadnú časť tabletu tvoria šasi zo spevnenej zliatiny hliníka. Okrem toho, že strieborná dekoratívna úprava dobre vyzerá, tak je aj veľmi odolná, čo podčiarkuje vynikajúcu odolnosť celého zariadenia.

HP Envy 6 Ultrabook

HP Envy 6 Ultrabook
Ovládacie prvky a porty
Ovládacie prvky a a aj porty nájdete na bočných stranách tohto ultratenkého tabletu. Na spodnej strane nájdete port na nabíjačku, či dokovaciu stanicu a po stranách reproduktory.

Po ľavej strane sa nachádza tlačidlo na zapnutie, multifunkčný prepínač a aj ovládanie hlasitosti. Pravá strana je obsadená bohatšie a nájdete na nej konektor na 3,5mm audio jack, micro HDMI port, micro USB port, slot na pamäťovú kartu a slot pre SIM kartu. Na prenášanie dát sa dá použiť len micro USB port. Kábel na nabíjanie, aj keď je USB, sa použiť nedá.

Na vrchnej strane sa nachádza len mikrofón. Okrem prednej 2MP kamery tablet obsahuje aj zadnú 5MP kameru s diódovým bleskom. Konektivitu zabezpečujú technológie Wi-Fi (štandardy b/g/n) a Bluetooth v. 3.0. Okrem tejto tradičnej dvojice variant 103 podporuje aj 3G dáta.

 

Hardvérová výbava
Vnútorná pamäť až 32GB je dostačujúca na akékoľvek rozumné využitie a smeruje hlavne k multimediálnemu využitiu. Ak by vám však nepostačovala, tak máte možnosť ju ešte ďalej rozšíriť o pamäťové karty. A hlavne v multimédiách sa skrýva obrovskú sila tabletu Toshiba AT300-103. Veľký 10,1" a desaťbodový dotykový TFT displej s rozlíšením 1280x800 pixelov je okrem bežnej práce a webu skvelý aj na pozeranie filmov. Pri filmoch a hudbe oceníte aj 24bitové stereo a vstavané reproduktory od spoločnosti SRS Labs. Výdrž batérie sa vraj pohybuje na 10 hodinách pri sledovaní videa, no to by ste museli mať úplne ideálne podmienky. K 10 hodinám videa sa len priblížite, no aj tak je výdrž veľmi dobrá. Veľké pozorovacie uhly sú taktiež skvelé a na tablet tak nemusíte pozerať sami.

Srdcom tabletu je výkonný štvorjadrový procesor Nvidia Tegra 3, ktorého názov tablet aj hrdo nesie na svojom tele. S frekvenciou až 1,3GHz pre každé jadro má dostatok výkonu na všetko, čím len môžete svoj tablet zamestnať. Práca je rýchla
a jednoduchá, dostatok výkonu môžete využiť napríklad aj na náročnejšie hry. Samozrejme problém nebudete mať ani s multitaskingom a to aj vďaka výkonu, aj vďaka jednoduchému riešeniu prepínania medzi aplikáciami. Výkonnému procesoru výborne sekunduje rovný 1GB operačnej pamäte, ktorá ešte zvýrazňuje obrovský potenciál.

Operačný systém a softvér
Kým po hardvérovej stránke sa o všetko stará procesor Nvidia Tegra 3, tak po softvérovej stránke má všetko pod palcom populárny mobilný operačný systém Android 4.0 (Ice Cream Sandwich). Ten je typický rozsiahlou podporou, množstvom rôznych aplikácií na Android Markete, svojou otvorenosťou, jednoduchým a rýchly grafickým užívateľským rozhraním a vybavený je aj obrovskou kopou dodávaného softvéru najrôznejšieho druhu, ktorý vám určite neraz padne vhod.


Výkon, výkon...
Pre lepšiu a konkrétnejšiu ilustráciu výkonu sme aj tento tablet podrobili náročným testom. Aby ste si však mohli vytvoriť predstavu aj v prípade, že sa tejto sfére nevenujete, tak sme zvolili populárny mobilný benchmark AnTuTu, s ktorým si aj sami môžete otestovať vlastné zariadenia a porovnať. Tento benchmark podrobil tablet sérii náročných testov, z ktorých vyšiel viac než dobre. Toshiba AT300-103 dosiahol výsledné skóre 10059 bodov. Výsledok rozmenený na drobné je skutočne lichotivý.

Zhodnotenie
Celkovo je tak tablet Toshiba AT300-103 veľmi podareným kúskom, ktorý si vás najskôr získa elegantným prevedením, presvedčí vás svojou odolnosťou a keď sa doň dostanete, tak vás posadí na zadok svojim výkonom. Multimediálnymi možnosťami prekonáva konkurenciu, pričom tu jeho možnosti ani zďaleka nekončia. Najväčším negatívom tak zostáva cena, ktorou bohužiaľ tiež Toshiba prekonáva konkurenciu. Ak sa však rozhodnete za tento tablet priplatiť, tak rozhodne nebudete ľutovať.

PLUS:
+ odolnosť
+ výkon
+ kvalita multimédií
+ ani po hodinách sledovania
    videa nehreje

MÍNUS:
- Cena
- Na prenos dát musíte mať
   stále pri sebe micro USB


 

 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články