Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

RECENZIA: Špičkové bezdrôtové slúchadlá Creative Sound Blaster EVO Zx (16.09.2013)

Spoločnosť Creative si spravila meno hlavne výrobou kvalitných zvukových kariet pre PC. Keď sa teda povie slovné spojenie Sound Blaster, tak to už v ľuďoch rezonuje. Niekomu ako lacná a obstojná karta, inému ako drahšia a špičková karta a poslednú dobu sa ich biznis rozšíril aj na periférie. Odteraz sa ale v oblasti periférií bude s týmto názvom spomínať už len jediná vec – bezdrôtové slúchadlá Creative Sound Blaster EVO Zx.

Slúchadlá sú vybavené priam bezkonkurenčne. A bodaj by aj nie, keď vyzerajú ako keby vyšli z dielne Tonyho Starka. Kombinácia bielej, čiernej a striebornej až tak pripomína Iron Mana. Sú vybavené unikátnym zvukovým procesorom SB-Axx1, ktorého úlohou je zdokonaľovať zvukovú kvalitu a to aj v prípade komprimovaných formátov ako je napríklad najpoužívanejší formát mp3. V okrúhlych slúchadlách sa skrývajú 40mm FullSpectrum meniče a nimi výpočet unikátnych vlastností a schopností ešte nekončí.

Slúchadlá akoby sa skladali z troch častí. Dve slúchadlá (sklopné) a hlavový most. Aj napriek takto delenej konštrukcii sú však pevné a skutočne výborne vyhotovené. Polstrované náušníky (čierne s červeným švom) a hlavový most by sa mali starať o vaše pohodlie, je tomu však trochu inak. Slúchadlá sú pomerne ťažké a tak po pár hodinách dokážu tlačiť. Navyše náušníky majú priemer len 8cm a tak nedokážu zakryť celé uši a tiež vás dokážu omínať. Dizajn dopĺňajú aj možnosti jemného podsvietenia v červenej.

Jedná sa o špičkové slúchadlá na počúvanie hudby na cestách, ale určite ich dokážete veľmi dobre využiť aj pri sledovaní filmov a dokonca aj pri hraní. V pravom slúchadle je elegantne a jednoducho (takmer až tajne) zabudovaný mikrofón. Na prvý pohľad ho ľahko prehliadnete, ale je tam a svoju prácu robí viac než len dobre. Rovnako dobre ako počujete vy, tak aj vás budú počuť ostatní. Je obohatený o funkciu Voice Focus a technológiu CrystalVoice. Veľmi slušne eliminuje okolité ruchy.

Jedným z najsilnejších faktorov týchto slúchadiel sú rôznorodé možnosti ich pripojenia prakticky ku čomukoľvek. Najjednoduchším riešením je analógový 3,5mm konektor. Preň je v balení určený 1,2m dlhý audio kábel. Musíte ale uznať, že pri takejto kvalite a takejto cene by bola škoda plytvať slúchadlami len na analóg. Podporujú aj MicroUSB rozhranie, cez ktoré sa jednak nabíjajú, ale ponúkajú aj virtuálny priestorový zvuk 7.1. A zároveň dokážete používať jednoduché ovládacie prvky.

Creative Soun Blaster EVO Zx nájdete na našom e-shope a vybraných predajniach SHARK.

Potešia aj možnosti bezdrôtového pripojenia slúchadiel, či už k notebooku, telefónu, tabletu, jednoducho čomukoľvek. Slúchadlá podporujú rozhranie Bluetooth 2.1 (EDR) kodeky AAC, apt-X a SBC pre najlepší prenos bez oneskorenia. A na rozumné vzdialenosti fungujú bezchybne. Párovanie je rýchle a jednoduché. Oveľa zaujímavejšia možnosť je pripojenie pomocou NFC a jednoduchého priloženia zariadení. Bezdrôtovo dokážu slúchadlá fungovať tých 7-8 hodín, čo je vzhľadom na ich možnosti pochopiteľné.


Na smartphony a tablety si navyše dokážete stiahnuť aj jednoduchú, no veľmi šikovnú aplikáciu Sound Blaster Central (iOS a Android, WP8 sa bohužiaľ nekoná). Rozšírené možnosti nastavenia efektov a ekvalizéru vás určite potešia a aplikácia dokáže zobrazovať aj stav nabitia batérie. Ak nechcete používať aplikáciu a nebudete sa pripájať len analógovo, tak na ovládanie môžete použiť pravé slúchadlo. Tu nájdete veľké multimediálne tlačidlo na párovanie, funkciu Play, či zdvihnutie telefonátu. Ďalej je tu tlačidlo na zapnutie, tlačidlá na posun pesničiek a koliesko na ovládanie hlasitosti. Umiestnené sú rozumne a intuitívne, takže ich nahmatáte bez problémov.

Šikovnú aplikáciu dokážete používať aj doma na počítačoch. Pre PC a Mac je pripravená jednoduchá aplikácia Sound Blaster EVO Control Panel. Ponúka ekvalizér (s prepínaním štýlov), pokročilé nastavenia a jednoduché spravovanie, aby ste mohli so slúchadlami jednoducho pracovať aj pri spomínanom hraní a sledovaní filmov. Práve táto aplikácia je potrebná, ak chcete využívať niektoré pokročilejšie funkcie.

Ďalšia chybička slúchadiel spočíva v tom, že nedokážu až tak dobre izolovať okolité ruchy a zvuky. Sčasti asi aj kvôli tomu, že slúchadlá neprekryjú celé uši. Izolácia zvuku nie je priamo zlá, to vôbec nie. Skôr je len ľahko nadpriemerná a nie je až o toľko lepšia v porovnaní napríklad s Hitz slúchadlami, ktoré sme vám v našej recenzii predstavili nedávno. Rozhodne tak na trhu nájdete aj lepšie kúsky, ale aj horšie.

Okolo kvality zvuku sme sa v článku tu a tam motali. Nakoľko sa však jedná práve o ten faktor, kvôli ktorému si slúchadlá kupujete, tak mu budeme venovať viac priestoru. Ako sme už uviedli, tieto slúchadlá sa hodia na hudbu, filmy a aj hry. Takže sme ich niekoľko dní používali na všetko možné, navyše sme s nimi hrali aj na handheldoch, aby toho nebolo málo. A výsledok nás očaril. Bez ohľadu na žáner alebo typ média, ktoré počúvate, je kvalita špičková. Slúchadlá tak majú šancu osloviť aj fajnšmekrov a audiofilov. Zažijete verné výšky, bohaté stredné pásmo, zvuk s minimálnym skreslením (ak vôbec nejakým) a bez nepríjemných šumov. Akurát bassy sú trošku nevýrazné a prejavia sa až pri vyššej hlasitosti.

Celkovo sa však jedná o špičku medzi slúchadlami. Creative Sound Blaster EVO Zx vám dokážu poslúžiť naozaj rôznorodo a pri každej príležitosti zo seba dostanú to najlepšie. Oceníte široké možnosti pripojenia a určite vám bude imponovať aj sexi dizajn a kvalitné (a spratné) vyhotovenie. Za toto všetko si však Creative pýta zodpovedajúcu cenu, ktorá určite pre mnohých bude vysoká. 


Creative Soun Blaster EVO Zx nájdete na našom e-shope a vybraných predajniach SHARK.
 
   
 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články