Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

RECENZIA: Prestigio MultiPad PMP5880DUO zaujme svojou cenou (14.01.2013)

Spoločnosť Prestigio je po svete už dlhé roky veľmi dobre známa v oblasti výpočtovej techniky a ako značka sa môže tešiť veľkej popularite. Aby sa im darilo držať krok s dobou, tak sa rozhodli vstúpiť na pre Prestigio pomerne málo prebádané územie a to segment tabletov, ktorých popularita z roka na rok stále viac a viac rastie. Po prvých náznakoch schopností presadiť sa aj v tomto odvetví prichádza na trh rada MultiPad, ktorá sa snaží osloviť zákazníkov cenou, schopnosťami a aj širokou ponukou pre každého. A my sme sa dnes bližšie pozreli na jeden model z tejto rady – Prestigio MultiPad 8.0 Ultra Duo.

Lenovo IdeaPad U410 Ultrabook


Boduje svojou cenou
V prvom rade, a čo je v prípade tabletov Prestigio aj najväčším plusom, vás tento tablet zaujme svojou cenou. Za necelých 170 eur sa vám do rúk dostáva produkt, ktorý sa s obdobnými parametrami u konkurencie cenovo pohybuje niekde inde. Aj preto by mohol byť veľmi dobrou voľbou v prípade, že za tablet nechcete veľa zaplatiť, prípadne sa v tabletoch príliš neorientujete, no chceli by ste sa v tejto oblasti rozbehnúť, no bez rizika, že by ste s kúpou stúpli vedľa.

Prevedenie
Nižšia cena zariadenia sa zvykne prejaviť aj napríklad v kvalite vyhotovenia, no v prípade tohto Prestigio tabletu sa nemusíte báť nekvalitného vyhotovenia. Matný plast je pevný a celý tablet pôsobí pomerne stabilne a robustne. Máte z neho dojem, že by vedel obstáť aj nejaké tie pády, či nárazy. Voči škrabancom jeho odolnosť asi nebude až taká dobrá. Pozitívny dojem z kvalitného vyhotovenia však narúša akýsi dojem lacnosti. Je to ako keď z Passatu presadnete do Fabie. Plast nedokáže nahradiť brúsený hliník a ani v inom sa tablet nechytá na exkluzívny dojem niektorých konkurenčných tabletov.Čo je v balení?

V kontraste s tým je balenie, v ktorom vám tablet dorazí. Okrem neho v ňom totiž nájdete aj veľmi elegantný a jednoduchý čierny obal, do ktorého môžete tablet zavrieť ako do knihy. Okrem toho ho môžete ešte aj preložiť. V jeho strede je malý plastový držiak, do ktorého vám tablet krásne zapadne. V tomto obale sa nachádza aj jednoduché pero na písanie. V zadnej časti je výrez na zadný fotoaparát, aby ste mohli fotiť aj s tabletom v obale. Po otvorení a zatvorení puzdra dokáže tablet manažovať režim spánku. Buď sa doň zapne, alebo vypne.

Rozmerovo sa tento Prestigio tablet radí skôr medzi tie menšie so svojim 8-palcovým displejom. Oproti ostatným displejom na trhu však nie je širokouhlý a na pomer strán a celkové sledovanie si treba chvíľku zvyknúť. Nerobia mu však problém gestá a ani viaceré dotyky. Rozlíšenie 1024x768 pixelov je na 8-palcový displej akurát. Veľkosťou nijako nevybočuje z radov bežných tabletov s podobným displejom. Zamrzí však jeho väčšia hrúbka a hlavne vyššia hmotnosť. Až 490 gramov je skutočne možno trochu veľa, ak ho dlhšie len držíte v rukách.Lenovo IdeaPad U410 Ultrabook

 

Hardvérová výbava a OS
Základom systému je mobilný operačný systém Android vo verzii 4.0.4. Tablet je však pripravený aj na novší JellyBean. Okrem základného operačného systému Prestigio ponúka aj svoju nadstavbu a dodatočnú softvérovú výbavu, ktorá sa do tabletu stiahne po jeho pripojení. Mimo šikovných pomôcok a jednoduchých pracovných nástrojov v tablete nájdete aj programy na jednoduchú a rýchlu zábavu. Prehrávač je základ, no populárna a hlavne návyková hra Angry Birds už nie a nie je jediná. Okrem zaužívaných formátov pre audio aj video tablet podporuje aj slušný zástup eBookových formátov, takže nebudete potrebovať čítačku elektronických kníh. Aj týmto Prestigio naznačuje, že tablet je cielený na mladé a hravé publikum, na ktoré útočí svojou atraktívnou cenou.

Po hardvérovej stránke na tom tablet nie je najhoršie. Dvojjadrový procesor ARM Cortex A9 Rockchip s frekvenciou 1,5GHz si hravo poradí s bežnými mobilnými aplikáciami a dosť výkonu mu aj zostáva. Zvláda aj náročnejšie aplikácie ako hry a podobne. Operačná pamäť 1GB je taktiež štandardom a dopĺňa túto obstojnú zostavu. Základná pamäť 16GB je pre začiatok postačujúca na bežné využitie. Navyše máte možnosť bezplatne využiť až 5GB úložného priestoru v cloude. Ak si však z tabletu plánujete spraviť archív hudby či filmov, tak si ju pokojne môžete rozšíriť prostredníctvom SD pamäťovej karty.
Prehrávanie Full HD filmov je samozrejmosť a tieto si následne môžete pozrieť na svojom PC vďaka mini HDMI portu.


Výkon

Celkový výkon tohto tabletu je veľmi slušný a ako sme už spomínali, tak si poradí aj s náročnejšími aplikáciami. Pre ilustráciu sme tablet podrobili testom v populárnom Androidovom benchmarku AnTuTu. Ten meria výkon CPU, grafický výkon, výkon RAM a meria aj rýchlosť práce s pamäťovou kartou. Tieto výsledky následne bodovo ohodnotí a počíta aj celkové skóre. Ako sa tabletu darilo si môžete pozrieť v priloženej tabuľke.


Porty
Štandardné možnosti vám tento tablet ponúka v komunikácii. Nechýbajú samozrejme dve kamery. Zadná s rozlíšením 5MP a automatickým zaostrovaním. Drobná optika prednej kamery je skrytá vo vrchnej časti tabletu. Ponúka 0,3MP rozlíšenie a na bežné skypovanie bohato postačuje. Mini HDMI port sme už spomínali. Ten je doplnený micro USB portom a výstupom na slúchadlá, ktorý ide trošku ťažšie. Slot na pamäťové karty nechýba a skrýva sa za krytkou. Bezdrôtové pripojenie prostredníctvom Wi-Fi ponúka štandardy b, g, aj n. G-senzor snímajúci nakláňanie zariadenia taktiež nechýba.


Záver a zhodnotenie
Prestigio MultiPad 8.0 Ultra Duo rozhodne nie je zlou voľbou a to hlavne pre ľudí, ktorí sa chcú s tabletmi zoznámiť, prípadne do kúpy tabletu nechcú mnoho investovať. Cena je jeho najväčšou výhodou, bohužiaľ v niektorých ostatných faktoroch zaostáva za konkurenciou. Ponúka zaužívaný štandard v rozhraniach aj možnostiach. Schopne si poradí s multimédiami a Prestigio k nemu okrem luxusného obalu pribaľuje aj sadu zaujímavých aplikácií. Výdrž až 7 hodín pri prehrávaní videa oceníte na cestách.


PLUS:
+ cena
+ dodatočné aplikácie
+ Mini HDMI port
+ púzdro
MÍNUS:
-  Plastové prevedenie
-  Hmotnosť


 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články