Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

RECENZIA: Prestigio MultiPad 2 PRO DUO 8.0 s podporou 3G nesklamal (20.08.2013)

Prestigio je vo forme a snaží sa to čo najlepšie využiť vo svoj prospech. Pomaly si z trhového koláča ukrajuje čoraz väčší podiel a prináša nám jednu novinku za druhou. Nie len v oblasti smartfónov (zvlášť tých s podporou DualSIM), tak aj medzi tabletmi. Nevynikajú najvyšším výkonom, ani najviac vycibreným dizajnom. O zákazníka bojujú tou najsilnejšou zbraňou zo všetkých – príťažlivou cenou. Vďaka nej dokážete prehrýzť menej vydarený dizajn, či lacnejšie vyhotovenie.

Do rúk sa nám dostala novinka medzi tabletmi – Prestigio Multipad 2 Pro DUO 8.0 3G. Za dlhým názvom sa skrýva novinka z druhej generácie populárnych tabletov Multipad. Prvá generácia položila celkom pevné základy celej rade rôznych modelov. Je teda na čom stavať. Nami recenzovaný model je najlepší a zároveň aj najdrahší z aktuálnej generácie. Podarí sa mu teda prekonať latku nastavenú predchádzajúcimi modelmi?Každá značka si so sebou nesie istý marker, ktorý riadi očakávania zákazníkov. Pri značke Prestigio môžete napríklad očakávať, že za pomerne nízku sumu získate kvalitné zariadenie, ale v jednoduchom plaste. Podobné boli aj naše očakávania, o to väčšie však bolo prekvapenie po otvorení škatule s tabletom. Čakali sme všeličo, ale rozhodne nie tablet zasunutý v krásnom čiernom puzdre vyhotovenom z imitácie kože s červeným švom po okrajoch a červeno-čiernym logom spoločnosti. Vôňou neočarí, ale vyzerá skutočne veľmi dobre a elegantne.

A to čo z puzdra vytiahnete tiež nie je žiaden lacný „plasťák“. Rozmermi menší, ale dizajnovo veľmi príťažlivý. Taký je nový Multipad. Síce sa s veľkosťou 8 palcov zmestí aj do väčšieho zadného vrecka nohavíc, ale pôsobí robustne a odolne. Napríklad zadný kryt sa skladá z dvoch matných častí. Väčšinu tvorí odolný brúsený hliník, ktorý je pevný a starosti mu nerobia ani škrabance. Vrchný trojuholníkový výrez je tvorený zas z čierneho plastu s jemnou textúrou. Medzi nimi sa nachádza metalický pásik. Dva materiály dobre vyzerajú, dobre sa držia a výborné sú aj z účelného hľadiska. V plastovej časti sa nachádza 5-megapixelová kamera s bleskom. Tá ale poslúži len na rýchle momentky, fotky z dovolenky si radšej zaobstarajte prostredníctvom iného zariadenia.


Strany tabletu sú zaoblené smerom od vás, takže jednotlivé prvky sa nenachádzajú na hrane, ale skôr na zaoblení zadného krytu. Na ľavej strane sú stereo reproduktory a opäť tak vzniká problém, kedy si ich bežne pri držaní rukou zakrývate. Nájdete tu aj výstup na slúchadlá a tlačidlo pre reset. Na pravej strane je mikrofón, microUSB, slot na micro SD kartu a za elegantnou zákrytkou nájdete slot na SIM kartu. S touto krytkou sa trošku horšie pracuje, nakoľko je pomerne tuhá. Pri horizontálnom držaní je hore umiestnené tlačidlo pre vypnutie a ovládanie hlasitosti.

Nie je tradičné, že tablet vyjde vo vyhotovení 4:3, takže v tomto prípade si budete musieť chvíľku zvykať na to, že vo svojich rukách nemáte širokouhlý formát. Prirodzenejšie je tablet dokonca držať vertikálne, kedy je priamo oproti vám predná 2-megapixelová webkamera, ktorú si inak pri držaní zakrývate rukami. Vtedy sú všetky dôležité prvky viac poruke a navyše si nezakrývate reproduktory, takže si môžete užívať čistý zvuk. V takejto polohe však trpí napríklad sledovanie filmov. Voči tomuto práve smerujeme asi najväčšie výhrady.
V možnostiach práce a zábavy vás už obmedzovať nebude. V základe tu nájdete napríklad zabudovaný 3G modul. Vďaka nemu môžete byť so svojou SIM kartou pripojení kdekoľvek a kedykoľvek, ak vám to váš program dovoľuje. Samozrejme, z tabletu môžete aj telefonovať, či posielať SMSky. Vďaka tomuto ide o veľmi univerzálny pracovný nástroj, na ktorý sa môžete spoľahnúť. A nechýba ani GPS. Aby ste sa nikde na cestách nestratili.

Vypočítavať všetky vlastnosti by bolo asi ďalej zbytočné. Čo je dnes štandardom v oblasti tabletov, na to tu aj narazíte. Nechýbajú všetky možné senzory, podpora USB OTG (s OTG káblom priloženým v balení), ani možnosti pripojenia cez Bluetooth, či Wi-Fi. Na cestách si ďalej môžete skrátiť čas počúvaním rádia, prípadne sa môžete spoľahnúť na podporu širokej škály multimediálnych formátov, či už ide o hudbu, obrázky, video alebo elektronické knihy.A aj v tomto prípade sa môžete spoľahnúť na bohatú softvérovú výbavu. Jednak vďaka operačnému systému Android 4.1 si môžete vyberať z rozsiahlej knižnice aplikácií, ale aj vďaka doplnkovému softvéru, ktorý získate v balení. Napríklad čítačka elektronických kníh alebo kancelársky balíček Office Suite Pro. Prvé hodiny po rozbalení ani nemusíte nič sťahovať z obchodu GooglePlay. Tablet vám pri štarte ponúkne všetko, čo na začiatok potrebujete. A je toho naozaj dosť a pre všetky možné príležitosti. Či už je to zábava alebo práca.

Po hardvérovej stránke sa tablet nemá za čo hanbiť. Vzhľadom na cenu a jeho doplnkové možnosti je pochopiteľné, že hardvérové špecifikácie nie sú až také terno na dnešnú dobu a skôr ide o nižšiu triedu. Základom je dvojjadrový procesor ARM Cortex-A9 s frekvenciou 1,20 GHz. Tomu sekunduje dedikovaný grafický čip s podporou 3D a rozhrania Open GL a 1 GB RAM. V základe dostanete 16 GB úložného priestoru, ktorý môžete rozšíriť pamäťovou kartou o 32 GB a ďalších 5 GB získate vďaka cloudovému riešeniu.

To však nie je žiaden zázrak. Presvedčiť sa o tom môžete aj vďaka nášmu testu, kedy sme tablet podrobili testu v najnovšej verzii benchmarku AnTuTu. Ten dokonale preverí každý aspekt zariadenia a podľa toho vypočíta ako čiastkové, tak aj globálne skóre. Detailný výsledok si môžete pozrieť v priloženej tabuľke a nie je to nič extra. Multimédiá zvládnete, zahráte si aj Angry Birds, ale náročné 3D hry berte skôr s rezervou. Oproti tomu vás poteší výsledok z benchmarku batérie. Tam tablet dosiahol 4224 bodov a pri plnom vyťažení sa za vyše hodinu vybila asi len pätina jej kapacity. Aj preto môžeme veriť údajom výrobcu, že v stand-by režime tablet vydrží maximálne 120 hodín.
Prestigio Multipad 2 Pro DUO 8.0 3G vám za pomerne slušnú cenu ponúkne skutočne mnoho. Bohužiaľ to nemusí byť mnoho toho, čo práve potrebujete. Ak hľadáte výkonný tablet so skvelým obrazom, vysokým rozlíšením a kvalitným zvukom, tak asi na tejto adrese nepochodíte. Ak ale hľadáte spoľahlivého pomocníka na prácu a občasnú zábavu s dlhou výdržou a mnohými možnosťami, tak určite stojí za zváženie.

Tento tablet si môžete zakúpiť na našom e-shope alebo na vybraných predajniach SHARK.


PLUS:
+ 3G modul a cena
+ dizajn a použité materiály
+ materiál nevedie tak ľahko teplo
+ softvér
+ výdrž
+ puzdroMÍNUS:
- slabší displej a zvuk
- vždy sa pri akejkoľvek orientácii
  o niečo pripravíte
- nižší výkon


 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články