Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

RECENZIA: Prémiový 4-jadrový smartfón Prestigio MultiPhone 5044DUO prekvapil svojou cenou (20.08.2013)

Smartfóny vychádzajúce z liniek spoločnosti Prestigio možno nemôžu konkurovať najvýkonnejším telefónom na trhu. Ťažko môžu konkurovať najštýlovejším telefónom na trhu. A asi ani nebudú mať taký záber trhu, ako má Apple či Samsung. No aj napriek tomu majú dve silné zbrane, ktorými sa im pomaly darí z tohto obrovského koláča ukrajovať aj kúsky pre seba. A rozhodne to nie sú zbrane na zahodenie. Prvou a pri rozhodovaní o kúpe asi najdôležitejšou je priaznivá cena. Približne rovnaké špecifikácie, trošku horší štýl, ale zato cena, ktorou nepohrdnete.

Druhá z ich zbraní je pomerne špecifická. Prestigio sa totiž rozhodlo vsadiť na Dual SIM smartfóny a v tejto oblasti im len máloktorý výrobca dokáže konkurovať a to ako v oblasti kvality, tak aj v oblasti špecifikácií, či ponuky. Ak jednoducho chcete ísť do Androidu podporujúceho dve SIM karty súčasne, tak tieto telefóny by u vás mali byť na prvých miestach v rozhodovaní.
MultiPhone 5044 DUO
je cenovo možno trošku vyššie ako iné telefóny tejto značky, no je to aj poznať pri pohľade do balenia. Telefón má k zadnému krytu pripevnený špeciálny kryt displeja. Ten pri zaklopení reaguje tak, že vypne displej. Dnes je to bežný doplnok, ale poteší. Na dotyk je povrch krytu príjemný, drsný, nešmýka sa. Ak by vám takýto kryt displeja nevyhovoval, tak v balení nájdete aj ďalší zadný kryt telefónu, ktorý je spracovaný klasicky. Okrem toho v balení nájdete aj slúchadlá.

Dojem z hmotnosti telefónu je v rukách výborný. Aj s batériou váži len 130 gramov, čo je veľmi príjemná hmotnosť. Zvlášť pri veľkosti celého telefónu. Prestigio MultiPhone 5044 DUO je totiž 5-palcovým telefónom. Veľký displej je na ovládanie pohodlný a tak je telefón vhodný aj pre zákazníkov, ktorí si potrebujú rýchlo vybaviť emaily, avšak nechcú siahnuť po tablete. Dizajnovo ide o úplne obyčajný kúsok, na ktorom dominujú čierne plasty.

Trošku výstrednosti budí veľké logo Prestigio na zadnom kryte, ktoré v striebornom vyhotovení narúša hegemóniu čiernej. Okrem neho na zadnom kryte nájdete ešte reproduktor, 8-megapixelový fotoaparát s BSI senzorom, jednoduchým bleskom a automatickým zaostrovaním. Nie je to žiaden zázrak, v smartfónoch dokážete nájsť aj lepšie kamery, ale na momentky v peknom rozlíšení pohodlne stačí. K fotoaparátu chýba hardvérové tlačidlo spúšte, čo je škoda.

Na ľavej hrane je hore umiestnené ovládanie hlasitosti. V prístupe k nemu trošku prekáža kryt displeja, aj keď ho odklopíte, ako vám len dovolí. Na pravej hrane je zas tlačidlo pre zapnutie. Hore je výstup na slúchadlá a micro USB. Po odklopení zadného krytu objavíte obrovskú batériu a sloty na 2 klasické SIM karty, medzi ktorými sa nachádza slot na microSD kartu až do 32 GB. Kryt ide dole pomerne ľahko, ale plast nebudí veľkú dôveru. Vpredu je veľký reproduktor slúchadla, v ňom skrytá drobná LED indikujúca stav a vedľa sa nachádza predná kamera s rozlíšením 2 megapixely.

MultiPhone 5044 DUO beží na operačnom systéme Android 4.2 (Jelly Bean), avšak nejde o základnú verziu. Prestigio si systém pre svoju potrebu mierne upravilo. Aj tak je ale stále svižný, prehľadný a intuitívny na ovládanie. Navyše k nemu dostanete aj  zaujímavý softvér navyše. Prestigio najviac tlačí na čítačku elektronických kníh aj s knihami. To všetko robí z balenia veľmi zaujímavú ponuku.
Telefón je však zaujímavý aj v oblasti hardvéru, nie len softvéru. Jeho základom je štvorjadrový procesor Cortex-A7 s frekvenciou 1,20 GHz, ktorý sa postará o dostatok výkonu pre každodenné požiadavky, aj náročnejšie aplikácie. Hravo si napríklad poradí aj s hrami. Sekunduje mu grafický čip PowerVR SGX544 a 1 GB RAM. K dispozícii máte 4 GB úložný priestor, rozšíriteľný o pamäťové karty. Okrem hier si tak so sebou môžete brať aj multimédiá. Päť palcov môže byť fajn na filmy pod lavicou na prednáške, napríklad. IPS displej s HD rozlíšením 720x1280 a technológiou plnej luminácie si s nimi poradí lepšie, ako by ste čakali. Dotyk registruje bez menších problémov a to aj cez ochrannú fóliu.

Vo výbave mu nechýbajú ani technológie pre rýchly mobilný internet, senzor priblíženia, senzor okolitého osvetlenia, G-senzor, elektronický kompas, GPS, Bluetooth, či Wi-Fi. Ponuka telefónu je skutočne bohatá. Prestigio chce, aby ste s telefónom mohli robiť jednoducho všetko, čo vám zíde na um.

A tomu je prispôsobená aj batéria. Že je rozmermi veľká sme vám už priblížili. To isté však platí aj pre kapacitu. Prestigio priamo ráta s tým, že budete na telefóne niečo sledovať, či sa hrať. Vydrží napríklad až 5,5 hodiny prehrávania videa, či 4 hodiny surfovania na internete. Nie, že by sme nikdy nemali v rukách telefón s dlhšou výdržou, no na druhú stranu to vôbec nebýva pravidlom, skôr výnimkou. Aj preto poteší fakt, že sa na telefón môžete spoľahnúť aj v prípade, že ho cez noc nenabijete.


Aby to neboli všetko len prázdne slová, tak sme telefón podrobili hneď niekoľkým testom na preverenie hardvéru a aj batérie. Z testov vyberáme niektoré výsledky, ktoré najlepšie ilustrujú vlastnosti telefónu. Navyše ide o testy, ktoré si môžete doma jednoducho spraviť, keďže sú založené na free benchmarkoch. Výsledok z benchmarku AnTuTu vidíte v priloženej tabuľke a je viac než len dobrý. Batériu sme prehnali cez test v Nova Battery Tester. Výsledok bohužiaľ nie je kompletný, nakoľko sa nedali načítať špecifikácie telefónu, ale výsledné skóre sme dosiahli 3531.

Prestigio MultiPhone 5044 DUO prekvapil a nie v zlom. Prekvapil dlhou výdržou batérie, kvalitnou HW špecifikáciou a dokonca aj balením. Samozrejme sa ani tomuto zariadeniu nevyhli nejaké tie chybičky, ale ľahko ich prehliadnete. Ak potrebujete DualSIM telefón, rozhodne sa nad ním aspoň chvíľku zamyslite.Tento smartfón
si môžete zakúpiť na našom e-shope alebo na vybraných predajniach SHARK.


PLUS:
+ displej
+ výdrž
+ výbava
+ elegantný kryt

MÍNUS:
- plast vedie teplo
- chýba HW spúšť Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články