Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

RECENZIA: Otestovali sme najelegantnejší herný notebook ACER Nitro V15 (29.04.2015)

Nie je to tak dávno, čo mnohí pomenovanie „herný notebook“ brali pomaly ako urážku. Herné notebooky totiž len ťažko ponúkali výkon ako výkonné desktopy a to navyše za vyššiu cenu. Doba sa však mení a rovnako aj technológie. Vďaka tomu sa stalo možné ponúknuť výkon desktopov v prenosnom prevedení a herné notebooky sa stávajú skutočne zaujímavé. Aj preto sa konkurenčný boj na tomto poli čoraz viac vyostruje a to tlačí výkon hore a ceny dole.

Teraz chce svojou troškou prispieť aj spoločnosť Acer, ktorú pravdepodobne nemáte asociovanú práve s hernými notebookmi, no dnes sa vás pokúsia presvedčiť, že aj v tomto ohľade majú čo ponúknuť. Na trhu môžete nájsť celý modelový rad Acer Aspire V15 Nitro a my sme sa dnes na najnovší z týchto modelov bližšie pozreli. Našim testom sme podrobili Acer Aspire V15 Nitro – Black Edition, ktorý chce z moderných hier spraviť hračku, ktorú si užijete v čo najlepšej kvalite.

Minimalistický dizajn
Pri herných notebookoch sme si už zvykli na to, že sa dizajnom snažia čo najviac zaujať a to hlavne po stránke jeho agresivity či výstrednosti. Nie je tak nič nezvyčajné, keď takýto notebook vyzerá ako superšport či stealth stíhačka. Acer tento trend ignoruje a na prvý pohľad skôr pôsobí ako elegantný notebook biznis triedy. Je relatívne tenký, nemá žiadnu masívnu batériu (tá sa vlastne ani nedá vybrať) ani nič podobné. Vyzerá normálne, jednoducho elegantne a zároveň odolne. Výkon z neho nesrší každým jedným otvorom. Skôr ho umne skrýva. V najhrubšom bode nemá ani 24mm a jeho váha je len 2,40kg. V tomto segmente nevídané čísla.

A ten dizajn je skutočne prepracovaný. Vezmite si také veko displeja. To je jednoduché, nič na ňom nesvieti, nebliká a ani nič podobné. Je tam len elegantný metalický nápis Acer a vynikajúca povrchová úprava. Jemná textúra vystupuje z povrchu a tvorí akýsi pásový vzor, ktorý ani nie je tak viditeľný na diaľku, no na dotyk a pri bližšom pohľade pôsobí skvele. Rovnako aj metalický pás za displejom, kde by ste inokedy čakali batériu. Tu plní len estetickú funkciu a vyníma sa na ňom nápis Aspire V Nitro. Maličkosť, no poteší.

Rovnako striedmy dizajn vás čaká aj pri otvorení. Všetkému tu dominuje čierny plast. Jedinou výstrednosťou je červené podsvietenie klávesnice, zdalo sa nám však jemnejšie ako u konkurencie, no svoju úlohu splnilo aj tak. Všetko tu chce tak nejako pôsobiť až príliš decentne. Ešte aj diody indikujúce stav sú umiestnené netradične na boku a sú v modrej.

Klávesnica je veľká, klávesy majú veľmi nízky zdvih a sú skutočne tiché, no aj napriek tomu sa na nej nepíše až tak pohodlne, ako by ste očakávali. Rýchlo si však zvyknete. Nechýba jej ani numerická časť. Rovnako aj touchpad je skutočne rozmerný, takže si poradí aj s gestami. Nad displejom nájdete optiku HD webkamery Acer Crystal Eye spolu s mikrofónom a všetky ostatné prvky sú pred vami dobre skryté. Ľavá strana notebooku je viac-menej celá zakrytá, obsahuje len zámok, nič iné. Vzadu je mrežovanie chladenia. Vpredu je len čítačka pamäťových kariet a aj tá je skrytá za drobnou čiernou krytkou. Všetko ostatné je na pravej strane a teda HDMI port, tri USB 3.0 porty, kombinovaná audio port, RJ-45 konektor (opäť s krytkou, všetko predsa treba schovať) a aj konektor na nabíjanie. A ak pozorne čítate, určite vám neušlo, že tu nenájdete internú optickú mechaniku. Nebolo ju už kam dať.

Základná výbava predstavuje dnešná štandard, kde nenájdete nič prekvapujúce, no zároveň tu nechýba nič, čo by ste potrebovali. Externé zariadenia môžete párovať prostredníctvom Bluetooth 4.0, nechýba gigová sieť a poteší, že Wi-Fi podporuje aj najnovší štandard ac. Mimo štandardu je softvérová výbava. Základom je Windows 8.1 a už pri prvom spustení tu nájdete množstvo predinštalovaných aplikácií na multimédiá a iné veci. Samozrejme, nie je to žiadna revolúcia, no poteší, ak tu hneď nájdete CyberLink aplikácie či aplikáciu pre PDF.

V tejto sfére sa už pomaly začínajú presadzovať UHD displeje, keďže aj 4K rozlíšenie sa už čoskoro posadí bok po boku dnes zaužívaného Full HD rozlíšenia. Nie je to však na škodu. 15,6-palcový displej ponúka LED podsvietenie a oceníte matné vyhotovenie, takže je vždy dobre čitateľný aj za horších svetelných podmienok. Oveľa viac vás však poteší skvelý zvuk. Stará sa oň štvorica reproduktorov s podporou technológie Dolby Digital Plus Home Theater. Je skutočne masívny a to aj pri náročných scénach. Ponúka sýte basy a výrazné výšky, aj pri vysokej hlasitosti.
Testovaná konfigurácia
Na výber je skutočne veľké množstvo rôznych konfigurácií v rôznych cenových hladinách, aby si každý mohol vybrať to, čo najviac vyhovuje jeho požiadavkám a finančným možnostiam. Nám sa do rúk dostal model so štvorjadrom Intel Core i7-4710HQ s frekvenciou 2,50GHz, 16GB RAM, grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 860M so 4GB VRAM a kombináciou 1TB pevného disku s 128GB SSD. Nie je to to najsilnejšie, čo v ponuke nájdete, no veľmi dobre ilustruje, čo od V15 Nitro ponúka. Toľko výkonu totiž na súčasné hry bohato stačí.

Vás ale určite zaujíma to, čo z tohto hardvéru vytiahnete v hrách. A nie je to málo. Bližšie to ilustrujú naše benchmarky. Opäť sme vsadili na stálice Cinebench, 3DMark a PCMark 8. Benchmark herných notebookov (Skydiver) v 3DMark dopadol výborne a tak sme notebook podrobili náročnejšiemu testu Fire Strike, kde už boli výsledky nižšie. Stále však slušné. Bohužiaľ ani po niekoľkých opakovaniach, zmenách nastavení, reinštaláciach a iných krokoch sa nám nepodarilo spustiť Work test v PCMark 8, takže vám nemôžeme ponúknuť jeho výsledky. Všetky ostatné však nájdete priložené na konci článku.Samozrejme sme otestovali aj batériu, ktorá v tejto oblasti nebýva práve najsilnejšou stránkou a keď aj je, tak sa to zvykne prejaviť na jej rozmeroch. Ako sme už uviedli, nič také v prípade Nitra nehrozí. A výdrž je tak pochopiteľne nižšia. V záťaži  sa dokážete dostať na čas niečo málo cez hodinu a pol, čo nie je najhoršie, no ani žiaden zázrak. Oproti niektorým konkurenčným modelom navyše Nitro nedisponuje rôznymi kombináciami chladenia a tak, zvlášť po dlhej záťaži, teplo cítite. Najmä ak teda máte notebook napríklad na kolenách. Nepredstavuje to však problém, nie väčší ako v prípade drvivej väčšiny notebookov.

Acer Aspire V15 Nitro – Black Edition je príjemným rozšírením ponuky herných notebookov, ktorý si na trhu určite nájde svoje miesto a to najmä vďaka tomu, že k hernému notebooku pristupuje úplne inak ako konkurencia. Kombinuje výkon hernej triedy a eleganciu biznis sféry, čo je netradičná, no veľmi dobre fungujúca kombinácia.


    Zvuk
    Dizajn
    Sila v drobnostiach     Slabšia výdrž batérie
     Len štandardné chladenieNajnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články