Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

RECENZIA: Lenovo P70 - smartfón s neprekonateľnou výdržou (18.05.2015)

Je to tak trochu prekvapenie, dokonca aj pre nás, no Lenovo začína pomaly ale isto dobývať trh so smartfónmi. Kým pred pár rokmi ste na ich telefón v ponuke našich predajcov narazili len ojedinele, dnes sa tam už skutočne dobre udomácnili. A nie len to, čoraz častejšie po nich ľudia siahajú, keďže ich ponuka začína byť čoraz zaujímavejšia. Zdá sa, že vedia, čo ľudia chcú a sami sa to tak snažia ponúknuť všetko v jednom. Navyše sa zameriavajú na čoraz širšie spektrum trhu.

A môžete sa o tom presvedčiť aj na našej stránke. Posledné týždne vám prinášame testy nových modelov od Lenova, medzi ktorými ste mohli nájsť štýlový hi-end S90 vychádzajúci z dizajnu iPhone 6, no zároveň aj strednú triedu štýlových modelov v podaní S60. Nedávno sme priniesli recenziu biznis modelu P90, no jednému kúsku sme sa zatiaľ nevenovali. Opäť ide o triedu P, ktorá je zameraná skôr na možnosti ako na štýl, no tentoraz nepôjde o žiadnu vyššiu triedu, ale opäť sa vraciame do vôd strednej triedy, ktorá by mala ponúknuť slušný výkon za dostupnú cenu.Ak sa v súčasnej ponuke Lenova ako-tak orientujete, už ste si pravdepodobne domysleli, že dnes sa budeme venovať modelu Lenovo P70. A dovolíme si trochu predbehnúť a prezradíme, že si našťastie berie veľa dobrých vlastností od svojho drahšieho súrodenca. V krátkosti sme sa nedávno venovali aj tomuto modelu, keď sme priniesli novinku o jeho uvedení u nás, no tentoraz sme sa mu pozreli bližšie na zúbok a taktiež sme ho poriadne prevetrali v našich tradičných testoch.


Ako vyzerá a čo ponúka?
Do rúk sa nám dostal model v tmavomodrom vyhotovení, no ak máme byť úprimní, tak v skutočnosti je skôr tmavý ako modrý. O niečo viac farbu vystihuje plastový ochranný kryt, ktorý ani v tomto prípade v balení nechýba. Teraz navyše prichádza aj s veľmi jemnou textúrou. Možno nie je taký elegantný ako v prípade iných modelov, no svoju úlohu si dokáže zastať. Pády by vám tak nemuseli vyvolávať vrásky na čele. Z hľadiska dizajnu je to skutočne lacnejší súrodenec P90. Zdieľajú rovnaké črty, teda hlavne jednoduchosť v dizajne. Rovnaké je aj umiestnenie prvkov, akurát reproduktory sa opäť nachádzajú na spodnej hrane a nie zadnej strane.Oproti predchádzajúcim modelom však došlo k jednej zmene. Sloty na SIM karty a pamäťové karty boli dostupné bez zhodenia krytu, no na odstránenie ich elegantných krytiek bolo treba použiť drobnú ihlu. Tu sú dostupné štandardnou cestou, keď zhodíte zadný kryt. Prístup k ním tak máte kedykoľvek. V tomto prípade máte opäť k dispozícii až dva sloty na SIM kartu, jeden pre staršie, druhý pre moderné, nechýba podpora LTE. Zaujme aj rozmermi obrovská batéria, no k tomu sa dostaneme neskôr. Do slotu na pamäťové karty dokážete napchať MicroSD kartu s kapacitou až 64GB.

Už pravdepodobne budeme znieť ako obohratá platňa, no je podľa nás chybou, keď si pri prvom spustení systému nedokážete nastaviť jazyk, ktorý v telefóne chcete používať. Telefón síce dokážete používať hneď po vybratí z krabice, no defaultne je v ňom nastavená angličtina, čo niektorým ľuďom môže spôsobiť problémy, pri orientovaní v systéme. Android 4.4 KitKat je doplnený o nadstavbu od Lenova a aj v tomto prípade funguje veľmi slušne a hlavne svižne.
Skvelým prídavkom sú rôzne menšie, no šikovné aplikácie od Lenova, ktoré dokážu nie len pomôcť, ale často aj zjednodušiť život s týmto telefónom. Hravo s nimi môžete zdieľať svoje obsahy, no taktiež ich dokážete využiť aj pri zabezpečení a synchronizácii. Celkovo hodnotíme výbavu veľmi pozitívne, aj keď je to už dnešný štandard. Nechýbajú tu bezdrôtové možnosti pripojenia či šikovná GPS navigácia. Dvojica kamier je rovnaká ako v prípade modelu S60. Zadná je prekvapivo slušná, aj keď má isté nedostatky, predná s 5MPx tak akurát vystačí na videohovory. V balení nájdete kompletnú kabeláž. Medzi ňou aj OTG kábel (čo kvitujeme) a slúchadlá. Opäť nám však nejde do hlavy, prečo je príslušenstvo k tmavému telefónu v bielej farbe.

Opäť sa budeme opakovať, keďže P70 má veľa spoločných čŕt s ostatnými modelmi v aktuálnej ponuke Lenova. Zvuk je slušný. Chybičky tu nájdete, no už sme počuli aj horší. Zvuk z reproduktorov sa síce nevyrovná tomu zo slúchadiel, no ak si na nich pustíte nejaké video alebo film, nebudete rušení zlým zvukom, aj keď subjektívne bol S60 aj P90 lepší. Slúži tomu aj rozumné umiestnenie reproduktorov. Displej je rovnaký ako v prípade S60, s veľkosťou 5 palcov a rozlíšením 1280 x 720 pixelov na tom nie je horšie ako konkurencia v tejto cenovej kategórii. Pozorovacie uhly nie sú zlé, na sledovanie videí viac než len vhodné.

Výkonnostné testy
Vás ale určite zaujíma to, čo všetko s týmto telefónom zvládnete. Preto sme ho podrobili niekoľkým testom, ktoré spravia radosť tým, ktorí uvažujú aj nad hraním hier. Už papierovo to vyzerá veľmi dobre. Základom je osemjadrový procesor MediaTek True8Core MT6752 s frekvenciou 1,70GHz. Ten svoje jadrá využíva podľa potreby, čo je energeticky úsporná funkcia. Doplnený je grafickým čipom Mali-T760MP2 a 3 GB RAM. K dispozícii máte 16GB interný úložný priestor.

Pozitívne dopadli testy stability systému a aj teploty „vnútorností“, ktorá pri záťaži nepresiahla nepríjemné hodnoty. Bohužiaľ test multimédií neprebehol práve najlepšie, aj keď základné formáty telefónu nerobia žiaden problém. Vynikajúco dopadol benchmark AnTuTu, ktorý zmeral výkon, kde sme dosiahli skutočne parádne skóre. Dokonca vyššie ako v prípade HTC One M8, čo je výrazne drahší telefón. Výborný výsledok potvrdil aj benchmark 3DMark Ice Storm Unlimited, kde sa snímkovanie držalo veľmi vysoko.

A to najlepšie na záver. S trochou nadhľadu by sme mohli povedať, že je Lenovo P70 stavaný na maratónske výkony. Ona obrovská batéria v ňom má kapacitu 4000 mAh a zabezpečuje skvelú výdrž. Dokáže ho udržať pri živote aj po niekoľkých hodinách plného vyťaženia, čo je úplne skvelé. Potvrdil to aj náš test batérie v AnTuTu, kde sme dosiahli 7980 bodov, čo je výsledok, ktorý sa môže rovnať tým najlepším. Jednoducho, vybiť túto batériu nám trvalo dlhšie ako sme zvyknutí a to aj pri poctivej záťaži. Ak si k tomu všetkému pripočítate priaznivú cenu, je P70 veľmi dobrou ponukou.


 

 

    Cena
    Výkon
    Dokonalá výdrž
     Pôsobí lacnejšie
     Systém defaultne v angličtine
     Kvalita fotiek v tmeNajnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články