Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

RECENZIA: Lenovo IdeaCentre C440 - All In One, ktoré má veľké šance si vás získať (29.05.2013)

Windows 8 je zaujímavý operačný systém. Prijímaný je niekedy priam rozporuplne, ale dokázal niečo, čo sa predchádzajúcim verziám nepodarilo. Doslova nakopol hneď niekoľko oblastí trhu, ktoré boli doteraz prinajlepšom v ústraní, alebo neboli pre OS Microsoftu typické. Presadil sa na tabletoch, dotiahol na trh skutočne hojné množstvo hybridných zariadení a dotykových notebookov. A medzi inými nakopol aj All-in-One zariadenia, ktoré sa z minoritného podielu katapultovali až na vyhľadávané zariadenia pre takmer každú príležitosť.

Medzi najlepšie z týchto zariadení sa rozhodne radia tie, ktoré vychádzajú z výrobných liniek s nálepkou Lenovo. Zvlášť v segmente hi-end All-in-One by sme vedeli nájsť hneď niekoľko špičkových zariadení, ktorých kvalita sa však odzrkadľuje aj na vysokej cene. Dotykové ovládanie, špičkový dizajn v perfektnom prevedení a parametre, ktoré si hravo poradia s biznisom a aj zábavou.
V Lenove sa teraz však rozhodli dokázať, že sa to dá robiť aj inak. Lacnejšie. Nestačí len zobrať všetko dobré a nahradiť to lacnejšími variantmi. Treba nájsť ten najlepší pomer medzi cenou a vlastnosťami. Zachovať to, kvôli čomu zákazníci chcú ísť práve do All-in-One zariadení a priniesť to do cenovo prístupnejšej kategórie. Táto snaha dostáva reálne kontúry v zariadení Lenovo IdeaCentre AIO C440.

V elegantnom tele 21,5" monitora sa skrýva celá zostava, ktorá má veľké šance si vás získať. Celý dizajn je výrazne inšpirovaný jabĺčkami. Už na prvý pohľad vidíte všade odkazy na Apple. Elegantná biela jemne lemovaná strieborným pásom, zaoblené rohy zariadenia a jednotný vzhľad displeja a periférií. V balení sa totiž dočkáte aj myšky a klávesnice. Taktiež v bielom, aby bol imidž dokonalý. Klávesnica ponúka zaoblené tlačidlá výrazne vystúpené, mierne tuhé. Píše sa na nej dobre a ponúka aj multimediálne funkcie. Kláves Delete je neprirodzene veľký.

Kým klávesnica budí dobrý dojem, tak myška je presným opakom. Lacná plastová hračka s nevyhovujúcou hmotnosťou a ružovým osvetlením, ktoré cez rôzne menšie medzery všade presvitá. Okrem prevedenia nevyniká ani ergonómiou a to je tak trochu problém aj klávesnice. Drobné nožičky umožňujú zdvihnúť ju len do jednej polohy. Navyše obe periférie sú káblové a pripájajú sa prostredníctvom USB, tým pádom automaticky prichádzate o 2 porty. Toto je asi jediná vec, kde sa nižšia cena prejavuje už na prvý pohľad.

Aktuálna ponuka Lenovo IdeaCentre C440 na našom e-shope.

Monitor sa nasadí na jednoduchý hliníkový stojan, s ktorým celé zariadenie váži približne 6,5kg. Jednoduchý kĺb umožňuje miernu zmenu polohy. Na zadnej strane nájdete hlavné porty, zľava nájdete dva USB 3.0 porty, výstup na slúchadlá a vstup na mikrofón a čítačku pamäťových kariet. Na pravej strane nájdete zas optickú mechaniku. Jemné mrežovanie hore a dole sa postará o chladenie celého zariadenia. Pritom teplo nepociťujete a prevádzka je až nečakane tichá. Dokonca aj vtedy, ak máte v mechanike médium.

Základom je veľký FullHD displej, na ktorý sa dobre pozerá aj na svetle vďaka matnému vyhotoveniu, nie je však dotykový. Integrovaný zvukový systém so zosilňovačom sa zas postará o zvukovú zážitok. Nad displejom nájdete 720p webkameru spolu s mikrofónom. Celý stroj je poháňaný dvojjadrovým procesorom 3. generácie Ivy Bridge Intel® Core™ i3-3220 s frekvenciou 3,30GHz. Tomu sekunduje hlavne integrovaná grafická karta Intel® HD 2500, čo bohužiaľ nie je žiaden zázrak. Zvyšok doplňuje 4GB RAM a pevný disk s kapacitou 1TB, ktorého výhodou je aj rýchlosť 7200rpm.
Ak vám tieto komponenty niečo pripomínajú, tak sa vám marí správne. Jedná sa totiž o typicky notebookovú konfiguráciu, akurát v štýlovejšom prevedení. Pýtate sa ale, že ako by ste takéto zariadenie dokázali využiť, keď si môžete kúpiť bežný počítač, či notebook. Cenovo sa toto Lenovo od notebooku až tak nelíši. Vynikne však v kanceláriách, či už máte väčší alebo menší biznis. Pôsobí ďaleko luxusnejšie ako bežný notebook či počítač a ak chcete budiť lepší dojem, toto Lenovo tento účel splní výborne.

Okrem bežných kancelárskych prác si Lenovo IdeaCentre C440 hravo poradí aj s multimédiami. Videá cez internet, ale aj prehrávanie filmov z DVD je preň hračkou a pre vás zážitkom. Obraz je ostrý, zvuk bohatý. Pri tomto zariadení a v takej cene SME SKôR očakávalI multimediálnu podporu aspoň o triedu slabšiu. Ak teda doma potrebujete nenáročný stroj a chcete ušetriť miesto, taktiež nespravíte krok vedľa. A na to všetko je Lenovo IdeaCentre C440 skvele vybavené aj po softvérovej stránke. Po nainštalovaní systému sa nestíhate diviť, akú softvérovú nádielku pre vás Lenovo prichystalo. Je síce pravda, že niektoré veci (encyklopédia Britannica) sú len v trial verzii, ale naozaj je toho skutočne veľa: Nitro PDF, Power DVD, ďalšie multimediálne nástroje, Kindle, Zinio, Cloudové riešenie od Lenova a ďalšie.

Aktuálna ponuka Lenovo IdeaCentre C440 na našom e-shope.
Výsledky testov
S touto zostavou však môžete úplne zabudnúť na čo i len trochu náročnejšie hry. Zariadenie si s nimi jednoducho neporadí a hlavnou príčinou je pravdepodobne slabá grafická karta. Radi by sme vám výkon ilustrovali na konkrétnych výsledkoch, ale bohužiaľ v tomto prípade sme zlyhali. Catzillu, PCMark a 3DMark zariadenie jednoducho nezvládlo. Nie, že by dosiahlo slabé výsledky, testy jednoducho vždy padli. Obmedzené čísla vám tak môžeme ponúknuť len vďaka výsledkom z WinRar benchmarku: multithread: 3691kBps, singlethread: 1275kBps. Slušný výkon procesoru ukazuje aj výsledok z benchmarku Cinebench. Že integrovaná grafika je skutočnou slabinou zas dokazuje Unigine Heaven 3.0.

Lenovo IdeaCentre AIO C440 je prekvapivo slušným zariadením, ktoré vás hneď očarí. Nie je však univerzálnym strojom, je skôr určené pre veľmi špecifické publikum. Pre publikum, ktoré chce svojmu biznisu dodať šmrnc. Pre publikum, ktoré kvalitné multimédiá v štýlovom prevedení. Pre publikum, ktoré chce možno trochu experimentovať. Takýmto ľuďom za sympatickú cenu ponúkne prakticky notebookové komponenty v netradičnom riešení.


PLUS:
+ štýlovosť
+ multimédiá
+ tichá prevádzka
+ dodávaný softvérMÍNUS:
-  Myš a klávesnica len cez USB, ergonómia
-  Slabučká integrovaná grafická karta
-  Stojan neumožňuje výškové nastavenie
 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články