Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

HP 15-r266nc, modrý
399 

 

HP 15-ba027nc
412 

 

RECENZIA: HP Slate 7 – na prvý pohľad obyčajný, na druhý... (01.08.2013)

HP sa so svojim posledným Slatom púšťa do vôd kompaktných 7-palcových tabletov postavených na operačnom systéme Android. Slate 7 na prvý pohľad ničím nevyniká. Skôr zapadá do štandardov medzi konkurenciu. Neponúka excentrický dizajn, neponúka nabitú hardvérovú konfiguráciu. Namiesto toho ponúka nižšiu cenu, s ktorou môžu osloviť napríklad firmy, ale aj všetko to, čo by ste od takéhoto kompaktného tabletu v podobnej cenovej relácii očakávali. Práve cena je prvým dôležitým krokom k úspechu, keďže jedného z najväčších konkurentov – Nexus 7 nové HP cenovo podlieza.

Vyhotovenie a vzhľad
Z krabice vytiahnete pomerne obyčajne vyzerajúci tablet, ktorý na prvý pohľad ničím neprekvapí, na druhú stranu ale vsadil na tradičný vzhľad. Vertikálne pripomína veľmi prerastený telefón, nakoľko je širokouhlý. Už od prvých momentov vás však bude lákať k tomu, aby ste ho držali vertikálne. Svojou konštrukciou, svojim vyvážením a aj lepším prehľadom, ktorý na displeji získavate. Pôsobí to celé oveľa prirodzenejšie. Horizontálne sa aj lepšie drží. Fotoaparát sníma presne to, čo by ste čakali, po ruke máte vypnutie, ovládanie hlasitosti, akurát reproduktory sú zakrývate.
Vyhotovením sa jedná skôr o jednoduchší tablet. Aj táto jeho časť je zrkadlom zníženej ceny. Displej lemuje pomerne hrubý čierny rám. Tenké hrany sú kovové, vydržia aj nejaký ten škrabanec, či oškretie, s kľúčmi by som to ale neodporúčal testovať. Až tak odolne hrany nepôsobia. Zadný kryt je z matného plastu, ktorý sa dobre drží a je pozbavený výraznejších prvkov. Vlastne len výrazné logo spoločnosti, logo beatsaudio a fotoaparát narúšajú matnú šedú (v prípade nášho testovaného modelu).

Maximálnu hrúbku dosahuje len 11mm, čo je veľmi príjemné. Hlavne pri prenášaní oceníte kompaktné rozmery. Pri trošku nadsadenia by sme dokonca mohli povedať, že sa zmestí aj do zadného vrecka nohavíc. Väčšieho zadného vrecka. Taktiež vás určite poteší aj prijateľná hmotnosť. Niečo málo cez 350g dobre sadne do rúk a tablet vás nebude otravovať ani v prípade, že ho budete držať len jednou. Taktiež určite oceníte, že sa v porovnaní s niektorými konkurenčnými tabletmi až tak neprehrieva na zadnom kryte.

Aktuálna ponuka tabletov HP Slate 7 na našom e-shope.

Kvalitný displej

Prekvapí vás kvalitný HFFS displej s rozlíšením 1024x600 pixelov. Pôsobí matne, čo oceníte hlavne ak sa s ním budete pohybovať na slnečnom svetle. To by ste v tejto cenovej kategórii nečakali. Zobrazenie na ňom je kvalitné a poteší aj širokými pozorovacími uhlami. Z pohybu prstov po ňom máte dobrý dojem, nekĺžu po ňom ľahko a nerobia sa na ňom mastné šmuhy. Surfovanie po internete, hranie hier, prezeranie videí a počúvanie hudby je lepším zážitkom vďaka Beats Audio. Mnoho tabletov sa nemôže pochváliť takouto licenciou. Bohužiaľ si oba reproduktory (umiestnené spolu na jednej hrane) často zakrývate rukou.Taktiež „vnútornosti“ HP Slate 7 sú dnes už štandardom. Dvojjadrový procesor ARM Cortex A-9 s frekvenciou 1,6GHz je jeho srdcom. Dopĺňa ho 1GB RAM a k dispozícii máte aj úložný priestor s kapacitou 8GB. Ten môžete ďalej navýšiť prostredníctvom pamäťovej karty. Nechýba akcelerometer, predná kamera s rozlíšením 0,3MP a zadná kamera 3MP. Kvalita fotiek nie je žiaden zázrak, ale na momentky dobre poslúži. Tablet podporuje Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 2.1 a nájdete na ňom aj micro USB port. Bohužiaľ tu nenájdete HDMI port, slot na SIM kartu a ani blesk pre kameru, či GPS.

Výdrž batérie je zvláštna. Nie je nezvyčajné, že ráno si tablet nájdete vybitý. Takže sme ho podrobili niekoľkým skúškam v benchmarkoch. Úplne bežné používanie, kedy si ho zoberiete do rúk, spustíte Angry Birds, prebehnete nejaké stránky, pozriete novinky na sociálnych sieťach a opäť na chvíľu položíte bokom. Takto sme to opakovali dlhšiu dobu a výsledkom je, že pri takomto používaní sa za hodinu vybije približne 13% z batérie. Výrobca udáva, že tablet vydrží 5 hodín prehrávania HD videa.

Aktuálna ponuka tabletov HP Slate 7 na našom e-shope.Tablet je dnes už univerzálnym nástrojom. Musí si poradiť so všetkým od chatu, cez internet, až po multimédiá a hry. S tým musí na jednej strane rátať výrobca a na druhej strane s tým môžete rátať aj vy, aby ste ho vedeli plnohodnotne využiť. Na zúbok sme sa HP Slate 7 pozreli aj v tejto oblasti a nedopadol práve najhoršie. V prípade, že tablet alebo mobil s Androidom vlastníte, môžete si aj sami zadarmo otestovať výkon pomocou benchmarku AnTuTu a porovnať s našim. Ten nájdete v priloženej tabuľke.HP Slate 7 je osadený stock Androidom vo verzii 4.1 Jelly Bean. HP sa nespoliehalo na žiadne svoje rozšírenia. Systém je však na tablete svižný, plynulý a to aj pri multitaskingu. Zo šikovných aplikácií určite oceníte napríklad HP ePrint, ktorá vám výrazne uľahčí tlačenie na podporované zariadenia. Tlačiť môžete bez ohľadu na to, či ste doma alebo vonku a natívne funkcie umožňujú priamu tlač z väčšiny aplikácií tabletu.

HP Slate 7 sa dá zhrnúť veľmi stručne:  malý, ľahký, rýchly, šikovný, je akurát na rýchle prezeranie stránok, maily a sociálne siete. To však neznamená, že ho nedokážete používať aj na iné veci. Poradí si s multimédiami, aj s hrami a môžete ho mať stále pri sebe. Jeho najväčším lákadlom však určite bude cena.


Tablet si môžete zakúpiť na našom e-shope alebo na vybraných predajniach SHARK.PLUS:
+ cena
+ displej
+ dobre sadne do ruky


MÍNUS:
- neustále si zakrývate reproduktory
- musíte dať zbohom mnohým funkciám
 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články