Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


RECENZIA: Creative T3150 - Bezdrôtové reproduktory s výborným pomerom cena/výkon (11.09.2013)

Niekedy sa stane, že narazíte na tú správnu vec v úplne nesprávnom čase. Prebudí to vo vás podivný rozporuplný pocit, kedy by ste si radi niečo užívali, ale cítite, že to jednoducho nie je ono. Do rúk sa nám dostala jedna nenápadná novinka. Reproduktory Creative T3150 Wireless vyzerajú nenápadne a ani cenou nevynikajú – ani do jedného extrému. Sú to jednoducho obyčajné reproduktory. A aj napriek tomu, ak by sa nám do rúk dostali pred dvoma mesiacmi, tak by sme ich z nich už nepustili.

Je pre to jeden jednoduchý dôvod, dostaneme sa k nemu neskôr. Značku Creative určite mnohí veľmi dobre poznáte a v oblasti výpočtových technológií sa radí k špičke v sfére reproduktorov a zvukových kariet. Výborný zvuk, vysoká kvalita a veľmi slušná cena sú hlavné faktory, prečo sa značka posledné roky radí k tým najpopulárnejším a nezáleží, či ideo o herný headset, zvukovú kartu, 7.1 sústavu, alebo o nenáročné satelity do izby k PC.T3150W je vlastne sústava reproduktorov, ktorá pozostáva z dvoch satelitov a jedného subwoofera. Je to kompaktná sada, menšia a ľahšia a cielená na zákazníkov, ktorí si chcú užívať solídny zvuk, ale nechcú siahať príliš hlboko do peňaženiek. V jednoduchom čiernom prevedení dostanú presne to, po čom túžia.

Subwoofer je drevená kocka bez väčších výstredností. Zo zadnej strany je vyvedená kabeláž, nachádza sa tu tlačidlo na párovanie. Bass reflex smeruje dopredu a samotný reproduktor (možno prekvapivo) dole zo spodnej strany. Preto je subwoofer postavený na vyšších a pevných pogumovaných nožičkách. Subwoofer je tak pevný a nekníše sa. Tak isto aj jeho vyhotovenie, aj keď pôsobí jednoducho, je odolné. Ak ho prevrátite alebo vám spadne, nič závažné sa nestane. Váži necelé 2 kg.
Dva drobné satelity (s hmotnosťou len málo cez 300 g) sú na tom podobne. Jednoduchý plast, avšak pôsobiaci odolne. Reproduktor je chránený jemnou látkou. Satelity sú navzájom spojené káblom a stoja na plastových nožičkách s gumenou úpravou proti šmýkaniu. K subwooferu je pripevnené aj káblové diaľkové ovládanie. Ľahké, drobné, akurát do ruky a lesklé. Je ale možno až príliš veľké na to, že na ňom skoro nič nie je, len LED dióda indikujúca zapnutie a koliesko na zapnutie a ovládanie hlasitosti. Chýba ovládanie basov, či výšok a celý jeho povrch tak obsahuje - nič.

Konečne sa ale dostávame k tomu najzaujímavejšiemu
Túto súpravu dokážete pripájať bežne pomocou 3,5 mm konektora, ale aj bezdrôtovo vďaka využitiu Bluetooth 2.1 s podporou EDR. A to je super, nakoľko si ich jednoducho môžete pripojiť k PC, tabletu, notebooku, telefónu, alebo dokonca aj k iným prenosným zariadeniam (pár dní sme napríklad hrali rytmickú hru na PS Vita). A nemusíte sa trápiť s káblom a jeho dĺžkou, stačí byť len v dosahu Bluetooth a môžete počúvať hudbu, prípadne si užívať zvuk pri hraní hier a pozeraní filmov. Zariadenia párujete jednoducho. Podržíte zadné tlačidlo na subwooferi až kým sa neozve zvukový signál a vtedy je reproduktory možné vyhľadať a pripojiť. Nepotrebujete ani heslo, ani dlho čakať, je to otázka niekoľkých sekúnd. Prenos je kvalitný, bez vypadávania a iných nepríjemných vecí.


A prečo by som pred dvoma mesiacmi tieto reproduktory už nepustil?
Lebo sú ideálne na záhradné párty, grilovačky a pod. Pripojíte notebook a počúvate celú svoju digitálnu knižnicu. Dnes si už so sebou nosíme hudbu aj v telefónoch, takže si každý z vašich priateľov môže pustiť svoje vlastné skladby po rýchlom spárovaní. Ak ste mali v tejto oblasti aktívny letný život, tak presne toto je to, po čom ste tajne túžili. Žiadne malé "chrčítka", žiadne rádio, ani pustená hudba priamo z notebooku. Elegantné, jednoduché a cenovo prístupné riešenie.Satelity poskytujú výkon 2 x 2 W a v prípade subwooferu je to 5 W. Odstup signálu od šumu je 75 dBA. Maximálna hlasitosť nie je nejako oslnivá a tá vaša záhradná párty nesmie byť extra veľká. Bežné posedenie, či izbu však dokážu tieto reproduktory ozvučiť obstojne. Navyše si poradia s basmi, výškami a aj stredom pásma veľmi slušne a to najmä vzhľadom na cenu. Zvuk síce nie je taký jasný a čistý (zvlášť pri vyššej hlasitosti už možno badať menšie ruchy a skreslenia), ale rozhodne nie je horší ako konkurenčné reproduktory v podobnej cenovej hladine.

Ak nepotrebujete mať ten úplne najlepší zvuk, ale dokážete oceniť bezdrôtové párovanie reproduktorov so svojimi zariadeniami napríklad počas grilovačky, tak lepšiu voľbu možno ani nenájdete. Creative T3150 Wireless môžu byť síce jednoduché, ale rozhodne majú čo ponúknuť a to za veľmi príjemnú cenu.

Tieto reproduktory si môžete zakúpiť na našom e-shope alebo na vybraných predajniach SHARK.


PLUS:
+ bezdrôtové pripojenie
+ ľahká prenosnosť
+ výborný pomer ceny a výkonu


MÍNUS:
- jednoduchý zvuk s menším skreslením
- ovládanie si pýta aj viac prvkov
 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články