Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

RECENZIA: Creative MUVO mini - malý, vodeodolný reproduktor s veľkým zvukom (29.03.2015)

Možno to tak zatiaľ úplne nevyzerá, no leto sa blíži. Pomaly sa nám oteplieva a niektoré slnečné víkendy už začíname spoločne tráviť vonku. Ani sa nenazdáme a čoskoro vytiahneme plavky, grily a sedacie súpravy, ktoré ovládnu záhrady. A ku každej záhradnej párty potrebujete aj hudbu. Samozrejme v čo najlepšej kvalite. Je zbytočné ťahať von zložité audio sústavy, keď na to postačí malá škatuľka. Malé prenosné reproduktory schopné spraviť veľký rámus sú v kurze a rozhodovanie v obchode vám chce sťažiť aj Creative.

Na trh s prenosnými reproduktormi totiž prichádzajú s novinkou Muvo Mini, ktorá sa nebojí inšpirácie od tých najlepších v konkurencii a taktiež si je vedomá svojich vlastných koreňov. Reproduktor vám tak bude na prvý pohľad známy, no stále dokáže aj prekvapiť. Jasne v ňom vidíte predchádzajúce Muvo modely. Je však podstatne menší a ľahší, tým pádom aj lepšie prenosný. Jeho rozmery sú 190×59×37 mm a váži len 285g, čo je veľmi slušné. Môžete ho nájsť vo štvorici farebných vyhotovení: červené, modré, biele a čierne. Nájdete tak živšie aj decentnejšie farby. Z hľadiska dizajnu je to skutočne vydarená tehlička, ktorá neurazí a dobre zapadne ku grilovačke, ale aj k PC, ak sa tak rozhodnete, či k notebooku alebo kdekoľvek do domácnosti.


Veľmi dobrá je kvalita vyhotovenia tohto reproduktory. Je robustný a pevný. Nemusíte sa báť, keď vám náhodou odniekiaľ spadne na zem. Ba práve naopak, je stavaný aj na menej šetrné zaobchádzanie, takže nejaké pády vám nemusia robiť vrásky a ak vám niekto povie: „Hoď mi ho.“, vydrží to. Celkovo je na ňom badať snahu priniesť slušnú odolnosť a to aj voči vode. Spĺňa certifikáciu IP66, takže je úplne odolný voči prachu a vo veľkej miere aj voči vode. To sa ideálne hodí k bazénom, čo sme už skôr naznačovali.

Na vrchnej strane obsahuje štvoricu tlačidiel pre ovládanie. Je to klasika – zapnutie/vypnutie, Bluetooth párovanie, hlasitosť + a hlasitosť -. Všetky maximálne vypĺňajú svoj priestor a sú gumené, takže tiež hrajú v prospech odolnosti. Podobne je tomu aj na zadnej strane, kde pod gumeným krytom (ktorý sa dá pohodlne odstrániť, no vyžaduje si to nechty) nájdete vstup na 3,5mm jack a microUSB na nabíjanie. Gumené sú aj nožičky zospodu, ktoré reproduktor pevne držia aj na klzkých povrchoch. Pritom stále pôsobia decentne a sú to len také drobné čierne pásiky.
Podobných reproduktorov je na trhu už skutočne veľká kopa. Vyberať môžete z obrovského množstva, pričom kvalita je skutočne rôzna. Nájdete samozrejme aj kvalitné kúsky, no väčšinou sa prenosnosť a vodeodolnosť nespája práve s najlepším zvukovým zážitkom. Je to o kompromisoch a do rovnice vstupujú nie len tieto dva faktory, ale aj cena. Vždy tak niečo trpí, buď je nižšia kvalita zvuku, alebo vyššia cena. V prípade Muvo mini je všetko veľmi dobre vyvážené a s veľmi sympatickou cenou.

Prvý dojem zo zvukovej kvality je výborný. Hudba vyplní celú miestnosť a pri príchode do nej by sa dokonca mohlo zdať, že zvuk ide z niečoho úplne iného, ako je malý prenosný reproduktor. Mnoho konkrétnych parametrov síce známych nie je (výrobca neudáva), no rozhodne kvalitou patrí medzi tie lepšie. Vďačí za to najmä tomu, čo sa v tejto tehličke nachádza. Sú to dva 1,3-palcové meniče s plným rozsahom a basová ozvučnica. Aj pri vymaxovanej hlasitosti reproduktor podáva stále veľmi dobrý zvuk.Naprieč rôznymi hudobnými žánrami si reproduktor počínal veľmi dobre. Nerobili mu problém veľkolepé orchestrálne skladby, klavírny minimalizmus, rock, punk, metal a ani elektronická hudba. Rovnako ani živé nahrávky. Vždy samozrejme veľa závisí aj na kvality nahrávky, ktorú počúvate. Menšie problémy mu robia vysoké tóny, no to vám do uší neudrie až tak často. Oveľa väčším nedostatkom sú nevýrazné basové tóny. Hlavne elektronická hudba ako techno alebo hardstyle nevyznejú v plnej paráde.

Reproduktor samozrejme obsahuje aj zabudovaný mikrofón, takže nie je vodný len na počúvanie hudby. A keď už relaxujete niekde pri bazéne, či za grilom, môžete si pohodlne vybaviť aj ojedinelý telefonát. Samozrejme ho môžete využiť aj pri notebookoch, ak by vám nevyhovovali zabudované reproduktory. Oproti nim totiž Muvo mini podá výrazne lepší výsledok. Môžete s ním tak aj pohodlne hrať, či sledovať videá. Párovanie so zariadeniami je jednoduché, rýchle a intuitívne. Použiť však môžete aj klasický jack a najmä možnosti NFC, kedy stačí len priložiť zariadenie (smartfón, tablet) na vyznačené miesto.

Ovládanie je jednoduché a samotný reproduktor s mnohým pomáha.
Mnoho vecí je sprevádzaných hlasom, či iným zvukovým signálom. Takže vždy viete, kedy je v párovacom režime, spárovaný, vypína sa a samozrejme aj zapína. Škoda, že neponúka bližšiu indikáciu stavu batérie. Výrobca udáva, že by mala vydržať 10 hodín, no to je trošku príliš optimistické číslo. Reálne pri bezdrôtovom pripojení môže vydržať tak 7 až 8 hodín, čo tiež nie je najhoršie.

Creative Muvo Mini je za cenu zhruba 50 eur vynikajúcim dealom. Najsilnejšími stránkami je odolnosť (voči vode aj prachu) a samozrejme možnosť párovať zariadenie prostredníctvom NFC technológie. Osloví však hlavne veľmi dobrou zvukovou kvalitou. V tejto cenovej hladine a pri takejto veľkosti je to dokonca niečo nečakané. Menšie chybičky tu samozrejme sú, no to všetko sú len kozmetické vady a nič váže    Cena
    Kvalita zvuku
    NFC


     Nevýrazné basy

 
Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články