Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

RECENZIA: Creative Airwave HD - bezdrotové prenosné reproduktory s podporopu NFC (31.08.2013)

Na trhu prenosných reproduktorov si môžete vyberať zo skutočne obrovského množstva produktov. Či už sú to malé krabičky o veľkosti a s tvarom vajíčka, alebo väčšie elegantné kúsky, dokážete si vybrať presne to, čo potrebujete. Do kapsy, na chatu, do záhrady alebo jednoducho ako náhradu rádia po pripojení prehrávača. Creative však nechce, aby ste si vyberali. Oni chcú, aby ste pri pomyslení na prenosné reproduktory automaticky siahli po riešení z ich dielní. Avšak nie je to len tak, dávajú vám k tomu aj pádne argumenty.

Reč je o novom bezdrôtovom systéme Creative Airwave HD. Ten si môžeme jednoducho charakterizovať už na začiatku. Celé zariadenie je malé, elegantné, jednoduché a vynikajúco prenosné. Avšak prichádza v pomerne sparťanskej výbave. Ako náhle otvoríte balenie, tak vás prekvapí až prílišná strohosť. Len reproduktor, obligátna kabeláž a návod spolu s pár kupónmi na stiahnutie hudby. To bežne nemusí byť na škodu, avšak ak zoberieme do úvahy veľkosť zariadenia (ktoré sa ňou radí skôr k tým väčším), tak by rozhodne padla vhod nejaká kapsička na prenášanie. Určite nechcete, aby sa váš nový miláčik poškriabal počas prvej cesty.


Aj po stránke dizajnu sa jedná o jednoduchý kúsok. Avšak výraznejšie dizajnérske výstrelky by pôsobili len a len samoúčelne a zbytočne by kazili elegantnú jednoduchosť. Na trhu si môžete brať z dvoch farebných prevedení. Matná čierna je skôr pre konzervatívnych, živá červená skôr pre excentrických používateľov. Zariadenie má tvar ležatého hranolu s podstavou trojuholníka, avšak jeho hrany sú zaoblené. Obe podstavy sú mierne vsunuté smerom dnu.

Samotné reproduktory sa skrývajú za prednou mriežkou so vzorom trojuholníkov. Plast je pevný a pôsobí robustne aj odolne. To chráni reproduktory v útrobách, avšak daňou za to je vyššia hmotnosť. Bezmála 1 kilogram. Keď je zariadenie otočené čelom k vám, tak na spodnej hrane môžete vidieť nenápadné logo Creative, ktoré ladí s celkovým jednoduchým vzhľadom. Vrchná hrana zas obsahuje základné ovládacie prvky. Nie zložité. Naučiť sa ovládať zariadenie vám zaberie aj bez návodu pár minút. Oťukáte si tlačidlá a zariadenie je pripravené na používanie. Zľava doprava sa tu nachádza reproduktor, tlačidlo na vypnutie a zapnutie, ovládanie hlasitosti a tlačidlo na aktivovanie Bluetooth. Za ním je šikovná LED dióda, ktorá indikuje stav a to aj farbou.

Zariadenie má aj hlasovú navigáciu. Ak párujete reproduktory napríklad s telefónom, či ich zapínate, tak vám to aj oznámi príjemný ženský hlas. To isté platí v prípade niektorých ďalších nastavení. Aj to vám rýchlo pomôže zorientovať sa. Na zadnej strane nájdete miesto, kam máte priložiť zariadenie podporujúce technológiu NFC na bezdrôtový prenos. Okrem toho je tu ešte AUX vstup, ak neplánujete využívať bezdrôtové možnosti, a microUSB, pomocou ktorého sa reproduktory aj nabíjajú.

Párovanie prostredníctvom Bluetooth 3.0 je jednoduché a rýchle a to až v dosahu 10 metrov. Stačí len pár sekúnd a okamžite môžete počúvať hudbu zo svojho telefónu, či dokonca aj telefonovať. Prítomnosť NFC určite poteší, chvália ju aj zahraničné médiá, avšak s párovaním sme v tomto prípade mali menší problém a občas to nevyšlo na prvý pokus. Technológia Creative Multipoint zabezpečí, že súčasne môžete mať bezdrôtovo pripojené až 2 zariadenia. Stačí prerušiť prehrávanie na jednom a spustí sa na druhom.
VIDEO: Ako to funguje...Teraz sa presunieme k „nudným“ faktom. Jedná sa o dvojpásmové reproduktory a výrobca Creative v tomto prípade uvádza hudobný výkon (RMS) menej než 100W. Medzi podporované Bluetooth profily patria A2DP, AVRCP, HFP. HD verzia Airwave podporuje kodeky aptX, SBC a aj AAC. Na zabudovanej batérii dokážu tieto reproduktory fungovať až 7 hodín. To síce nie je najviac, avšak musíte brať do úvahy, že sa jedná o HD verziu.

Stále sme sa však nedostali k tomu najpodstatnejšiemu – k zvuku. V prípade prenosných bezdrôtových reproduktorov automaticky musíte počítať s istými ústupkami. Obrovským pozitívom tejto HD verzie je to, že je vybavený zosilňovačom Creative Super Charged, ktorý údajne dokáže zdvojnásobiť hlasitosť oproti iným reproduktorom podobných rozmerov. A skutočne je v porovnaní s niektorými konkurenčnými modelmi rozdiel znateľný a bez problémov dokážete ozvučiť grilovačku, či altánkovú párty.
A aký je celkový dojem zo zvuku? Určite vás zaujímajú hlavne bassy, ktoré sú v tomto segmente skôr potláčané do úzadia. S touto veľkosťou si nemôžete príliš vyskakovať v oblasti bassov. Aj napriek tomu sú však v prípade Airwave HD až prekvapivo dobré. Nie je to žiaden zázrak, ale určite nadpriemer v tejto oblasti. Sú silnejšie a výraznejšie. S hĺbkami a aj strednou časťou spektra si taktiež poradí obstojne, problém robia jedine výšky. Šušťanie, chrčanie, či rezonovanie budú vašimi problémami len v minimálnej miere.

Keď si to zhrnieme, tak Creative Airwave HD sa v rámci menších prenosných bezdrôtových reproduktorov radia k tým lepším. Nie sú úplne najlepšie, ale nevidím dôvod, prečo by ste prípadnú kúpu mali ľutovať. Prekvapia veľmi príjemným dizajnom, odolným vyhotovením a niektorými veľmi príjemnými funkciami. Určite oceníte aj zosilňovač. Za všetko toto si však Creative pýta aj vyššiu sumu.
   

 

Tieto reproduktory
si môžete zakúpiť na našom e-shope alebo na vybraných predajniach SHARK.


PLUS:
+ dizajn
+ jednoduché ovládanie
+ hlasová navigácia
+ prítomnosť NFC
+ prítomnosť zosilňovača


MÍNUS:
- v balení nie je žiadne puzdro
- nájdu sa aj lepšie
- niektoré menšie chybičky

 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články