Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

RECENZIA: Asus Transformer P1801 - gigant medzi tabletmi (19.08.2013)

Tablet si dnes už môžete vybrať skutočne akýkoľvek. Malý, ešte menší, veľký, ľahký či ťažký, širokouhlý a aj s obyčajným pomerom strán. A môžete si vybrať aj skutočne obrovský tablet. Pri prvom pohľade síce budete dlho uvažovať nad tým, na čo môže byť takýto tablet vhodný. Na hranie Angry Birds na prednáškach, či sledovanie filmov vo vlaku na kolenách, pravdepodobne nie. A nie je ani príliš vhodný na bežné nosenie so sebou, keď si potrebujete priebežne počas dňa pohodlne vybavovať maily. Aj napriek tomu by sme vám ho odporučili.

ASUS Transformer P1801-T-B003M by sa vám mohol páčiť a dokonca aj hodiť. Tento elegantný gigant ponúka variabilné možnosti využitia. My sme sa zamerali na jeho funkčnosť. Okrem toho ho totiž dokážete použiť v kombinácii s Asus základňou, kde bude figurovať ako displej. Takto získate plnohodnotnú a elegantnú All-in-One zostavu ASUS Transformer AiO P1801. Vtedy systém beží na operačnom systéme Windows 8 a systémy si dokážete prepínať. Za bežného použitia vo forme tabletu celé zariadenie zas beží na Androide.
Tento Transformer je skutočne veľký. Na šírku má bezmála pol metra (466 mm), na výšku necelých 300 mm, no hrúbkou vás očarí: len skromných 18 mm, čo je pri jeho schopnostiach priam výnimočné. Ak teda máte takto veľkú tašku či ruksak, pohodlne môžete tablet umiestniť medzi zápisníky. Hmotnosťou je na tom lepšie ako niektoré dnešné notebooky. Len 2,4 kg rozhodne váš chrbát nezaťaží až tak ako bežné notebooky tejto veľkosti. Ide o kompromis, aby pri čo najvyššej veľkosti bola zachovaná čo najlepšia funkčnosť.

Aj napriek nekompromisnej veľkosti je tablet veľmi elegantný. Displej má okolo seba hrubý čierny lem, pri pohľade spredu to pôsobí veľmi pekne. Zvlášť, keď až na takmer neviditeľné logo Asus predná strana neobsahuje žiadne iné prvky. Len holá obrazovka. Zadný kryt je plastový v imitácii brúseného kovu. Je však pevný a odolný. Nachádzajú sa tu dva dôležité prvky.
V hornej časti je skrytá rúčka, aby ste mohli tablet dobre uchopiť do ruky. V dolnej nožička na opretie tabletu na stôl. Tá je pevná a perfektne drží, tablet len tak nerozkývete.


Jeho hrana je farebne a aj vyhotovením rovnaká ako zadný kryt. Tmavá šedá je striedma, no elegantná a skrýva v sebe niektoré dôležité prvky. Spodná strana slúži na pripojenie do už spomínanej základne pre vytvorenie PC. Vpravo je konektor na nabíjanie, výstup na slúchadlá, slot na pamäťové karty, microUSB, ovládanie hlasitosti, tlačidlo na vypnutie a tlačidlo na prepínanie medzi systémami (takto je ale nefunkčné). Na ľavej je len Kensington zámok. Ako soľ v prípade tohto tabletu chýba viac USB portov (zniesol by snáď aj plnohodnotné) a hlavne absencia HDMI je nepochopiteľná. Tento tablet je priam stvorený na to, aby ste z neho zážitky zdieľali na iných zariadeniach, no bohužiaľ nemôžete. Čo sa bezdrôtového prenosu dát týka, tak Transformer podporuje dnešné štandardy: Bluetooth 3.0 Wi-Fi a/b/g/n. Nechýba ani pohybový senzor, ktorý sníma nakláňanie celého tabletu. Ten na naklonenie reaguje okamžite.Tablet obsahuje len jednu kameru. V strede nad displejom sa nachádza bežná kamera s rozlíšením 1MP, čo je asi menej, ako by ste čakali. Zvlášť, keď je tu len jedna. Na druhú stranu, kúpeľňové fotky o zrkadlo by sa s takýmto tabletom robili len ťažko. V zadnom kryte sú skryté kvalitné 1,5 W stereo reproduktory Sonic Master. A konečne si tak môžete s tabletom vychutnávať perfektný zvuk, keďže mu nič neprekáža. A v tomto prípade skutočne máte o čo stáť. Zvuk je šitý na mieru multimédiám, neskresľuje, je pomerne verný.

Čo s takým obrom?
Asi vám aj tak hlavou vŕta, na čo je takýto tablet vhodný. To vás okamžite prestane trápiť, keď sa vám dostane do rúk. Je skvelý na prezentačné účely. Pôsobí štýlovejšie ako bežný notebook a tak je šitý na mieru tým, ktorí sa chcú vytiahnuť. Aj v kanceláriách dokáže razom zmeniť imidž. A v neposlednom rade je skvelý v oblasti multimédií. Nie len zvukom, ale hlavne výborným obrazom vďaka 18,4-palcovému Full HD multidotykovému displeju s LED podsvietením. Obraz na ňom je skutočne výborný. Ideálny na sledovanie filmov vo Full HD na posteli, či iných pohodlných miestach. Alebo na ňom môžete hrať Angry Bidrs vo väčšej veľkosti ako kedykoľvek predtým.
Ako sme už skôr uviedli, tento Asus Transformer beží na operačnom systéme Android™ 4.1 (Jelly Bean). Ten sa snaží čo najviac podobať na desktopové operačné systémy a orientuje sa v ňom veľmi pohodlne. Všetko máte po ruke, samozrejme môžete jednoducho prechádzať medzi obrazovkami. Systém je rýchly, beží plynulo a jeho ovládanie dotykom prakticky nemá chybu. Prsty po displeji bez problémov kĺžu, dojem z dotyku je výborný, navyše máte aj pocit, že displej čo-to vydrží. Keď však prechádzate bruškami prstov plynulo po displeji, tak zistíte, že nie je úplne rovný. Nie je to ale nejaký veľký problém. Pri väčších obrazovkách sa stáva bežne, že nie sú úplne rovné.

Zaujímavá je aj hardvérová konfigurácia nového Transformera. Ten si poradí nie len s bežnou prácou, kancelárskymi činnosťami a multimédiami, ale dokážete na ňom aj hrať. Samozrejme sa pri tejto veľkosti budete musieť trošku vynájsť, aby ste hrali pohodlne. Štvorjadrový procesor NVIDIA Tegra 3 s frekvenciou 1,60 GHz bol priamo vytváraný s cieľom poradiť si aj s náročnými aplikáciami. Sekunduje mu 2 GB rýchla pamäť a 32 GB úložný priestor. Ten samozrejme môžete rozšíriť pomocou pamäťovej karty. Výsledky benchmarku nájdete v priloženej tabuľke.Nový Asus Transformer by mal vydržať až vyše 5 hodín prehrávania videa vo Full HD, čo je skutočne úctyhodná doba. Celkovo sa na tento tablet môžete kedykoľvek spoľahnúť. Testovali sme ho dlho, niekoľko dní väčšej a menšej záťaže a ani raz sa nestalo, že by sme prišli k vybitému zariadeniu a pritom sme ho nabíjali len ojedinele. Ďalším pozitívom je, že aj napriek použitiu plastových materiálov sa tablet neprehrieva. Drží sa v rámci normy a teplo sa snaží čo najďalej odviesť od vašich rúk.

ASUS Transformer P1801-T-B003M je zaujímavým zariadením. A aj keď sa vám môže zdať, že mu nebudete vedieť nájsť uplatnenie, tak sa mýlite. Práca s ním ide od ruky, je rýchly, s plynulým systémom, výkonným hardvérom a bezkonkurenčnou veľkosťou vhodnou na multimédiá vo vysokom rozlíšení. Navyše dobre vyzerá a pôsobí odolne. Bohužiaľ ani tento tablet sa nevyhol chybám, ktoré mu budete musieť odpustiť.


Tablet si môžete zakúpiť na našom e-shope alebo na vybraných predajniach SHARK.


PLUS:
+ displej
+ vyzerá dobre
+ možnosť zapojenia do
   All-in-One PC


MÍNUS:
- chýbajú porty a niektoré funkcie
Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články