Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


RECENZIA: ASUS MeMO Pad HD 7 - priam dokonalý vianočný darček (08.10.2013)

Asus je v kurze. Stále ide o jedného z najvyhľadávanejších a najpopulárnejších výrobcov a to ako v oblasti PC komponentov, tak aj samotných zariadení, ako sú napríklad displeje, či tablety. Asus úspešne rozšíril svoje portfólio a presadil sa na nových trhoch, kde patrí medzi najsilnejších hráčov. Svedčí o tom napríklad aj fakt, že uzavrel spojenectvo s gigantom Google, aby na trh priniesli nový Nexus 7 – vlajkovú loď na poli malých tabletov. A aj napriek tomu všetkému si stále nechal dostatok vlastných nápadov a kapacít, aby priniesol vlastnú silnú zbraň, ktorou vlastne konkuruje sám sebe.

O tabletoch z rodiny MeMO Pad sme vás už neraz informovali. V nich sa Asusu podarilo priniesť vlastnú značku, ktorá má už dnes dobré korene, na ktorých môže ďalej stavať. Lacné, jednoduché, dostupné, no kvalitné. Taký tablet do rodiny, pre mladších, pre menej náročných, pre začiatočníkov, jednoducho pre každého. A aby už vôbec nikto nevedel ponuke Asus odolať, tak prichádza s novinkou ASUS MeMO Pad HD 7, na ktorú sa pozrieme v našej dnešnej recenzii.Asus s novým HD MeMO Padom vsádza na mladých ľudí a je to vidieť už na prvý pohľad. Kým nedávno sme nový Nexus od toho istého výrobcu hodnotili ako tmavého elegána, tak v tomto prípade sa Asus nedržal tak „pri zemi“, ale popustil uzdu fantázii. Vychádza z konceptu Nexusu a niet sa čomu diviť, keďže tento funguje priam dokonale, ale pristupuje k nemu svojsky. Vezmite si Nexus, zoberte mu eleganciu, ale pridajte mladícku hravosť a elán. A výsledkom je Asus MeMO Pad HD 7.

Elegantnú čiernu striedajú hravé pastelové farby v jednoduchom a matnom plaste. Biely, modrý, ružový alebo hráškovo zelený. Je to len na vás. Takáto forma variability určite osloví mnohých. Dalo by sa povedať, že je to taký menej ohrabaný súrodenec Nexusu. Kde Nexus dával pozor na detaily, tam MeMO Pad HD šetrí na drobnostiach, aby vo výsledku ponúkol ešte priaznivejšiu cenu. Je ťažší – váži 302 gramov. A taktiež je aj hrubší – v najhrubšom bode 10,8mm. Ale stále je jednoducho prenosný a sadne super do rúk.

Vyhotovenie nie je až tak zaťažené na detailoch. Žiadne jednoliate prevedenie, minimalizácia umiestnenia loga, krytky, elegantná LED dióda na indikovanie stavu, či plastový kryt s pogumovanou povrchovou úpravou. Taktiež nevsádza na ostré hrany, ale od displeja vedie veľmi jemná hrana a tá sa zaobľuje smerom dozadu na zadnom kryte. Pôsobí to veľmi pekne. Plast zadného krytu je matný, ale chytá odtlačky prstov. Je pevný a vyzerá byť aj odolný. Nechtami poškriabať nejde, pády sme ale neskúšali.
V tomto zaoblení sú umiestnené aj hlavné ovládacie prvky tabletu. Na pravej strane hore je umiestnené tlačidlo pre zapnutie a tlačidlá pre ovládanie hlasitosti. Väčšia hrúbka však spôsobila, že sa nedajú tak jednoducho nahmatať, ako tomu bolo v prípade Nexusu. A keď ich nahmatáte, tak ich stlačenie v tomto uhle nie je prirodzené. Na ľavej strane oproti týmto tlačidlám sa nachádza slot na pamäťové karty. Bohužiaľ bez krytu, takže sa dnu ľahko zanesú nečistoty. Hore je umiestnený microUSB port na nabíjanie a pripojenie k PC a audio port.


Na prednej strane v strede nad displejom je umiestnená 1,2 MPx webkamera aj s mikrofónom pre Skypovanie a podobný druh komunikácie. Vzadu je zas v strede mierne vypuklá 5 MPx kamera. Kvalita fotiek samozrejme nie je žiaden zázrak a potrebujete hlavne kvalitné osvetlenie, inak sa na fotkách začne objavovať šum. Pod kamerou je jemne vybrúsené logo Asus. Reproduktor je umiestnený dole a je len jeden.

Asus MeMO Pad HD 7 je postavený na operačnom systéme Android™ 4.2 Jelly Bean a funguje bez výraznejších rozšírení. Nájdete v ňom však niekoľko šikovných Asus aplikácií ako napríklad poznámky, Asus Story, Asus Studio a ďalšie. Systém je na tablete trošku pomalší v porovnaní s prémiovými modelmi a badať to najviac asi pri rotovaní displeja. Navyše získate až 16 GB priestoru v Cloude v ASUS WebStorage na 1 rok zdarma. Vo výbave ďalej nechýba elektronický kompas, G-senzor, Bluetooth 4.0 a WiFi 802.11 b/g/n.

Asus MeMO Pad HD 7 je postavený okolo jednoduchšieho 7-palcového displeja s LED podsvietením a rozlíšením 1280 x 800 pixelov. Ide o IPS panel, kvalita obrazu je obstojná, rovnako farby. Na sledovanie filmov napríklad vo vlaku vám bohato postačí, pozerá sa naň príjemne, akurát sa viac leskne. Taktiež jeden reproduktor neponúkne takú kvalitu ako napríklad Nexus s dvoma, ale zvuk je príjemný, nie zastretý a ani so šumom. Rozhodne sa radí k tým lepším v oblasti tabletov.

Hardvérové špecifikácie tabletu nie sú najhoršie a už vôbec nie, ak do úvahy vezmeme jeho cenu, ktorá je veľmi nízka. Srdcom tabletu je štvorjadrový procesor MTK 8125 s frekvenciou 1,20 GHz, čo je viac než postačujúce. Procesor je doplnený dedikovaným grafickým procesorom SGX – 544 a 1 GB RAM. Konkurencia často neponúka takto kvalitný HW v takto nízkej cenovej hladine. A ešte tu máte 16 GB úložného priestoru a aj s možnosťou rozšíriť o pamäťovú kartu.
Nesmie chýbať pekné videoUrčite vás teda zaujíma, ako Asus MeMO Pad HD7 obstál v testoch. Cena je veľmi príťažlivá a hardvérové špecifikácie zas zaujímavé. Znie to ako niečo, čo sa papierovo tvári obstojne, ale reálne neobstojí. O to väčšie bolo naše prekvapenie po zhliadnutí výsledkov z benchmarku AnTuTu. Nie sú nijak závratné, ale prekonávajú aj konkurenciu o 50 € drahšiu. Dosiahli sme celkové skóre 13551 bodov a podrobnejšie výsledky nájdete v priloženej tabuľke.Otestovali sme aj výdrž batérie. Tablet je osadený batériou s kapacitou 3950 mAh a Asus sľubuje až 10 hodín štandardnej prevádzky. Keď sme sa pozreli na výsledky testu, tak toto číslo vôbec nebolo mimo. Zobrali sme si na to test AnTuTu Tester, ten vyťažil CPU a meral výdrž batérie. Dosiahli sme skóre 848 bodov a reálny výsledok je taký, že trvalo 4 hodiny a 43 minút, kým sa batéria zo 100% vybila na 19%, čo je viac než len dobré.

Ak by sme si mali teraz kúpiť nejaký tablet, pravdepodobne by sme vsadili práve na Asus MeMO Pad HD 7. Je síce jednoduchý, no pekne štýlový. Uchádzajú mu detaily, nemá toľko vlastností a vymoženosti, dokonca ho sprevádzajú menšie chybičky, ale konkurencia bude musieť prísť s niečím skutočne výnimočným, aby ponúkla lepší pomer ceny a výkonu.  

ASUS MeMO Pad HD 7 si môžete zakúpiť na našom e-shope alebo na vybraných predajniach SHARK.


PLUS:
+ cena
+ farebné prevedenia
+ schopný výkon
+ výdrž


MÍNUS:
- chýba kryt slotu na karty
- drobnosti

Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články