Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

RECENZIA: All-in-One Toshiba LX830-107 prekvapil svojim dizajnom (21.11.2012)

Dokonale využiť svoj potenciál do poslednej možnej kvapky je často kľúčové, lebo to je jednou z ciest ako posúvať hranice ďalej a prinášať niečo nové, výnimočné. A práve teraz niečo nové a výnimočné prichádza. Máte možnosť zoznámiť sa s unikátnym All-in-One PC spoločnosti Toshiba, ktorým je Toshiba All-in-One LX830-107. Zaujme už na prvý pohľad a jasne dáva najavo, že jej cieľová skupina je niekde úplne mimo bežných domácich PC. Podarilo sa jej však naplno využiť svoj potenciál?
 

Nezameniteľný dizajn
Toshiba All-in-One LX830-107 zaujme na prvý pohľad svojím nezameniteľným štýlom a vzhľadom, ktorý vám vyrazí dych.
Je až obdivuhodné ako sa v Toshibe podarilo skĺbiť eleganciu, jednoduchosť a aj istý minimalizmus, čo sa týka rôznych výrazných vizuálnych prvkov. Možno by to niekto opísal
ako strohosť, no skôr je to účelná jednoduchá elegancia,
ktorá ulahodí každému hneď na prvý pohľad.

Tento All-in-One PC tvorí vlastne jediné masívne telo, ktoré okrem monitora v sebe skrýva aj všetky svoje vnútornosti. Čierny lesklý rám obrazovky má okolo seba ešte strieborný metalický lem, ktorý zvýrazňuje dojem luxusu a hneď určuje, že jeho cieľová skupina je medzi zákazníkmi, ktorí si za takéto veci dokážu priplatiť. V prednej spodnej časti tohto lemu sa nachádzajú reproduktory. Zariadenie nepotrebuje žiaden škaredý stojan. Bohato si vystačí s dvoma malými nožičkami
v prednej časti a jednou masívnou, ktorú vyklopíte zo zadnej strany a ktorou si taktiež môžete meniť sklon zariadenia.
Toto nie len pôsobí elegantne, ale aj ušetrí dosť priestoru.

HP Envy 6 Ultrabook

HP Envy 6 Ultrabook
Nič nenarušuje jednoduché línie a dojem jednoliatosti. Pri
pohľade spredu máte dojem, že je pred vami len obyčajný monitor. Pri zbežnom pohľade zboku zariadenie stále budí
dojem monitoru, no už trošku robustnejšieho. Bližší pohľad však už odhaľuje, že tentoraz máte dočinenia s kompletným PC, no
vo vyhotovení, aké vám bude vaše okolie závidieť. Je okamžite samozrejmé, že Toshiba All-in-One LX830-107 nie je pre bežných užívateľov a treba si zaň značne priplatiť. Oplatí sa však?

Ak hľadáte štýlový všestranný počítač do domácej kancelárie, na office, či na iné miesto, kde by okrem účelnej funkcie plnil aj funkciu estetickú, tak by mohol stáť za premyslenie. Je totiž aj istou ukážkou prestíže. Veľmi dobre dokáže poslúžiť aj v menších obývačkách a podobných spoločenských miestnostiach, kde hravo dokáže prebrať úlohu luxusného multimediálneho centra, pričom problém mu skutočne nerobí takmer nič. Ak však nepotrebujete špičkový dizajn a dôležitý je pre vás pomer výkonu a ceny, tak by ste sa mali poobzerať niekde inde.

 

Vybavenie a príslušenstvo
Kvôli jednoduchosti ovládania, ktoré využijete najmä pri multimediálnych funkciách Toshiba All-in-One LX830-107, sa dodáva s bezdrôtovým kombom klávesnice a myšky. Klávesnica je malá, aj s baterkami ľahká, odolná voči nečistotám a píše sa na nej veľmi príjemne. Vyhotovením presne zapadá do celkového tmavého elegantného konceptu zariadenia. Myška sa veľkosťou radí k bežným malým notebookovým a nájdete ju v rovnakom vyhotovení. Obe zariadenia sú spojené s PC pomocou drobného miniUSB wireless receiveru, ktorý už sprevádza viac problémov. Vkladá sa do ľavého spodného rohu na zadnej strane a bez toho, aby ste PC dali ležať na displej sa tu dostanete len ťažko.

Rozhrania a komunikácia
Okrem skrytého miesta pre receiver nájdete na zadnej strane aj zástup bežných portov, aby ste sa nijako neobmedzovali v konektivite. Nájdete tu 1 HDMI port, 2 rýchle porty USB3.0 a 4 pomalšie USB2.0. Nechýba sieťový konektor a konektor pre napájanie. S napájaním súvisí ďalšie negatívum, ktorým je veľký a ťažký zdroj. Okrem už uvedených portov nájdete aj výstup na slúchadlá a mikrofón a vzadu sú aj základné ovládacie prvky. Na také jednoduché ovládanie dobre poslúži aj pribalené diaľkové ovládanie. K základnej výbave v oblasti pripojení patria aj technológie Wi-Fi (b/g/n) a Bluetooth 4.0. Nechýba čítačka pamäťových kariet a 1MP webová kamera, ktorej malá optika sa skrýva v čele zariadenia.

Čo je vo vnútri?
Vnútornosťami sa vám Toshiba All-in-One LX830-107 bude zdať veľmi povedomé. Jedná sa totiž o bežné notebookové komponenty, aby zariadenie okrem vycibreného dizajnu ponúklo aj celkom obstojný výkon, pri zachovaní kompaktných rozmerov, nízkej hmotnosti (7kg je ešte stále únosná miera) a aj rozumnej hladiny emitovaného tepla, ktoré by mohlo znepríjemňovať vašu prácu.


Základom je dvojjadrový procesor Intel Core i5 3. generácie Ivy Bridge s frekvenciou 2,50GHz, ktorý dobre poznáte z notebookov. Ten dopĺňa grafická karta NVIDIA GeForce GT 630M s 2GB DDR3 a technológiou CUDA a 4GB RAM. Zamrzí menší
a pomalší pevný disk. Určite by vám pri práci, či zábave padol vhod väčší a rýchlejší pevný disk, no musíte sa uspokojiť len s 500GB a 5400rpm. Na prácu, multimédiá, či jednoduchšie hry to postačuje, no náročnejšie aplikácie už môžu mať problém.
Cinebench testy


Ako prešiel testami?
Tento All-in-One PC sme samozrejme podrobili aj sérii testov, aby sme vám lepšie ilustrovali výkon, ktorý môžete očakávať. Prvým testom bol jednoduchý WinRAR benchmark, ktorý si môžete spraviť aj doma. Ten zisťuje rýchlosť balenia a rozbaľovania rar súborov a čím viac/rýchlejšie, tým lepšie. Bez Multi-thread optimalizácie sme dosiahli výsledok 1185KB/s a s MT optimalizáciou 3427KB/s, čo sú pomerne slušné výsledky. Ďalším testom bol náročný DX11 benchmark Unigine Heaven, kde sme dosiahli výsledok 326 bodov s priemerným fps 12,9. Podrobné nastavenia si pozriete v tabuľke. Ak sa však uspokojíte s nižšími nastaveniami, tak sa dostanete aj na rozumný framerate. Posledným testom je Cinebench založený na populárnom softe Cinema 4D. ten v dvoch fázach preveruje výkon PC pri záťaži. Najskôr PC, neskôr grafickú kartu (podporujúcu OpenGL). Podrobný výsledok testu nájdete v tabuľke.
Na najnovšie hry to síce nie je, no silu má Toshiba All-in-One LX830-107 niekde inde. 23" Full HD displej s LED podsvietením je skutočne veľmi dobrý. Nie len, že ponúka pomerne veľkú uhlopriečku, ale ani za obrazovú kvalitu sa nemusí hanbiť. Radosť vám spravia aj reproduktory Onkyo. A aby ste si mohli vychutnávať video v tej najvyššej kvalite, tak je zariadenie vybavené Blu-Ray mechanikou. Filmy vo vysokom rozlíšení tak nebudú ani najmenším problémom.


Zhodnotenie
Toshiba All-in-One LX830-107 vás síce môže odradiť svojou cenou, no ak si dávate záležať na imidži, štýlovosti, komforte a elegancii, pričom cena pre vás prekážkou nie je, tak sa jedná o veľmi dobrú voľbu. Zamrzí, že nie je vybavený operačným systémom Windows 8, ktorý by ešte lepšie využil dotykový obrazovku. Takto sa jedná len o zaujímavý doplnok, no s nevyužitým potenciálom. Výkonom vás ani tak neosloví, no kvalitou multimédií si vás získa.

PLUS:
+ elegancia
+ multimédiá
+ pohodlné ovládanie
+ dojem luxusu

MÍNUS:
- pomer cena/výkon
- Windows 7 nevie až tak dobre využiť dotykovú obrazovku
- bezdrôtový receiver je peklo dostať na miesto  

 

 

 

Toshiba All-In-One LX830 si môžete zakúiť aj na našom eshope

 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články