Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

RECENZIA: ACER V3, láska na prvý pohľad? (19.12.2012)

Rodina notebookov postavených na ešte horúcom operačnom systéme Windows 8 sa pomaly, no utešene rozrastá a po nedávno predstavenom HP ProBook 4540s spadajúcom do nižšej triedy sa dnes na zúbok pozrieme novinke od Aceru, ktorá si svoje publikum hľadá medzi náročnejšími užívateľmi vo vyššej strednej triede, ktorí už na svoju prácu, čo ku svojej zábave potrebujú aj dostatok výkonu, no pritom nechcú siahať hlboko do kapsy. A práve takýmto užívateľom Acer V3-571G ponúka jednu z alternatív na zváženie. Oplatí sa vám siahnuť práve po tomto notebooku?
 

Láska na prvý pohľad?
Láska prechádza nie len cez žalúdok, ale na jej začiatku stojí pohľad. A tak, ako sa dá jedlo jesť najskôr očami, tak aj zariadenie ako je notebook musí najskôr zaujať výzorom. A je nutné podotknúť, že konkrétne novému Aceru sa v tejto oblasti nadmieru darí. Na prvý pohľad zaujme vycibreným dizajnom, ktorý kombinuje prvky čierneho lesklého plastu s matným kovovým vyhotovením častí tela notebooku. Veko notebooku tvorí jednoliaty čierny plast, ktorý v strede prerušuje akurát malé strieborné logo výrobcu. V čiernom plaste sú vyhotovené aj strany notebooku a okrem lemu obrazovky elegantný dojem dotvára aj opierka dlaní taktiež v lesklom plaste. Ten so sebou však prináša aj nevýhody. Hlavne čo sa týka nečistôt, prachu, či odtlačkov prstov. Všetko je na tomto povrchu vidno a teda ho musíte každú chvíľku čistiť.

Lenovo IdeaPad U410 Ultrabook

 
O celkovú dominantnosť čiernej farby ju oberá časť tela notebooku, na ktorej nájdete klávesnicu. Tá pozostáva zo strieborného brúseného hliníka a v nej sú zasadené matné
čierne tlačidlá ergonomickej klávesnice odolnej voči nečistotám. Pod displejom sú jemne zapustené reproduktory, taktiež v striebornom vyhotovení. Tie dopĺňa už len tlačidlo na zapnutie notebooku.

Je na škodu, že výrobca nevyužil aspoň časť priestoru, aby tu zakomponoval multimediálne a systémové klávesy. Takto tieto funkcie ovládate len prepínaním funkcie na klasických klávesoch. Na klávesnici sa píše pohodlne, stláčanie je tiché a problém by nemali mať ani ľudia s väčšími rukami. Teda okrem drobných šípkových kláves. S multidotykovým touchpadom sa pracuje pohodlne a to aj vďaka jeho tlačidlám. Tie sú mierne zapustené, pevné a stačí len jemný dotyk.

Rozhrania a konektivita
Prednú stranu notebooku Acer ponechal len štvorici diód v jej ľavej časti a rafinovane skrytej čítačke pamäťových kariet. Prázdna je taktiež aj zadná strana notebooku. Všetky porty nájdete na bočných stranách. Tej ľavej kraľuje hlavne chladenie, ktoré odvádza teplý vzduch von z notebooku a budete ho úprimne nenávidieť. Okrem neho tu nájdete ešte VGA, HDMI, vysokorýchlostné USB 3.0, porty pre slúchadlá a mikrofón, RJ-45 a napájanie notebooku. Na pravej si zas väčšinu priestoru pre seba ulúpila tichá optická mechanika, ktorej tlačidlo na otvorenie je elegantne skryté v hrane, kde sa strana notebooku láme smerom dole. Nechýbajú tu ani dva USB 2.0 porty.

Samozrejme sa nemusíte báť, že by ste s novým Acer V3-571G prišli o kontakt s okolitým svetom. Notebook podporuje všetky dnešné štandardy pre komunikáciu drôtovo aj bezdrôtovo. Rýchle pripojenie Gigabit Ethernet nesmie chýbať a rovnako ani Wi-Fi pripojenie podporujúce štandardy b/g/n. Okrem týchto možnosti notebook podporuje aj technológiu Bluetooth 3.0. HD webová kamera Acer CrystalEye vám taktiež padne vhod pri chatovaní.Čo sa skrýva pod kapotou?
Acer V3-571G sa nesnaží zaujať len výzorom, ktorý sme vyzdvihli už v úvode, ale vo svojej cenovej hladine ponúka aj zaujímavé hardvérové špecifikácie. Srdcom celého systému je dvojjadrový procesor Intel Core i5 s frekvenciou 2,50GHz, no ani zvyšok vnútorností výkonom nezaostáva. V notebooku nájdete až 8GB RAM a grafickú kartu NVIDIA GeForce GT 630M s až 2GB VRAM. Pevný disk s kapacitou 1TB vám zabezpečí dostatok miesta. Vďaka tomu sa vo svojej práci a zábave už nemusíte toľko obmedzovať, keďže s narastajúcim výkonom sa rozširujú aj vaše možnosti. Práca so zvukom a videom, či videohry s týmto notebookom už nebudú nedostupné, avšak musíte tomu prispôsobiť aj svoje požiadavky.

Bohužiaľ výkon sa tentoraz musel niekde prejaviť a keďže to nie sú rozmery a hmotnosť, tak zákonite trpí hladina emitovaného tepla. Rozmermi sa Acer V3-571G zaraďuje k bežným 15.6" notebookom a hmotnosťou sa pohybuje na úrovni okolo 2,60kg, čo je stále veľmi slušné. Teplo, hlavne v ľavej časti notebooku je na tom však už znateľne horšie a bežne nenájdete notebook, ktorý by vám na kolenách až takto prikúril. Pri jednoduchej práci a prezeraní internetu je ešte všetko v poriadku, no ako náhle notebook viac zaťažíte a trvá to dlhšiu dobu, tak už teplo začína byť skutočne nepríjemné. Teplo taktiež cítite na ľavej strane klávesnice.
Konkrétne čísla
Aby ste mali lepší prehľad o reálnom výkone notebooku Acer V3-571G, tak sme ho podrobili niekoľkým testom, ktoré ho celkom dobre ilustrujú. Bohužiaľ sa nepodarilo notebook podrobiť tým benchmarkom, ktoré majú najzvučnejšie meno a jednoducho by ste si v tabuľkách mohli porovnať výsledky. Jednoduchším testom je základný benchmark aplikácie WinRAR, ktorú bežne používate a tak si test môžete spraviť aj doma behom pár okamihov. Ten zisťuje rýchlosť balenia a rozbaľovania rar súborov a čím viac/rýchlejšie, tým lepšie. Bez využitia Multi-thread optimalizácie dosiahol notebook výsledok 1110KB/s. S Multi-thread optimalizáciou zas 3744KB/s. Zaujímavejším je populárny herný benchmark Unigine Heaven 3 podporujúci DirectX 11. Ten vykresľuje náročné scény v reálnom čase a meria výsledky. Pri vysokých nastaveniach dosiahol notebook výsledok 425 s priemerným fps tesne pod 17. Za využitia tesselácie 297 bodov s priemerne takmer 12fps. Tieto čísla síce nemusia pôsobiť zázračne, no ak trochu znížite nastavenia, tak sa už dostanete na veľmi slušné výsledky. Podrobné výsledky nájdete
v uvedených tabuľkách.
 Obraz a zvuk
Notebook  Acer V3-571G je vybavený 15.6" HD displejom s rozlíšením 1366x768 pixelov a LED podsvietením. Vďaka matnému vyhotoveniu sa znižujú problémy s pozeraním za horších svetelných podmienok. Zaujímavejší je však zvuk, ktorý vám tento notebook sprostredkuje vďaka technológii Dolby® Home Theater® v. 4. Kvalitný zvuk oceníte hlavne pri filmoch, sledovaní televízie a aj v hrách. Samozrejme na reproduktoroch môžeme vytknúť tradičné vady, ktoré sprevádzajú notebookové audio, no pri použití kvalitných slúchadiel sa na zvukový zážitok sťažovať nemôžete.

Obyčajný Windows 8?
S operačným systémom Windows 8 ste sa na našich stránkach už mohli zoznámiť a jeho čiastočné predstavenie sme priniesli aj v nedávnej recenzii HP ProBook 4540s. Metro UI sa tak pomaly udomácňuje aj v sfére domácich PC a notebookov a stále sa vylepšuje. Napríklad sa už nemusíte obmedzovať na Solitaire. Tentoraz aj vďaka implementácii služby Xbox Live už samotný systém ponúka viac hier, napríklad adventúru Adera so slovenským dabingom. Okrem toho Acer prináša aj množstvo ďalších aplikácií. Oceníte šikovnosť drobnej Acer Power Button, Acer Backup Manager slúžiaci na zálohovanie, Acer Device Fast-lane a aj mnoho ďalších.
Lietajte v oblakoch
Podľa mnohých je vraj budúcnosť v Cloudovom zdieľaní dát na internete prostredníctvom rôznych služieb. V tom prípade vám Acer prináša budúcnosť už teraz vďaka službe AcerCloud. Pomocou troch jednoduchých clear.fi aplikácií môžete jednoducho zdieľať fotky, médiá a aj dokumenty. Tu si organizujete vlastné knižnice vo svojom profile a aplikáciu môžete taktiež stiahnuť na mobilné zariadenia s operačným systémom Android. Plusmi sú jednoduchosť práce s aplikáciami a možnosť rýchleho zdieľania medzi všetkými vašimi zariadeniami.


Oplatí sa po ňom siahnuť?

Acer V3-571G je jednou z alternatív s novým operačným systémom Windows 8, ktoré si pomaly získavajú svoj kus koláča na trhu. Prečo by ste teda mali siahnuť po ňom? Môže vám učarovať dizajnom, aj keď sa o jeho vzhľad musíte často starať. Ponúka zaujímavý výkon, ktorý v tejto cene môže stáť za zváženie. Už teraz ponúka široké možnosti zdieľania dát v Cloude. Má však svoje nedostatky a vy sa musíte rozhodnúť, či vám prekážajú.
Nesmieme zabudnúť na množstvo konfigurácii, z ktorých si môžete vybrať. Vyzdvihnúť však musíme skvelý pomer cena/výkon.


PLUS:
+ dizajn
+ príjemná klávesnica
+ tichá mechanika
+ Cloud a rôzne aplikácie
+ Pomer cena/výkon
MÍNUS:
-  Zahrievanie
-  Povrch sa ľahko zašpiní
-  Niektoré menšie klávesy
-  Vyťahovanie a zasúvanie batérie

 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články