Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

RECENZIA: Acer Iconia Tab W3 s Windows 8 a neuveriteľne dlhou výdržou (12.08.2013)

Windows 8 ako operačný systém pre tablety sa doteraz profiloval skôr ako systém pre tie väčšie a drahšie. Najmenší rozmer, na aký sme si pri tabletoch s týmto systémom museli zvyknúť, bolo 10 palcov. Ak si však chce Microsoft trhnúť väčší podiel trhu, aby mohol konkurovať Androidu a iOS, tak sa musí rozrásť na väčší počet zariadení. Prvým krokom do nových sfér je jednoduchý malý tablet Acer Iconia Tab W3-810. S 8-palcovým displejom sa chce zviesť na vlne popularity malých, ľahko prenosných a cenovo dostupnejších tabletov.

Acer Iconia Tab W3 je prvým takýmto tabletom s Windows 8 a je zástupcom triedy tých skôr lacnejších tabletov, aj keď samozrejme na trhu nájdete aj lacnejšie Androidy. Na trhu sú dva varianty. Prakticky totožné, akurát sa líšia veľkosťou úložného priestoru. Na recenziu sme mali dostupný model so 64G B. Z nich je na využitie dostupných takmer 50 GB.Ide o jednoducho pôsobiaci tablet, na ktorom sa čiastočne odráža aj cena. Celé jeho vyhotovenie je plastové, samozrejme okrem prekrytia displeja. Plastový je aj zadný kryt, ktorý však pripomína imitáciu hliníka. Plastový rám tabletu je biely a vytvára kontrast s hrubým čiernym lemom displeja. Na spodnej časti tabletu sa nachádza ovládacie tlačidlo Windows a biely rám sa rozširuje.

Na zadnej strane sa nachádza 2 MPix kamera, ktorá však nie je žiaden zázrak. Na momentky síce postačuje, ale pravdepodobne lepšiu kameru nájdete aj vo svojom telefóne. Ak tablet držíte vertikálne, tak hore v strede nad displejom je predná 2 MPix webkamera. To je trošku viac, ako je dnes štandard. Ďalšie ovládacie prvky sa nachádzajú po stranách. Ak chytíte tablet horizontálne, tak vľavo micro USBmicro HDMI. Nájdete tu aj tlačidlo na vypnutie. Hore je ovládanie hlasitosti dvomi samostatnými tlačidlami, takže sa dokážete aj naslepo orientovať. Vedľa nich je slot na microSD karty. Výstup na slúchadlá, port na nabíjanie a dva reproduktory sú na ľavej strane.
To je za krátku dobu druhý raz, čo sa nám do testu dostal tablet s obomi reproduktormi na pravej hrane a ani tentoraz toto rozhodnutie chváliť nebudeme. Pri prirodzenom horizontálnom držaní si ich rukou zakrývate a pripravujete sa tak o celý zážitok z počúvania. Zvuk je z nich však prekvapivo dobrý. Dokonca rezonuje na zadnom kryte tabletu. Nešumia, vysoké tóny sú na nich fajn, skôr basy skresľujú. Zvuk zbytočne netlmia. V tabletoch sme už narazili aj na horší zvuk.

Acer Iconia Tab W3 sa výborne prenáša a ešte lepšie nosí. Ak máte väčšie zadné vrecká, tak dobre sadne aj tam. Hlavne však dobre padne do rúk a pritom máte všetky dôležité prvky na dosah. Rozmermi sa zmestí kamkoľvek a hmotnosť 500 g je tak na hrane toho, čo vám dobre do rúk padne a zbytočne neprekáža. Napríklad aj dlhšiu cestu vlakom dokážete s tabletom v rukách bez problémov absolvovať. Jediným problémom je prehrievanie na miestach pod prstami ľavej ruky.
O výdrži sa musíme vyjadrovať v superlatívoch.
Pri týchto menších tabletoch nie je nič nečakané, že vydržia dlho, ale keď dokážete dosiahnuť až 12 hodín, tak si to zaslúži uznanie. Ak si len občas cez deň "čeknete" pár vecí na internete, tak sa naň môžete spoľahnúť niekoľko dní. Sledovať video môžete až 7 hodín. Vplyv na výdrž má niekoľko faktorov ako Wi-Fi alebo jas. Ak sa uskromníte, môžete si ju ešte predĺžiť.

Najväčšou slabinou Acer Iconia Tab W3 je jeho displej. Na ňom sa šetrilo snáď najviac a sledovanie filmov nebude až takým zážitkom, ako by ste si predstavovali. Disponuje síce rozlíšením 1280 x 800 pixelov, čo je na tak malý displej fajn, ale ostatnými vlastnosťami vás príliš neoslní. Je čiastočne zašumený. To smôže byť spôsobené skleneným prekrytím displeja a nevyzerá to dobre. Taktiež jeho pozorovacie uhly nestoja za veľa a nepoteší vás ani nepresnosťami v ovládaní. Dotyk občas neberie správne, alebo má problém s jeho registrovaním. Ak si nedokážete zazoomovať, tak máte v prípade malých aktívnych prvkov na stránkach zarobené na neustály problém.Vo vnútri tabletu sa skrýva nie príliš prekvapujúca zostava. Dvojjadrový procesor Intel® Atom™ Z2760 je pomerne bežným riešením. Zároveň s frekvenciou 1,50 GHz má dostatok výkonu, aby si poradil s každodennými aplikáciami a úlohami, nemôžete však čakať niečo viac. Operačná pamäť s veľkosťou 2 GB je vyšším štandardom v tejto triede. Výkonnostne však o žiaden zázrak nejde a o tom sme sa presvedčili aj v našich testoch. WinRar si s benchmarkom so zapnutou MT optimalizáciou poradil pri rýchlosti 667kB/s. S vypnutou dosiahol len 253kB/s. Výsledky z najnovšieho 3DMarku (Ice Storm) a Cinebench 11.5 nájdete v priložených tabuľkách.

K tabletu dokážete pripojiť sympatickú a priestrannú Bluetooth klávesnicu Acer (nie je súčasťou balenia), s ktorou sa pohodlie určite neporovnateľne zvyšuje. Hlavne pri bežných kancelárskych úkonoch. Aj napriek negatívam nie je Acer Iconia Tab W3 zlý tablet. Jasne ukazuje, že Windows 8 má aj v menších veľkostiach zmysel a prezentuje jeho silné stránky. Do ďalšej generácie sa však treba zbaviť neduhov.

Tablet si môžete zakúpiť na našom e-shope alebo na vybraných predajniach SHARK.


PLUS:
+ výdrž batérie
+ Windows 8 v malom má zmysel
+ balík Microsoft Office
+ ľahko sa prenáša


MÍNUS:
- displej
- zakrývanie reproduktorov
- nižší výkonNajnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články