Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Predstavujeme vám špičkové zariadenie 2v1 - HP Spectre Pro X360 (28.04.2015)

Konvertibilné zariadenia sú stále horúcim artiklom na trhu s výpočtovou technikou a tak sa niet čo diviť, že sa v tomto segmente chce presadiť každý. Konkurencia rastie pomaly každým dňom a z toho ťažia samotní zákazníci. Nie len, že si môžu vyberať z obrovského množstva zariadení, ale konkurenčný boj sa odráža aj na priaznivej cenovej politike. Takže si môže vybrať každý podľa toho, čo mu dovoľuje rozpočet.

Svojou troškou chce ku konvertibilným ultrabookom prispieť aj spoločnosť HP, ktorá na trh uvádza nový modelový rad. A presne v duchu súčasnej ponuky prinášajú hneď niekoľko rôznych modelov, ktoré ponúkajú rozdielne vnútornosti a zároveň reflektujú širšie cenové spektrum. Predstavujeme vám novinku HP Spectre Pro x360, o ktorej mnohé napovedá už samotný názov.


Keď sa na Spectre pozriete, bude sa vám zdať známy. Nie je to samozrejme náhoda. HP v ňom kombinuje prvky, ktoré sú známe z ich vlastných zariadení, spolu s dizajnérskymi prvkami iných známych zariadení. Celé zariadenie však vyzerá čisto a minimalisticky Je to taký mix rôznych kúskov, no vo výsledku pôsobí výborne. Sú to rôzne drobnosti, ktoré robia celok a tu to skutočne vyšlo. Oceníte kvalitné materiály, keďže celé telo je vyrobené z brúseného hliníka, čo vyzerá jednoducho skvele.

Ďalšou drobnosťou je systém pántov, ktorý umožní displej otočiť o 360°, takže v tomto môže HP konkurovať známym Yogám. Umožňuje vám tak rôzne režimy používania podľa toho, do akej polohy displej otočíte. Vždy si ho tak môžete prispôsobiť aktuálnej situácii a pokojne ho tak môžete využiť aj ako tablet, vďaka 13.3" dotykovému displeju. Trojica modelov má displej v rovnakých veľkostiach, avšak kým nižší a stredný model disponujú Full HD displejom, ten v najvyššom modeli má QHD rozlíšenie (a používa vysokokvalitný IGZO panel), takže ponúkne vynikajúco ostrý obraz. Poteší aj vynikajúci zvuk, či už na filmy, alebo aj na hudbu.

Spectre je samozrejme ľahký (len 1,5kg), kompaktná a veľmi dobre prenosný aj vďaka úzkemu profilu len 15,4mm. Na cesty je tento ultrabook ideálny aj vďaka dlhej výdrži. Zvykli sme si, že slová výrobcov sú občas až príliš optimistické, no prvé testy tohto zariadenia odhaľujú výdrž až na úrovni 10 hodín a to pri záťaži a zapnutej Wi-Fi, čo je vynikajúce číslo. Navyše je práca s ním pohodlná vďaka klávesnici. Tá je na pomery takto malého zariadenia skutočne výborná a klávesy majú zdvih len 1,34mm.Spectre vznikol spoluprácou medzi výrobcom hardvéru a softvéru. HP a Microsoft tak priniesli zariadenia, kde spolu všetko funguje až nečakane dobre. Základom výkonu sú moderné procesory Intel. V prípade dvojice nižších modelov sú to procesory i5, najvyšší model má dokonca i7. Jednotlivé modely taktiež ponúkajú od 4GB do 8GB RAM a SSD disky vo veľkosti 128GB a 256GB. To všetko beží na operačnom systéme Windows 8.1 Pro.

A keďže už prebehli aj prvé testy, môžeme si porovnať výkon. V nich HP Spectre Pro x360 dosahuje lepšie výsledky ako konkurencia v tejto triede a nazbieral vyššie skóre ako napríklad minuloročný model MacBook Air.
 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články