Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

HP 15-r266nc, modrý
399 

 

HP 15-ba027nc
412 

 

Predstavujeme vám nové ultrarýchle SSD disky HyperX Savage a Predator špeciálne navrhnute pre hráčov (30.04.2015)

Spoločnosť Kingston vám pravdepodobne nemusíme predstavovať, keďže s ich produktmi ste sa mohli dôkladne zoznámiť aj v článkoch na našej stránke. V oblasti pamäťových médií patria medzi tie najznámejšie a hlavne najuznávanejšie značky a dobré meno si spravili aj na trhu s SSD diskami. Na jar nám dali nahliadnuť do ich kuchyne na výstave CES, kde sa mohli redaktori svetových médií pozrieť na to, čo nás tento rok čaká. CES 2015 nás teda dostatočne navnadilo a teraz sa nám dvojica horúcich noviniek dostáva priamo do rúk.

HyperX Savage SSD
Prvá z týchto noviniek sú disky HyperX Savage SSD, ktoré využívajú rozhranie SATA. Ide o nástupcov modelového radu HyperX 3K SSD a na trhu ich nájdete v štyroch veľkostiach: 120GB, 240GB, 480GB a 960GB. Navyše aj v dvoch vyhotoveniach a to buď ako samostatný disk alebo priamo v sade na inštaláciu do PC a notebookov, ktorý umožní aj jednoduchú a rýchlu migráciu. No to najdôležitejšie je, že sú to najrýchlejšie SSD disky od Kingstonu, ktoré využívajú rozhranie SATA a vytiahnu tak z neho maximum. Ich rýchlosť čítania je 560MB/s a rýchlosť zápisu až 530MB/s, čím hravo prekonávajú svojich predchodcov.
Za rýchlosť vďačia novému Phison S10 radiču, ktorý pomáha zachovávať vysoký výkon aj pri zapĺňaní disku. Je to rýchly osemkanálový štvorjadrový radič, ktorý sa doposiaľ používal v drahších SSD diskoch určených pre prevažne pre firmy. Opäť je to výhoda pre celý systém, ktorý si dlho zachová svižný chod. Nie je to však celé len o výkone, ale nezaostáva ani štýl. Disky HyperX Savage SSD sú ľahké a kompaktné. Skvele padnú do dlane, ak by ste ich chceli prenášať. Navyše sú tenké len 7mm, vďaka čomu skvele sadnú do desktopov aj notebookov. No a nakoniec je tu vycibrený dizajn v štýle Kingston HyperX modelov, ak by ste ich chceli osadiť do skrinky s priehľadnou bočnou stenou.


HyperX Predator PCIe SSD
Rovnako na CES predstavili aj ďalšiu dnešnú novinku. A teraz Kingston na trh uvádza HyperX Predator PCIe SSD. Teda SSD disky, ktoré nepoužívate v bežnom SATA rozhraní, ale v ešte rýchlejšom PCIe. V tomto prípade sú to konkrétne M.2 PCIe 2.0 x4 SSD disky s dvoma kapacitami, ktoré máte aktuálne na výber a to 240GB a 480GB. Aj tu si môžete vybrať z dvojice balení, pričom v ponuke sú aj modely s polovičnými rozmermi. 960GB verzia by sa mala na trh dostať niekedy neskôr v priebehu roka. Najväčšou výhodou týchto diskov je samozrejme ich rýchlosť, ktorá sa s prenosom v prípade SATA rozhrania nedá porovnávať.

Konkrétne v tomto prípade môžeme hovoriť o veľmi zaujímavých číslach. Čítanie prebieha maximálnou rýchlosťou až 1400MB/s a zapisovania až 1000MB/s. Celý systém je tak oveľa rýchlejší, menej sa zapotí pri multitaskingu a aj odozva je výrazne lepšia. Podrobností veľa známych nie je, no vieme, že používajú radič Marvell 88SS9293. Kingston sa v tomto prípade môže pochváliť aj skvelou výdržou. V prípade 480GB verzie sa udáva 1,7 DWPD, čiže každý deň môžete na disk zapísať 1,7 násobok jeho kapacity.
SSD novinky od Kingstonu síce nebudú lacný špás, no ak si vo svojom PC potrpíte na rýchlosť, okamžitú odozvu a bleskurýchly chod, určite dokážu vynikajúco poslúžiť. Navyše ponúkajú aj skvelú pridanú hodnotu, či už vo vyhotovení modelov Savage alebo výdrži modelov Predator.


 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články