Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

Predstavujeme vám Lenovo S90 Sisley - prémiový smartfón inšpirovaný iPhonom (21.01.2015)

Spoločnosť Lenovo sa už na mobilnom trhu dobre udomácnila a niektoré ich modely dokonca môžete nájsť aj v prehľade najzaujímavejších kúskov minulého roka, či naopak najočakávanejších v tomto. Teraz na trh uvádzajú ďalšiu svoju novinku, no pohybujú sa s ňou na skutočne tenkom ľade. Nie preto, že by to nebol dobrý kúsok, to vôbec. Problém je niekde inde.

Určite poznáte medializované prípady právnych naťahovačiek, kedy sa výrobcovia smartfónov súdili aj kvôli takým patentom, ako sú zaoblené rohy. Celkovo je dizajn v tomto biznise prísne strážený, lebo si ho ľudia často stotožňujú s konkrétnymi značkami. Sami dobre viete, ako vyzerajú iPhony, či Galaxy S telefóny. Všetky idú v jasnej línii, aby si vytvorili vlastný imidž a odlíšili sa od ostatných na trhu. Jedine množstvo čínskych výrobcov kašlalo na dizajnové patenty a inšpirovali sa veľkými značkami jedna radosť. A teraz tak trochu aj Lenovo, ktorých novinka sa nápadne podobá na stálicu od Apple.

Podobnosť v tomto biznise nie je nikdy náhodná a inak tomu nebude asi ani v prípade Lenovo S90 Sisley. Inšpiráciu čerpá z iPhone S6 a robí to preto, aby hneď zaujal a tak trochu aj provokoval. Nájdete na ňom teda známe prvky tam, kde by ste ich čakali. Aj veľmi podobné vyhotovenie. To však neznamená, že by ste naň mali hneď zanevrieť. Telo telefónu je kovové, pôsobí dobrým dojmom pre oko aj dotyk. Navyše je telefón vďaka tomu aj odolný. Spodnej hrane telefónu nechýba ani izolačný pásik. No a sú tu aj tie oblé rohy. Dizajn však stále funguje veľmi dobre a telefón pôsobí prémiovým dojmom. Sisley je však rozmermi menší ako iPhone 6 a poteší aj jeho hrúbka len 6,9mm.


Podobnosť sa nezakryje ani pri pohľade na zadnú stranu. Vtedy vynikne unibody konštrukcia z jedného kusu hliníka s elegantným a jednoduchým logom Lenovo. V ľavom hornom rohu nájdete šošovku kamery s rozlíšením 13MPx a so schopnosťou automatického zaostrovania. A taktiež tu nájdete aj nenápadný LED blesk. Za nič sa však nemusí hanbiť ani predná kamera s rozlíšením 8MPx, automatickým zaostrovaním a samostatným LED bleskom, ktorá sa postará o kvalitné selfie fotky. Z ďalších funkcií tu nájdete FM rádio a čo je najdôležitejšie, aj možnosť používania dvoch SIM kariet súčasne.
Lenovo vybavilo Sisley operačným systémom Android 4.4.4 (KitKat) a výkonným štvorjadrovým procesorom Cortex-A53 s frekvenciou 1,20 GHz, ktorý je osadený na čipsete Qualcomm Snapdragon 401. Ten je doplnený grafickým čipom Adreno 306 a aj 2GB RAM. Vďaka tomu sa s telefónom môžete zabávať, či už ide o hry, rôzne aplikácie alebo multimédiá. A aby ste to všetko mali kde ukladať, nájdete tu 16GB úložný priestor a slot na pamäťovky.

Hlavným prvkom telefónu je 5-palcový super AMOLED s rozlíšením 720 x 1280 pixelov, ktorý sa stará o kvalitný obraz. Podpora rôznych technológií tu taktiež nechýba a môžete sa tak spoľahnúť na LTE a aj NFC. Možnosti konektivity sú však aj ďalej pomerne široké. Navyše tu nájdete aj asistovanú autonómnu GPS navigáciu. To všetko ťahá Li-Ion batéria s kapacitou 2300 mAh. Najlepšia na telefóne je však cena, ktorá je na takýto model veľmi sympatická.
Lenovo S90 Sisley si môžete pozrieť ale aj zakúpiť na vybraných predajniach SHARK alebo na našom e-shope www.shark.sk.
 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články