Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Predstavujeme vám Lenovo Beacon - domáce multimediálne cloud centrum (01.10.2014)

Súčasnosť je stále viac prepojená. V práci si niečo rozrobíte a drobné detaily môžete pokojne a pohodlne doladiť aj na ceste vďaka tabletu či dokonca telefónu. Bez akéhokoľvek prerušenia môžete komunikovať s klientmi kdekoľvek a kedykoľvek. Toto prepojenie vám uľahčuje prácu aj súkromný život a vďaka nemu vám zostane viac času na dôležitejšie veci. Prepojiť však môžete aj svoju zábavu a všetko tak riadiť z jediného centra.

Predstavujeme vám Lenovo IdeaCentre Beacon – jednoduchý a elegantný počítač, ktorý funguje ako cloudové úložisko a mediálne centrum, ktoré zjednotí vaše médiá na jednom mieste. A z jedného miesta ich taktiež môžete všetky spravovať, synchronizovať, ukladať a zdieľať medzi zariadeniami vo svojej domácnosti. Navyše to všetko je veľmi jednoduché a intuitívne, aby ste zbytočne nestrácali svoj čas malichernosťami ako nastavovanie a zložité učenie sa práce s novým zariadením.
Vďaka Lenovo IC Beacon môžete jednoducho nastaviť zálohovanie svojich filmov aj fotografií zo svojich mobilných zariadení a tabletov (Android a iOS, je potrebná oficiálna mobilná aplikácia Beacon), taktiež však aj automatické zálohovanie obsahov zo svojho PC, či synchronizáciu priečinkov. V jednej domácnosti tak jednoducho, rýchlo a pohodlne môžete prepojiť všetky svoje zariadenia a bez ohľadu na to, čo je to PC, mobilné zariadenia, či dokonca televízia.

Zdieľanie medzi zariadeniami je skutočne jednoduché. Naozaj vám na to stačí len aplikácia Beacon a nestoja vám už v ceste žiadne prekážky. Nemusíte dokonca zdieľať obsah iba vo svojej domácnosti, ale vďaka tejto jednoduchosti pokojne aj so svojimi priateľmi. Filmy, hudbu a aj fotografie dokážete jednoducho streamovať do svojej TV a to ani nemusíte vlastniť Smart TV, ale bohato si vystačíte s HDMI portom, ktorý je dnes už bežnou súčasťou všetkých dostupných TV.Lenovo Beacon beží na operačnom systéme Linux, poháňa ho procesor Intel® Atom SoC CE5315 a okrem neho ponúka ešte 2GB RAM a hlavne až 6TB pevný disk, kde môžete uložiť skutočne čokoľvek a táto kapacita vám ešte dlho vystačí. Ak by predsa len bolo 6TB málo, môžete jednoducho pripojiť ešte dva ďalšie externé pevné disky, každý s kapacitou až 3TB, takže si môžete Beacon rozšíriť až o ďalších 6TB. Zálohovať môžete stlačením jediného tlačidla a rýchlo vďaka rozhraniu USB 3.0 a zariadenie navyše podporuje aj rýchle bezdrôtové pripojenie WiFi 802.11 ac.

To najlepšie na záver. Lenovo IdeaCentre Beacon CE5315 je nie len veľmi jednoduchým zariadením, ale aj jednoducho dostupným a pri jeho kúpe vôbec nemusíte siahať hlboko do svojej kapsy. Navyše je dizajnovo veľmi vydarené a vďaka kompaktným rozmerom a štýlovému vzhľadu dobre zapadne jednoducho všade, aj keď najlepšie sa určite bude cítiť v obývačke, nestratí sa ani v kancelárii, či na pracovnom stole. Jeho rozmery sú skutočne malé, hmotnosť je len zhruba 1,7kg a všetky jeho porty a tlačidlá sú jednoducho prístupné, aby ste pri používaní nenarazili na žiadne zbytočné problémy. Toto multimediálne domáce cloud centrum je tak po každej stránke dokonale premyslené. Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články