Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Predstavujeme sumár toho najlepšieho z CES Las Vegas (13.01.2015)

Začiatok roka už tradične patrí novinkám zo sveta technológií. Bez ohľadu na vás vek alebo záujmy aj vy určite zachytíte niekoľko správ z veľtrhu CES v Las Vegas, kde sa zíde nie len technologická špička a giganti v tomto priemysle, ale aj rôzne ďalšie menšie či väčšie firmičky, aby predstavili svoje novinky a víziu najbližšej budúcnosti. Od pračiek, cez autá až po IT a príslušenstvo sa na výstavnej ploche vyskytuje naozaj všetko. A inak tomu samozrejme nebolo ani tento rok.

Mnohé z prezentovaných projektov sú len vo veľmi skorých fázach, či dokonca v konceptoch. Iné sú zas pripravené na trh. Tento rok bola trendom virtuálna realita, ktorú už pomaly vo vlastnej garáži každá menšia firma a aj preto mohli návštevníci CES vidieť množstvo viac či menej hotových konceptov. Aj preto má zmysel sa vždy po výstave obzrieť a pozrieť na to, čo zaujímavé nám priniesla. Vznikajú rôzne rebríčky, ktoré dokážu predpovedať, čo na trhu uspeje a čo má budúcnosť. V minulosti tak u redaktorov bodoval napríklad Lenovo ThinkPad Helix. Čo nás teda na CES zaujalo tento rok?

1. Lenovo LaVie H750
Lenovo prakticky pokračuje vo svojej tradícii, kedy na CES zaujalo svojim konvertibilným zariadením. LaVie H750 je skvelým kovertibilným zariadením hneď z hľadiska niekoľkých stránok. Vyzerá luxusne a taktiež je vyhotovené veľmi dobre, za použitia kvalitných materiálov. Displej funguje presne ako na známej Yoge, takže sa prispôsobí vášmu pohodliu. Navyše je len o niečo málo ťažšie ako pôvodný iPad. Lenovo samozrejme nezabudlo ani na technológie a tak môžete v jeho vnútri nájsť napríklad moderný Intel Core i5.2. CyberPower Trinity
Tu je to asi jasné. Aj keby v Trinity boli bežné komponenty, vždy by zaujalo už na prvý pohľad unikátnym a originálnym dizajnom, ktorý dokonale vystihuje názov počítača. Trinity však nezabúda ani na inovácie a čerstvé nápady. Tento jedinečný dizajn však slúži na oddelenie komponentov do troch samostatných zón s vlastným chladením. V jednej je CPUa  doska, v druhej grafická karta, v tretej zas zdroj. Celé to funguje výborne a treba oceniť tento jedinečný prístup k chladeniu. Navyše nechýba ani možnosť zapojenia druhej grafickej karty.3. LG 77EG9900

Televíziám sa príliš nezvykneme venovať, no táto si zaslúžila našu pozornosť a to aj napriek tomu, že asi nebude bežným doplnkom každej slovenskej obývačky. Ukazuje však zaujímavé nápady, ktoré si aj v nižších sférach nájdu uplatnenie. Jej cena je vysoká, mohli by ste si za to kúpiť lepší hatchbagćk. Zobrazuje však krásne čistý obraz a živé farby vďaka 4K rozlíšeniu a OLED technológii. Navyše flexibilná a sami si ju môžete dať do úplne plochej, či mierne zakrivenej polohy, ako je poslednú dobu v móde.4. LG G Flex 2
Opäť tu máme krivky, tentoraz však pod známou značkou G Flex of LG. Týmto telefónom si totiž LG minulý rok získalo trh, keď telefón so zakriveným displejom spravilo praktickým a výborne využiteľným. Na to všetko chcú nadviazať a podľa úspechu z CES sa zdá, že sa im to na podarilo na výbornú. Navyše bude G Flex 2 prvým smartfónom na trhu, ktorý bude poháňať novinka Snapdragon 810 od Qualcommu, čo je momentálne jeden z najlepších procesorov na mobilnom trhu.

5. Samsung Portable SSD T1
Samsung v súčasnosti patrí medzi najpopulárnejších a najvyhľadávanejších výrobcov SSD diskov. Stačí len spomenúť modelový rad 840 EVO, či notebookové 850 EVO a hneď budete vedieť, o čom je reč. Práve na modeloch 850 EVO založili svoju novinku, ktorá si získala pozornosť na CES.  Ide o externé disky Portable SSD T1, ktoré sú malé, ľahučké a skutočne jednoducho prenosné. Využívajú 3D V-NAND flash technológiu (podobne ako 850 EVO), bežia cez USB 3.0 a podporujú voliteľné AES 256-bit kryptovanie.
6. Lenovo Vibe Band VB10
Okrem VR CES priniesla aj iný trend. Všetky smart zariadenia totiž musíte vedieť obliecť, či nosiť na sebe. Rôzne firmy tak predstavili niekoľko desiatok smart nositeľných zariadení, od batohov, cez náramky, až po hodinky. Prečo sme teda vybrali práve smart hodinky od Lenova? V prvom rade vyzerajú dobre a nie ako zo sci-fi. Samozrejme zvládajú všetky smart funkcie spojené s vašim telefónom, nechýbajú im ani fitnes funkcie. No hlavne sú osadené e-ink displejom, takže ich batéria vydrží dlho a cena nebude astronomická.
7. Dell XPS 13
Nami spomínané LaVie je možno najľahším 13,3-palcovým notebookom, no XPS 13 od Dellu sa zas môže pochváliť najmenším notebookom v tomto rozmere na trhu. Dell však nechce o zákazníkov bojovať len rozmermi, ale aj svojou tradičnou kvalitou, jednoduchým a elegantným dizajnom a taktiež niečím, čo bežne notebooky neposkytujú – extrémne dlhou výdržou až 15 hodín. Uvidíme ako to nakoniec dopadne v skutočnosti, no ak to aj nebude celých 15 hodín, môže potešiť sympatická cena.
8. Asus ROG Swift PG278Q
Asus so svojim brandom Republic of Gamers u hráčov boduje. Jasne tak označili produkty, ktoré sú stavané s jediným cieľom – poskytnúť hráčom čo najlepší herný zážitok. A na CES zaujala aj jedna ROG novinka. Konkrétne je to nový monitor Asus ROG Swift PG278Q. Ten má veľkosť uhlopriečky 27-palcov a osloví najmä kvalitným IPS panelom, širokými pozorovacími uhlami a rozlíšením 4K. Navyše mu nechýba ani podpora funkcie Nvidia’s G-Sync.
9. Asus Transformer Book Chi
Zaujal aj Asus svoji rozšírením rodiny Transformer Book o nové modely s názvom Chi. V nich chcú spojiť výkon notebookov a flexibilitu tabletov. Pochopiteľne môžete zariadenie rozložiť na dve časti, samostatne môžete používať displej ako tablet a klávesnica zase zlepší pohodlie pri práci a taktiež zlepší výdrž. Všetky modely sú ľahké a jednoducho prenosné, no taktiež aj nabité technológiami. Najlepšia je ale ich variabilita. Chi budú dostupné vo veľkostiach 12,5, 10,1 a 8,9 palcov.
 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články