Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

HP 15-r266nc, modrý
399 

 

HP 15-ba027nc
412 

 

Predstavujeme revolučné mini PC Intel Compute Stick už od 109EUR (22.06.2015)

Zmenšiť PC až natoľko, že by sa vošlo jednoducho do dlane, je cieľ mnohých výrobcov už poriadne dlho. A posledné roky sa to mnohým aj darí, keď prinášajú rôzne mikro PC, zväčša však nie v príliš podarenom prevedení. Intel to chce teraz zmeniť a prináša PC, ktoré si schováte do vrecka a môžete ho použiť, nech už ste kdekoľvek. Pohodlne tak môžete pracovať naozaj všade.

V oblasti pracovných PC je zmenšovanie a zjednodušovanie súčasným trendom, ktorý má pomôcť najmä tým, čo musia flexibilne reagovať na rôzne podmienky a potrebujú často plnohodnotne pracovať. Napríklad doma nemáte dostatok miesta, notebook nechcete a nepotrebujete ani žiadnu veľkú drahú skrinku. Potrebujete jednoducho pracovať doma, v práci a aj na cestách. Ideálne s jediným zariadením, ktoré dokážete jednoducho zobrať kamkoľvek.

Presne o tom je nový Intel Computer Stick. Je to zariadenie, ktoré dokonale vystihuje jeho vlastný názov. Je to prakticky počítač o veľkosti väčšieho USB kľúča a hmotnosťou, ktorú vo vrecku takmer neucítite. Pritom ale ponúka všetko, čo k svojej práci budete potrebovať. A ako ste si pravdepodobne už domysleli, je založený na Intel technológiách a k tomu beží na operačnom systéme Windows 8.1 alebo Ubuntu. Budete tak plnohodnotne fungovať v známom prostredí a s kvalitnými komponentmi.

Intel Computer Stick zaujme už dizajnom, čo vôbec nie je na škodu, keďže sa používa tak, že ho jednoducho zasuniete do HDMI vstupu svojho TV alebo monitoru. Ak nemáte miesto, aby vám z TV trčal takýto kľúč, použijete jednoducho predlžovací HDMI kábel. V čiernom farebnom vyhotovení je tento PC elegantný a sadne k takmer každému PC. Nechýbajú na ňom ani niektoré zaujímavé porty a keďže je prekvapivo výkonný, ani otvory na chladenie, či port pre externé napájanie.Intel Computer Stick je okamžite pripravený na používanie. Nemusíte tak absolvovať žiadne zdĺhavé nastavovanie a ihneď po zapojení môžete fungovať v práci aj doma, pričom sa nemusíte vzdať ani jednoduchej zábavy. Oceníte predplatený antivírus, no najmä slušnú hardvérovú výbavu, ktorej srdcom je inovatívny a energeticky nenáročný štvorjadrový procesor Intel Atom Z3735F so základnou frekvenciou 1,33GHz a boostom až 1,83MHz. Jeho maximálna spotreba je len 2 200 mW. Doplnený je grafickým riešením Intel HD, 2GB RAM a 32GB flashom v prípade verzie s Windowsom a 1GB RAM a 8GB flashom v prípade verzie s Ubuntu.

Poteší prítomnosť USB 2.0, keďže ešte stále je občas potrebné využiť drôtové pripojenie. Aj keď je pravda, že rýchlejší 3.0 by potešil výrazne viac. Úložný priestor si dokážete jednoducho rozšíriť prostredníctvom MicroSD pamäťovej karty. No a na komunikáciu s okolitým svetom slúžia bezdrôtové riešenia Wi-Fi a Bluetooth. Práve prostredníctvom BT dokážete PC jednoducho pripojiť s bezdrôtovou klávesnicou a myškou.

Intel Computer Stick oslovuje aj vynikajúcou cenou, ktorá v kombinácii so širokými možnosťami využitia a jednoduchou prenosnosťou robí z tohto PC skvelé riešenie pre biznis aj nenáročnú domácnosť. Prakticky nič mu nechýba a disponuje aj dostatkom výkonu na to, aby si poradil s každodennými aplikáciami a výzvami.


 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články