Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

Predstavujeme nový MacBook - najtenší a najľahší Apple notebook s hmotnosťou iba 900g (12.03.2015)

Spoločnosť Apple sa už dlho neukázala v tak dobrom svetle, ako tomu bolo začiatkom tohto týždňa. Konečne sme ich opäť videli v pozícii inovátora, ktorý prináša na trh zmenu, ktorú ocenia nie len zákazníci, ale konkurencia sa ju bude snažiť napodobniť. Dočkali sme sa predstavenia nového MacBooku a stálo to za to.

Konkurencia v posledných rokoch šliapala Apple poriadne po krku. Už viacerí výrobcovia dokázali priniesť modely, ktoré sa nemuseli hanbiť čeliť MacBookom. Boli rovnaké kompaktné, ľahké a vybavené. A Apple teraz kontruje vo veľkom novým modelom, ktorý nenesie žiadne označenie ako Pro alebo Air. Predstavujeme vám nový MacBook, jednoducho MacBook. Ten sprevádza aj novinky z radov Pro a Air, ktoré boli taktiež predstavené, no predsa len je o niečo zaujímavejší.

Nový MacBook je výnimočný najmä výbavou zostavenou z moderných technológií, ktorá sa skrýva v 12-palcovom tele, čo nie je práve najviac typická veľkosť, no je ideálna na cesty a pre tých, ktorí na nich potrebujú pracovať a nie sa starať o nepraktické rozmery. Tam to však zďaleka nekončí. V najhrubšom bode dosahuje len 13,1mm, čo je úžasné číslo. Nie, že by sme tu nemali o niečo tenšie ultrabooky, no dosiahnutie podobnej hrúbky je vždy bonusom pre náročných používateľov. Taktiež vyniká hmotnosťou a s váhou len máličko cez 900 gramov ide o doteraz najľahší MacBook.

Samozrejme Apple stavia na klasickom a dobre známom dizajne, ktorý však dostal pár nových prvkov. Stále však jasne viete, že máte v rukách prémiové Apple zariadenie. Tomu zodpovedá aj kvalita vyhotovenia, ktorá spĺňa tie najvyššie štandardy. Celé telo je samozrejme kovové, čo mu zaručuje elegantný vzhľad a najmä vysokú odolnosť proti horšiemu zaobchádzaniu. Nový MacBook navyše na trh príde hneď v niekoľkých farebných prevedeniach a to strieborná, tmovošedá a aj luxusná zlatá.

Už 10. apríla bude možné na vybraných trhoch nájsť konkrétne dva modely nového MacBooku. Oba sú vybavené novými Intel Core M procesormi, o ktorých sme vás už informovali, no ten výkonnejší obsahuje procesor s frekvenciou 1,2GHz a 512GB SSD disk. Ten slabší zas 1,1GHz procesor a 256GB SSD. Oba majú 8 GB RAM a keďže fungujú na nových M procesoroch, nepotrebujú žiadne aktívne chladenie. Ich prevádzka je tak úplne bez hluku.

Nový MacBook je vybavený skvelým Retina displejom s pomerom strán 16:10 a rozlíšením 2304x1440 pixelov, vďaka čomu je obraz stále ostrý. S takýmto displejom dosahuje 227ppi, podobne ako napríklad Retina MacBook Pro. Prepracovaná bola aj klávesnica a touchpad citlivý na tlak. Taktiež tu nájdete len jediný port – USB-C. Ten používate na všetko, samozrejme s rôznymi redukciami. Ide o nový štandard, ktorý je rýchly ako USB 3.0, ale menší a obojstranný.

Navyše je nový MacBook naprataný akumulátormi. Skutočne, kde to šlo, tam ich v Apple vopchali a to s jediným cieľom – dosiahnuť čo najlepšiu výdrž celého zariadenia. S číslom 10 hodín musíme byť spokojní, zvlášť, ak hovoríme o výdrži pri záťaži ako napríklad browsovanie cez Wi-Fi.


Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články