Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Predstavujeme nové smartfóny Lenovo s impozantnou výdržou na batériu (05.04.2015)

Lenovo na trhu smartfónov nie je úplným nováčikom a prinieslo už niekoľko zaujímavých modelov, no taktiež nemôžeme povedať, že by išlo o jednu z najznámejších značiek. Ich popularita v tomto segmente sa pravdepodobne nemôže rovnať tomu, ako túto značku poznáme zo sveta tabletov alebo notebookov. Každým ďalším modelom sa to však pomaly začína meniť.

Aj napriek tomu, že nie je v oblasti smartfónov Lenovo práve najznámejšou značkou, nemá vôbec zlú povesť. Neraz sa totiž môžete stretnúť s názorom, že ak chcete Android s vynikajúcou výdržou, mali by ste ísť práve do Lenova. U nás na predajniach si už môžete ochytať dvojicu noviniek tohto výrobcu a nie je pre nás žiadnym prekvapením, že aj tieto nové modely excelujú práve v oblasti batérie. Neznamená to však, že by nevedeli zaujať aj niečím iným. A navyše nimi chcú osloviť široké spektrum používateľov, keďže sa zamerali ako na strednú, tak aj na vyššiu triedu.
Lenovo P70

P70 je zástupcom strednej triedy a za sympatickú cenu rozhodne má čo ponúknuť, pričom vsádza na menej využívané technológie. Operačný systém Android 4.4 (KitKat) a teda aj všetky vaše aplikácie sú totiž poháňané menej známym, no výkonným osemjadrom MediaTek True8Core MT6752 s frekvenciou 1,70 GHz, ktorý je doplnený 2GB RAM a 16GB úložným priestorom. Ten môžete rozšíriť aj pomocou pamäťovej karty o ďalších 64GB. Osloví vás aj kvalitným 5" IPS LCD displejom s rozlíšením 720 x 1280 pixelov.


Systém prichádza aj s niekoľkými pripravenými Lenovo aplikáciami, ktoré vám chcú čo najviac uľahčiť život. Tie sa starajú o zabezpečenie, zdieľanie, synchronizáciu a mnoho ďalšieho. Poteší aj možnosť Dual SIM, takže môžete súčasne využívať dvojicu SIM kariet. Taktiež určite oceníte aj rýchle LTE pripojenie. Najviac si vás ale získa výnimočnou Li-Pol batériou s kapacitou 4000 mAh a vynikajúcou výdržou. Tu dokážete ešte vylepšiť pomocou softvéru, využiť funkciu Quick Charge pre rýchle nabíjanie, či dokonca pomocou OTG nabíjať iné zariadenie z telefónu.


Lenovo P90
Model P90 už rúbe vyššie a už pri prvom pohľade na tohto čierneho elegána vám bude zrejmé, že sa hrdo radí do vyššej triedy. Avšak trošku do rozmerov narástol. V prvom rade tak ponúka väčší, až 5,5-palcový IPS LCD displej s rozlíšením 1080 x 1920 pixelov. Navyše nie je len o niečo väčší, ale aj ťažší. Nemusíte sa však báť, že by vám spadli nohavice, je to len pár gramov. Celkovo dostali vnútornosti poriadnu injekciu steroidov, našťastie je tu stále obrovská batéria s unikátnymi funkciami z P70, takže sa o výdrž báť nemusíte.

Nechýba taktiež Android 4.4 a k nemu sada šikovných Lenovo aplikácií. Pre to všetko tlčie výkonné štvorjadro Intel Atom Z3560 s frekvenciou 1,83GHz, grafický čip PowerVR G6430 a 2GB RAM. Samozrejmosťou v tejto triede je 32GB úložisko, no bohužiaľ si ho nerozšírite, čo je tak trochu daň za elegantnú a štýlovú konštrukciu. Skvelou novinkou je integrovaný modem XMM 7262 s podporou LTE – A pre bleskovo rýchle dátové pripojenie. A presne v štýle aktuálnych trendov sa nesie aj dvojica kamier. Predná je ideálna na selfie, zadná zvláda každodenné použitie vďaka 13MP, autofocusu, stabilizácii a duálnemu LED blesku.

 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články