Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Predstavujeme ASUS G501JW - herný notebook ROG s 4K rozlíšením a hmotnosťou len 2kg (05.05.2015)

Len pred pár týždňami sme vám priniesli našu recenziu vynikajúceho herného notebooku Asus ROG G551, ktorý bodoval najmä skvelým pomerom ceny a výkonu, čo z neho v tejto dobe robí jednu z najlepších ponúk na trhu. Dnes sa pozrieme na ďalšiu novinku z radu ROG, aj keď tentoraz to bude o niečom úplne inom.

Republic of Games už má svoj cveng. Hneď pri názve si viete aspoň približne predstaviť logo. Už to pomaly začína byť tak známy brand ako napríklad Alienware. Jednoducho ihneď viete, že železo, ktoré si domov nesiete, je stavané na hry a za jeho cenu dostanete vysoký výkon, aby ste sa nemuseli obávať, že svoju si svoju obľúbenú hru nebudete môcť dostatočne užiť. Logo ROG tak svieti (občas aj doslova) ako maják pre všetkých herných nadšencov, ktorí nemajú radi kompromisy.

Päťkový rad ROG notebookov od Asusu už určite dobre poznáte aj z našej stránky a teraz sa rozrastá o nový zaujímavý kúsok, ktorý chce nabúrať niekoľko hlboko zakorenených predstáv o herných notebookoch. Predstavujeme vám ASUS G501, ktorý je ešte teplý, priamo od výrobcu. Na trh sa dostane v priebehu niekoľkých najbližších dní, no už teraz si ho môžete predobjednať a aby ste doň nešli úplne naslepo, trošku bližšie sme sa naň pozreli. Čo od neho môžete čakať?

Herné notebooky bývajú ťažkopádne. Sú samozrejme výkonné, no to si berie daň na veľkosti, neraz aj váhe. G501 na to ide trošku inak. Výkonný hardvér chce zabaliť nie len do príťažlivej, ale aj do ľahko prenosnej podoby. Môžete sa tak tešiť na dnes už štandardný ROG dizajn spájajúci červenú s čiernou v sexi kombinácii, taktiež aj špičkové materiály, ktoré vám dodajú dôveru pri používaní. No a to všetko váži len 2,06kg, čo je menej ako v prípade bežných notebookov. Hrúbka notebooku v najhrubšom bode je len 21mm. Takýto herný notebook sa často nevidí.

Chladeniu samozrejme napomáhajú použité materiály, no celé stojí na exkluzívnej technológii Hyper Cool. Tá využíva dva ventilátory a medený pasívny chladič, aby efektívne odvádzala teplo pri zachovaní minimálnej hlučnosti ventilátorov. Chladenie pritom prebieha nezávisle na rôznych komponentoch. Je vysoko efektívne a minimálne hlučné. To je kombinácia, ktorá sa v tejto kategórii nesmierne cení.

Celému notebooku dominuje 15,6-palcový displej s UHD rozlíšením (3840 x 2160 pixelov), ktorý si vás získa nie len neuveriteľne ostrým obrazom, ale aj jeho kvalitou, za ktorú vďačí IPS panelu, LED podsvieteniu a matnému vyhotoveniu, vďaka ktorému je jeho čitateľnosť vždy skvelá. O zvuk sa zase starajú stereo reproduktory Bang & Olufsen s technológiami ASUS SonicMaster a ICEpower. Zvukový systém sa navyše dokáže prispôsobiť rôznym herným žánrom. Oceníte aj rozmernú a pohodlnú klávesnicu s numerickou časťou, červeným podsvietením a zdvihom len 1,6mm pre okamžitú odozvu. Herné funkcie sú navyše zvýraznené.

No a nakoniec, G501 chce priniesť výkon herného desktopu do prenosných vôd a tomu zodpovedá aj jeho hardvérová výbava. Jeho sila je založená na výkonnom štvorjadre Intel Core i7-4720HQ s frekvenciou 2,60GHz a Turbom až 3,60GHz. Okrem neho je tu aj výkonná grafická karta GeForce GTX 960M so 4 GB VRAM. Hi-end parametre dopĺňa aj 16GB RAM. 1TB pevný disk ponúkne dostatok miesta pre všetky vaše hry a 128GB SSD disk v prevedení PCI Express® x4 zas zaručí niekoľkonásobne vyššiu rýchlosť v porovnaní s bežnými HDD a SSD diskami. S takýmto množstvom výkonu budete mať vystarané na najbližších niekoľko rokov.


Chladenie notebooku ASUS G501JW
 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články