Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

Odvážny predátor mieri na hráčov, v kancelárii asi narazí (24.02.2016)

  • Predator má obrovskú kapacitu operačnej pamäte, rýchly procesor a pohodlnú klávesnicu.
  • Výpočtový výkon predurčuje notebook na hranie náročných hier.
  • V kancelárskom režime zvládne bez pripojenia k zásuvke pracovať asi šesť hodín.

 

 

 

Herný počítač je najlepší počítač na prácu - takto hráči obhajujú investíciu do svojich miláčikov. Aj keď sa herné počítače a hlavne notebooky do firemného prostredia nehodia, toto tvrdenie má niečo do seba. Herný notebook Acer Predator 15 G9-591 bude síce vedľa ThinkPadov či ultrabookov vyzerať nepatrične, ale vďaka obrovskej operačnej pamäti, rýchlemu procesoru a pohodlnej klávesnici sa na ňom pracuje skvele. 

 

Predator 15 je masívny, vysoký skoro 4 centimetre, a pôsobí stroho - má povrch z matného plastu s červenými prvkami na výduchu ventilátora na zadnej strane. Vnútri sa nachádza procesor Core i7 novej generácie Skylake, 32 GB operačnej pamäte a grafická karta GeForce GTX 980M. Svižnú prevádzku počítača s nadštandardnou kapacitou operačnej pamäte zaisťuje extrémne rýchly SSD disk, vďaka ktorému sa celý systém, aplikácie aj videohry spúšťajú v rekordne krátkom čase.

 

Výpočtový výkon notebooku ho predurčuje na hranie náročných hier ako sú Zaklínač 3: Divoký hon, Ryse: Son of Rome alebo Crysis 3. Grafická karta GeForce 980M predstavuje najvýkonnejšie riešenie pre notebooky, s výnimkou plnohodnotnej GeForce 980, ktorú má v ponuke jediný notebook na svete - Asus ROG GX700 za približne 4250 eur.

Acer Predator 15 zvláda všetky testované hry v plných detailoch s plynulou prevádzkou, väčšinou so 60 snímkami za sekundu, iba pripravovaný projekt Kingdom Come Deliverance s najvyšším nastavením detailov beží s 30fps. Vysoký výkon v hrách sa prejaví aj pri bežnej práci - výkon procesora Core i7 a rýchle úložisko cítiť aj pri práci s prehliadačom, aplikáciami Microsoft Office či pri strihu videa.

 

Výraznou prednosťou Predatora 15 je tiež displej s uhlopriečkou 15,6" a Full HD rozlíšením. Displej má matnú povrchovú úpravu, takže je výborne čitateľný aj na svetle. Farebné podanie a maximálny jas sú nadpriemerné. Full HD rozlíšenie je optimálne aj z pohľadu používania Windows 10, na jemnejších detailoch vyzerajú staršie aplikácie stále mierne rozmazané alebo majú malé ovládacie prvky. 

 

 

Výborné hodnotenie si zaslúži aj veľká klávesnica s numerickým blokom. Hráči určite ocenia červené podsvietenie hlavného panelu a modré svetlo pod numerickým blokom, pri používaní ale hrá dôležitejšiu úlohu isté stlačenie klávesov, ktoré majú vyšší zdvih ako je pri notebookoch bežné.

 

Napriek tomu, že primárne ide o herný notebook, ponúka Predator 15 nadpriemernú výdrž na batériu. V kancelárskom režime zvládne bez pripojenia k zásuvke pracovať asi 6 hodín, to platí aj pre prehrávanie videa. Nebyť hmotnosti 3,4 kilogramu a polkilového napájacieho zdroja, bol by Predator vhodný aj ako mobilný počítač. Oproti skutočným profesionálnym notebookom samozrejme chýbajú veci ako je dokovacia klávesnica alebo nadštandardný servis, namiesto toho notebook ponúka veľké množstvo rozširujúcich portov, Blu-ray optickú mechaniku a tiež nový konektor USB Type-C, ktorý slúži na prenos dát, zvuku aj obrazu. Vďaka tomu má potenciál nahradiť aj nutnosť dokovacej stanice, pre pripojenie monitora a klávesnice s myšou bude stačiť jediný kábel. Cena zodpovedá výbave - 2550 eur za najlepšie vybavený model.

 

 

 

 

 

Bude sa páčiť:

- Vysoký výkon

- Solidná výdrž batérie

- Vynikajúca klávesnica

 

Môže prekážať:

- Vyššia hmotnosť

- Nemožnosť zmeniť farbu podsvietenia

 

Zdroj: www.ihned.czNajnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články