Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


NVIDIA predstavila novú grafiku GTX 980 Ti - zvládne aj 4K rozlíšenie (03.06.2015)

Nvidia rozširuje modelový rad svojich hi-end grafických kariet o nový kúsok, ktorý môže byť presne tým, na čo tí najnáročnejší hráči čakali. Na výstave Computex výrobcovia grafických kariet predstavili novinku Nvidia GeForce GTX 980Ti a medzi nimi samozrejme nechýbal ani Asus.

Titan je v poslednom období značkou maxima grafického výkonu, ktorý výrobcovia kariet dokážu vyžmýkať. Je to úplný strop, ktorý sa s každou ďalšou verziou ešte o niečo dvíha. Nakoľko však vždy ide o skutočne jedinečnú kartu, môžu si za ňu dovoliť pýtať aj jedinečnú cenu. Teraz ale na trh prichádza riešenie, ktoré nám Nvidia odhalila na výstave Computex. Nvidia GeForce GTX 980Ti chce zapadnúť presne medzi posledný Titan X a GTX 980. Síce mieri vysoko a na tých najnáročnejších hráčov, no stále dokáže osloviť zaujímavým pomernom ceny a výkonu.


Karta je založená na rovnakej technológii ako Titan X a teda na architektúre GM200. Oproti nemu je však orezaná v niektorých ohľadoch. Kým Titan X niesol 3072 CUDA jadier, v prípade GTX 980Ti sa ich počet zmenšil na 2816. To však nemení nič na tom, že si s touto kartou budete môcť postaviť skutočné herné monštrum. Obsahuje až 6GB GDDR5 pamätí s frekvenciou 7GHz na 384-bitovej zbernici, základná frekvencia jadra karty je 1GHz, s boostom sa dostane na 1076MHz.

GTX 980Ti funguje na PCIE 3.0, ktoré umožňuje veľmi rýchlu komunikáciu. Nájdete na nej Dual-link DVI, HDMI 2.0 a 3 DisplayPort1.2 porty. Taktiež je už pripravená aj na použitie v SLI konfigurácii a podporuje množstvo funkcií, ktoré vám umožnia nie len dostať viac z karty, ale zaručia oveľa lepší herný zážitok. Podpora technológií PhysX a 3D Vision je len začiatok. Adaptibliný V-sync umožní zosynchronizovať V-sync funkciu na aktuálne snímkovanie, čím vznikne prirodzenejší obraz.


Nvidia GPU Boost 2.0 vám pomôže k tomu, aby karta stále podávala ideálny výkon. Technológia neustále monitoruje frekvenciu, na ktorej karta beží a zabezpečí, aby stále bežala s čo najvyšším výkonom a vy ste tak v hrách dosiahli čo najvyššie snímkovanie. A dosiahnuť z karty ešte viac vám umožní aplikácia Asus GPU Tweak s úpravami v reálnom čase. Môžete jednoducho a rýchlo meniť frekvencie, napätie alebo výkon chladiča. A pri tom si stále monitorujete teplotu v jednoduchom rozhraní. Funkcia XSplit Gamecaster je len takým bonusom navyše, ktorý umožňuje nahrávať a zdieľať svoje najlepšie herné momenty.

A to najlepšie na celej GeForce GTX 980Ti je jej výkon. Vonku sú už totiž aj prvé benchmarky a tie jasne ukazujú, že si s ňou budete môcť dovoliť to najlepšie. A nie len teraz, ale aj s veľkou rezervou do budúcnosti. Samozrejme, aj v tomto prípade záleží od konkrétnych titulov, no v niektorých prípadoch dokáže dosiahnuť až o 20% vyšší výkon ako GTX 980. Pritom výkon oproti Titanu X zaostáva zhruba len o zhruba 5%, v niektorých hrách sú si karty prakticky rovné. Pri oveľa nižšej cene to nie sú zanedbateľné čísla. Dá sa navyše stále taktovať a je tichá. Výhodou je aj nižšia spotreba oproti Titanu o zhruba 10-15W. 

Zdroj www.maximumpc.com
 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články