Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

NVIDIA predstavila najrýchlejší mobilný procesor a revolučný Project SHIELD (09.01.2013)

NVIDIA® Tegra® 4
Spoločnosť Nvidia na výstave CES predstavila NVIDIA® Tegra® 4, najrýchlejší mobilný procesor s rekordným výkonom a nižšou spotrebou, vďaka ktorým dokáže pohodlne poháňať smartfóny, tablety, herné zariadenia, infotainment zariadenia, navigačné systémy a aj PC. Tegra 4 ponúka výnimočný grafický výkon s bleskovým prehliadaním internetu, ohromujúcim vizuálom a novým možnostiam kamery s výpočtovou fotografiou.

Tegra 4, predtým známa pod kódovým označením „Wayne“, disponuje 72 NVIDIA GeForce™ GPU jadrami (šesťkrát výkonnejšie GPU ako Tegra 3), ktoré umožňujú realistickejší herný zážitok a vyššie rozlíšenia displejov. Tegra 4 je prvou aplikáciou najdokonalejšieho štvorjadrového ARM procesora Cortex-A15, ktorý zabezpečuje 2,6x rýchlejšie prehliadanie internetu a prelom v oblasti výkonu v aplikáciách.

Spotreba čipu Tegra 4 je pri bežnom používaní až o 45% nižšia ako v prípade predchádzajúceho čipu Tegra 3. Aj vďaka tomu umožňuje prehrávanie HD videa na mobilných telefónoch až po dobu 14 hodín.

Tegra 4 taktiež podporuje celosvetovú komunikáciu prostredníctvom ľubovoľných sietí. Podporuje tak aj 4G LTE. Túto podporu zabezpečuje programovateľný modemový čip piatej generácie NVIDIA Icera® i500. Efektívnejší, o 40% menší ako bežné modemové čipy, ponúka až štvornásobné výpočtové kapacity ako jeho predchodca.

 

 
Project SHIELD
Na technologickej výstave CES v Las Vegas spoločnosť Nvidia predstavila taktiež nový produkt nazvaný Project SHIELD. Jedná sa o prenosné herné zariadenie určené pre otvorené platformy dizajnované tak, aby mohli hráči
hrať kde chcú, ako chcú a kedy chcú.


Project SHIELD v sebe kombinuje pokročilý výpočtový výkon čipu NVIDIA® Tegra® 4, prelomovú technológiu Wi-Fi a ohromujúce prehrávanie HD video a audio formátov v podobe jednoducho prenosného zariadenia spracovaného v štýle bežného konzolového ovládača.

Project SHIELD, založený na najnovšom mobilnom operačnom systéme Android Jelly Bean, umožní hráčom využiť najlepšie hry optimalizované na Tegra technológiu na jednej strane a ekosystém spoločnosti Google pre aplikácie, hudbu a video na druhej strane. Project SHIELD navyše umožňuje hráčom využiť ich domáce PC založené na grafických kartách GeForce GTX 650 a vyšších na streamovanie obrazu z hier priamo na Project SHIELD a tak hrať obľúbené PC hry kdekoľvek v dome.Reakcie trhu na ohlásenie Project SHIELD zariadenia boli veľmi pozitívne. Forbes píše: „Nvidia ohlásením Project SHIELD šokovala herný priemysel. Stále síce zostáva množstvo nezodpovedaných otázok, no bež ohľadu na odpovede sa jedná o výrazný zlom na trhu prenosných herných zariadení, herných konzol a zariadení na štýl Apple iPod. Nvidii sa to dávam veľký kredit, nakoľko tento zlom sa môže vyplatiť nie len im, ale aj hráčom.“


Project SHIELD je ešte stále vo vývoji a jeho expedovanie na americký a kanadský trh je očakávane v priebehu druhého kvartálu 2013. Ostatné krajiny budú nasledovať neskôr v priebehu roka 2013. Informácie ohľadne ceny budú priblížené pred vydaním zariadenia.
    

 


  Video
Project SHIELD


 
  Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články