Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

NVIDIA GeForce GTX650Ti Boost - Výhodný pomer cena/výkon (05.04.2013)

Spoločnosť AMD len nedávno predstavila novú kartu cielenú na mid-range segment trhu, Radeon 7790, ktorá mala bojovať s GeForce GTX650Ti a Nvidia už teraz kontruje svojou vlastnou novinkou, ktorá sa nie len chcela postaviť novinke od AMD, ale do súboja vyzýva už dobre známu kartu vyššej strednej triedy – Radeon 7850. Predstavujeme vám Nvidia GeForce GTX650Ti Boost. Kartu, ktorá pridáva podnázvy a v konkurenciou nabitom segmente sa pokúsi ešte viac rozvíriť vody konkurenčných bojov.

Boj v sfére grafických kariet sa priostruje a nakoniec z toho ťažia najmä zákazníci, pre ktorých je táto situácia viac než len výhodná. Totiž nestačí už len vydať kartu s priemerným výkonom v priemernej cenovej hladine. Konkurencia diktuje stále narastajúci výkon, pričom však za čoraz nižšiu cenu. A v takomto duchu sa nesie aj táto novinka z dielní spoločnosti Nvidia.

Kým AMD sa rozhodlo ísť cestou zvyšovania efektivity a nových technológii, ktoré boli hlavným zdrojom navýšenia výkonu, tak Nvidia pri tejto karte zvolila úplne iný prístup. Prístup, ktorý však dokonale vystihuje podnázov Boost. Zobrala svoju zabehnutú kartu, ktorú už veľmi dobre poznáme a na trhu sa celkom slušne etablovala. Za tú dobu sa už dokonale vyladili technológie a aj ovládače. Známu a kvalitnú kartu tak teraz ešte výkonnostne nakopli po všetkých stránkach a o výsledku sa onedlho budeme môcť sami presvedčiť.

Čo sa špecifikácii karty týka, tak počet CUDA jednotiek sa rozrástol na 768. Môžete počítať so základnou frekvenciou jadra na úrovni 1020MHz, čo je veľmi slušný nárast z 928MHz pri obyčajnej GTX650Ti. Boost frekvencia sa zas vyšvihla na úroveň 1085MHz. Karta sa na trhu objaví v dvoch verziách – s 1GB VRAM a s 2GB VRAM. V oboch prípadoch sa však jedná o GDDR5 na 192-bitovej pamäťovej zbernici, čoho výsledkom je rýchlosť 6,0Gbps. Karta samozrejme podporuje aj zapojenie prostredníctvom SLI. V tomto prípade však nárast výkonu nebol zadarmo. Jeho výsledkom je navýšenie maximálnej spotreby zo 110W na 140W. 6-pinový konektor sa stará o napájanie. GeForce GTX650Ti Boost samozrejme obsahuje aj všetky štandardné porty. Nájdete tu 2x DL-DVI port, HDMI port a aj Displayport 2.1.

Celkový nárast výkonu je však veľmi zaujímavý. Samozrejme záleží od daného titulu, no môžeme globálne povedať, že karta by dnes nemala mať problém s bežnými hrami a to aj vo FullHD pri 30fps. Najvýraznejší výkonnostný skok môžeme vidieť v Battlefield 3, kde oproti obyčajnej GTX650Ti karta získala 12fps k dobru. V expanzii StarCraft 2: Heart of The Swarm je to dokonca až 23fps navyše. Výkonnostne sa pohybuje presne okolo AMD Radeon 7850, kde raz je lepšia jedna karta, inokedy zas druhá.

Najzaujímavejším aspektom novej grafickej karty je cena, ktorá je aj napriek navýšeniu výkonu tlačená nadol. Pri jednoduchších 1GB verziách sa bude pohybovať od 149 dolárov a 2GB verzie by sme už mali možnosť získať za 169 dolárov, čo sú skutočne veľmi príjemné ceny. Podlieza tak najväčšieho konkurenta Radeon 7850. Veľmi výhodný pomer ceny a výkonu je najsilnejšou zbraňou novej Nvidia GeForce GTX650Ti Boost, navyše získate kupón pre 3 najpopulárnejšie online hry Hawken, World of Tanks, Planetside. Stačí to však na to, aby vás presvedčila ku kúpe?


ASUS GeForce GTX650 Ti Boost na našom e-shope.
Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články