Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Nový Windows Blue bude ZADARMO a konečne aj s tlačítkom Štart? (29.05.2013)

Microsoft má za sebou dlhú históriu starania sa o svoje operačné systémy prostredníctvom Service Pack balíčkov, ktoré prinášali väčšie či menšie zmeny a úpravy. Operačný systém Windows 8 je na trhu ešte len od jesene, čiže je ešte stále novinkou, no to neznamená, že sa nedá zlepšovať. Čísla jeho pomeru na trhu utešene rastú a možno aj preto sa prvého väčšieho balíčka vylepšení a úprav dočkáme už čoskoro.

Celý balík nesie označenie Windows 8.1, no môžete ho poznať aj pod kódovým názvom Windows Blue. Balíček má priniesť skutočne veľké množstvo noviniek, avšak v tejto dobe je ešte stále valná väčšina z nich zahalená rúškom tajomstva. Microsoft informácie vypúšťa len veľmi poskromne, to sa však časom zmení. Výrazná novinka nastáva v distribučnom modeli. Balík už totiž nebude distribuovaný prostredníctvom Windows Update služby, ale cez oficiálny Windows Store.

Balíček bude samozrejme pre majiteľov Windows 8 k dispozícii zadarmo, avšak nová distribučná cesta otvára otázky o budúcnosti týchto updatov. Z črepiniek informácii, ktoré su nám teraz známe, vieme o zmenách v rozhraní. Metro UI bolo síce ústretovým krokom k tabletom, hybridným notebookom, Surface zariadeniam, či dotykovým monitorom, ale v bežnej desktopovej domácnosti sa stretlo s rôznym prijatím. Aj preto sa vracia späť zaužívaná Štart ikona. Vrátiť by sa mohol aj boot na pracovnú plochu. Vylepšení sa dočká multitasking, SkyDrive bude viac integrovaný do systému a zlepšia sa možnosti personalizácie, vyhľadávania a správy. Ďalšou výraznou novinkou bude aj IE11. Viac sa každopádne dozvieme už 26. júna, kedy bude uverejnená verejná Beta verzia Windows Blue.
Vydanie systému je naplánované na jeseň tohto roka.

 


Bude vyzerať Windows 8 Blue takto?


 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články