Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

NOVÝ tablet LG G Pad 8.3 konkuruje tým najlepším (06.03.2014)

O svoje miesto na trhu tabletov sa bije čoraz viac spoločností. Konkurencia rastie a už si nemusíte vyberať len medzi operačnými systémami, ale taktiež z mnohých modelov rôznych farieb, veľkostí, cenových aj výkonnostných kategórií. A keď rastie konkurencia, tak z nej profitujú práve zákazníci.

Ďalším kandidátom na miesto vo vašich rukách je spoločnosť LG, ktorá na trh priniesla svoj nový tablet G Pad 8.3. Za jednoduchým názvom sa však skrýva viac, ako sa na prvý pohľad môže zdať, a LG sa do tuhého konkurenčného boja púšťa so skutočnou vervou. A po krku ide rovno tým najsilnejším z konkurentov. Do ringu vstupuje hlavne s novým Nexusom 7 od Google.

Tablet LG G Pad 8.3 nepatrí k tým najlacnejším na trhu. Ale nie je tomu ani naopak. Skôr sa zaraďuje niekde do stredu cenového spektra s cenovkou pod tromi stovkami. To je zhruba miesto, kde je konkurencia najsilnejšia a tak by neobstál, ak by LG neprišlo s niekoľkými zaujímavými vymoženosťami. A ako ukazuje rastúca popularita tabletu a ohlasy ako od odbornej kritiky, tak od bežných používateľov, tablet má rozhodne čo ponúknuť.


Papierové špecifikácie sú veľmi zaujímavé a ako sa ukazuje, LG tabletom reaguje na potreby hráčov a do rúk vám tak dá veľmi slušný výkon. Za ním stojí hlavne štvorjadrový procesor Krait 300 s frekvenciou 1,70 GHz na čipsete Qualcomm® Snapdragon™ 600. Grafický procesor Adreno 320 v sebe taktiež skrýva dostatok výkonu. Tablet ďalej disponuje 2 GB RAM a k dispozícii máte aj 16 GB pamäte. Čo je však oproti 32 GB, ktoré ponúka konkurencia od Google, menším mínusom. Môžete si ju ale doplniť pamäťovou kartou až do kapacity 64 GB. V benchmarkoch necháva konkurenciu za sebou. A to ako Xperia Tablet 7, tak aj nový Nexus 7.

LG prichádza s veľmi slušnou výbavou, ktorá určite má čo ponúknuť. Tablet postavili na systéme Android™ 4.2.2 Jelly Bean s vlastným UI. Nechýba Wi-Fi, Bluetooth, dve kamery a využívané rozhrania. Taktiež tu nájdete mikrofón a na zadnej strane zabudované reproduktory. Tie sú však mierne tlmené. Výhodou je zas prítomný GPS modul. Batéria s kapacitou 4600 mAh sa postará o napájanie.

Pozrite si parametre nového tablletu LG G Pad na našom e-shope.
Rozmerovo je G Pad, samozrejme, väčší ako Nexus 7. Veľkosť 8,3-palca však stále veľmi dobre sadne do rúk. Čím sa môže pochváliť je určite kvalitný Full HD IPS displej s rozlíšením 1920 x 1200 bodov. Tablet je tak akurát, váhou a rozmermi je na veľmi príjemnej úrovni. Rohy sú zaoblené takmer ako na Samsungoch. Dizajn je jednoduchý a elegantný. Oceníte najmä výborné vyhotovenie tabletu a použitie luxusných a hlavne kvalitných materiálov. Tablet tak padne vhod aj ako reprezentatívny doplnok a pracovný nástroj. Navyše na trhu sa tablet nachádza v bielom a čiernom farebnom vyhotovení.


Pozrite si parametre nového tablletu LG G Pad na našom e-shope.

 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články