Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

NOVÝ Lenovo Yoga Tablet - dokonale konvertibilný tablet? (09.02.2014)

Rodina populárnych Yoga zariadení od spoločnosti Lenovo sa rozrástla o niekoľko zaujímavých kúskov, ktoré chcú nadviazať na nie síce dlhú, ale zato výborne etablovanú tradíciu tohto mena. Oplatí sa teda dať šancu horúcim Yoga novinkám, či vás skôr zanechajú chladnými?

Dokonale konvertibilný tablet?

Pôvodné Yoga ultrabooky sú vo svojej triede jednoznačne najpopulárnejšie a presvedčili o svojich kvalitách ako verejnosť, tak aj kritikov. Boli to dokonale konvertibilné zariadenia. Ich sila tkvie v tom, že z ultrabooku sa behom sekundy stal pohodlný tablet, či ste ho použili vo forme stojana napríklad pri prezentovaní. Teraz ale Lenovo prichádza s dvojicou noviniek, ktoré menu Yoga nerobia hanbu, ale už nie sú takým prelomom, prípadne šokom, ktorý ľudí zaujal na prvý pohľad.


Táto dvojica zariadení sú nové tablety Lenovo Yoga Tablet 8 a Lenovo Yoga Tablet 10 a chcú priniesť niečo nové. Chcú potvrdiť, že aj na trh tabletov sa dá prísť s niečím sviežim a inovatívnym. Tablet s pridanou hodnotou. Rovnako ako Yoga ultrabook s možnosťou otočenia displeja o 360°, aj teraz prichádza drobné vylepšenie, ktoré však vie priniesť veľké zmeny v pohodlí používania.

Oba tablety sú si veľmi podobné, líšia sa vlastne len veľkosťou, pričom ostatné parametre majú rovnaké. Spoločnú majú navyše aj agresívnu cenovú stratégiu. Na trh totiž prichádzajú s cenou nastavenou pekelne nízko, pričom však ani v spracovaní a ani vo výbave nie sú o nič ukrátené. Navyše si okrem veľkostí môžete vyberať aj medzi modelmi s podporou 3G a MicroSIM, alebo si vystačíte len s Wi-Fi.
Oba Yoga tablety sú postavené na v súčasnosti najpopulárnejšej mobilnej platforme – Android, avšak vo verzii JellyBean. Nechýba samozrejme multidotykový HD displej so širokým pozorovacím uhlom, výkonný štvorjadrový procesor, ktorý si hravo poradí s pracovným nasadením, multitaskingom a v prípade chute a potreby aj s hrami. Taktiež tu nájdete 1GB RAM, 16GB úložný priestor s možnosťou rozšírenia o pamäťové karty s kapacitou až 64GB. Štandardom sú aj dve kamery, možnosti konektivity a senzory.

Oba tieto tablety sú elegantné a jednoducho prenosné vďaka nízkej hmotnosti. Najťažší model váži len 610 gramov. Ponúkajú výbornú výdrž batérie a aj štýlový vzhľad vďaka vyhotoveniu zo zliatiny horčíka a hliníka. Vyzerá to dobre a navyše sú tak tablety aj veľmi odolné. A najväčšou devízou tabletu je nenápadný stojan na zadnej strane spolu s batériou. Lenovo Yoga Tablet môžete používať tak, ako ste zvyknutí. Pohodlne sadne do ruky, ale stačí len okamih, vysuniete nenápadný stojan a v širokom uhle tak máte pred sebou obrazovku s vynikajúcim pozorovacím uhlom na sledovanie filmov, či obľúbených seriálov. Necháte sa zlákať novým rozmerom pohodlia?

Aktuálna ponuka LenovoYoga Tabletov na našom e-shope.


 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články