Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

NOVÝ Lenovo Vibe X2 ponúka okrem skvelého výkonu aj netradičný dizajn (19.11.2014)

Nie je to tak dávno, čo vám značka Lenovo rezonovala najmä vtedy, keď ste sa zaoberali kúpou nového notebooku. To bola ich doména, tam si získali veľmi dobré meno a dalo by sa povedať, že to bola istota, že nespravíte zlú kúpu. Doba sa však mení. Neznamená to, že by sa ich notebooky zhoršili, to vôbec nie. No po produktoch s logom Lenovo sa oplatí pozerať oveľa častejšie a to aj v segmentoch, na ktoré by ste v minulosti primárne nemysleli a skôr by ste išli po iných značkách.

Najvýraznejšie je to pravdepodobne v sfére smartfónov. Už predtým sa tam presadili s niekoľkými zaujímavými kúskami po stránke výkonu, možností aj dizajnu. Nedávno predstavili prvý „10K“ telefón na trhu, ktorý mnohých očaril tak, že ho okamžite pasovali za top produkt na trhu. A teraz tu máme ďalšiu novinku od nich, ktorá sa v ťažkej konkurencii tých najlepších chce pobiť o svoje miesto a pri pohľade na to, čo ponúkne, jej jednoducho musíme držať palce.

Nedávny model Lenovo VIBE Z2 Pro rúbal skutočne vysoko do hi-endu. Dnešná novinka Lenovo VIBE X2 však ide o niečo nižšie, to však neznamená, že prinesie výraznejšie kompromisy. Len sa sústredí na trošku inú oblasť, trošku iných majiteľov. Podľa Lenova je totiž život zložený z niekoľkých vrstiev a také by malo byť aj zariadenie, ktoré je vám najbližšie – váš telefón. Dnešný životný štýl je dynamický, každú chvíľu sa venujete niečomu inému, čo už je to práca alebo zábava. Preto je VIBE X2 vyrobený tak, aby splnil náročné požiadavky kedykoľvek.

Telefón opäť zaujme vycibreným dizajnom, ktorý sa jednoducho musí zapáčiť každému. Taktiež kvalitným vyhotovením a použitými materiálmi, ktoré sú už pre hi-end triedu typické. S hrúbkou len málo cez 7mm dobre sadne do vrecka a s váhou len 120g sa v ňom bude aj príjemne nosiť. Navyše si môžete vybrať z niekoľkých farebných vyhotovení, ktoré perfektne vzbudzujú prémiový dojem, takže je každému hneď jasné, že toto sú telefóny pre náročných. Vybrať si u nás môžete zo zlatého a bieleho farebného vyhotovenia.

Uvedené vrstvy vášho životného štýlu sa do telefónu preniesli v podobe funkcií, ktoré sú rýchle a intuitívne, fungujú lepšie a plynulejšie a nezáleží na tom, čomu sa s telefónom práve venujete. A tie sú podporené ďalšími technológiami, ktoré tomu všetkému pomáhajú. Či už je to napríklad kvalitné audio pre chvíle zábavy alebo efektívne využívanie batérie, keď sa na telefón potrebujete na cestách spoľahnúť. Nájdete tu aj GPS a široké možnosti bezdrôtovej konektivity vrátane podpory 4G/LTE.

Telefón ponúka 5" IPS
displej s Full HD rozlíšením 1920 x 1080 a DPI až 441. Očarí úžasným podaním farieb a ostrosťou obrazu, pričom nezaostáva ani širokými pozorovacími uhlami. Vďaka tomu je vhodný aj na sledovanie filmov a seriálov. Zadná kamera ponúka až 13MPx rozlíšenie, automatické zaostrovanie, pokročilý senzor osvetlenie a LED blesk, vďaka čomu nahradí váš bežný kompakt. Predná kamera s rozlíšením 5MPx je zas ideálna na chat a samozrejme selfie fotky.
VIBE X2 stojí na operačnom systéme Android 4.4 KitKat a ponúka celý rad zaujímavých aplikácií, ktoré vám uľahčia každodenné fungovanie. Ak by vám navyše nestačili, vďaka obchodu Google Play si môžete stiahnuť čo len budete potrebovať. Ani po hardvérovej stránke sa však telefón nemá za čo hanbiť a nájdete v ňom výkonné osemjadro MediaTek MT6595m s frekvenciou 2.00 GHz, grafický čip PowerVR G600 a 2GB RAM. Úložný priestor 32GB bohužiaľ nemôžete rozšíriť o pamäťové karty.

 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články