Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Nové SSD disky HyperX FURY predstavujú dokonalý pomer medzi cenou a výkonom (16.06.2014)

Spoločnosť Kingston uvádza na trh nový modelový rad rýchlych SSD diskov, ktoré aj keď neprinášajú revolúciu, tak sú veľmi sympatickou evolúciou. Zaujať chcú najmä vysokým výkonom za priaznivú cenu, no aj niektorými zaujímavými novinkami. Predstavujeme vám horúcu novinku medzi SSD - Kingston HyperX FURY SSD SATA3.

Ďalšou noviknou, ktorú nám na výstave CES 2014 spoločnosť Kingston predstavila bol nový modelový rad SSD pevných diskov Kingston HyperX Fury. Plánujú ním nahradiť už dobre známu staršiu sériu a zároveň priniesť niekoľko noviniek. Netrvalo to dlho a dočkali sme sa aj ich uvedenia na náš trh. Je pravdou, že na trhu s SSD diskami sa toho príliš veľa nemení a zvlášť poslednú dobu neprichádzajú veľké zmeny, ktoré by si všimli možno aj laici v tejto oblasti. Spoločnosti tak musia hľadať trošku iné cesty ako presvedčiť zákazníkov, že by po nich mali siahnuť.


Podobne je na tom ak Kingston. Nevsádza na veľké zmeny a revolučné novinky. Zmeny sú skôr skromné, vylepšenia, nazvime to, ozmetické, no vôbec nie nepodstatné. A výsledkom toho je, že HyperX FURY SSD disky útočia na zákazníkov snahou o dosiahnutie čo najlepšieho pomeru ceny a výkonu. Idú teda tou najlepšou cestou, kedy vám do rúk chcú dať veľa muziky za málo peňazí. A pri letmom pohľade na cenníky vám je zrejmé, že sa im to podarilo. Kingston týmto reagujú aj na nedávne problémy s populárnymi diskami V300 SSD, kde niektoré modely neposkytovali sľubovaný výkon. Spoločnosť sľúbila nápravu a tá teraz prichádza.

Nové SSD disky HyperX FURY kúpite tu.

Nové Kingston HyperX SSD disky Fury sú na trhu dostupné v dvoch kapacitách: 120GB a 240GB. Líšia sa len vo výkonu a výdrží, v prospech väčšieho súrodenca. Tieto pevné disky obsahujú NAND pamäte, radič LSI SandForce SF-2281 a rozhranie SATA III (6 Gbps), pričom sú spätne kompatibilné so SATA Rev. 2.0. Medzi bežné výhody týchto diskov patrí napríklad zrýchlené hranie hier – všetko načítavanie je oveľa rýchlejšie. No a samozrejme spoľahlivosť. Neobsahujú pohyblivé súčiastky, nekazia sa tak a neprehrievajú sa tak. SSD disk vám tak vydrží dlhšie.
 
 

 Rýchlosti čítania týchto diskov je až 500 MB/s a rovnako tak aj 500 MB/s v zápise v programe ATTO. AS-SSD a CrystalDiskMark podľa výrobcu namerali 330 MB/s pri čítaní a 130 MB/s pri zápise (verzia 120 GB). Pri väčšej 240 GB verzii namerali rýchlosti až 390MB/s pri čítaní a 250 MB/s pri zápise, čo sú viac než len dobré výsledky. Disky kúpite v tenkom a malom prevedení. Sú to štandardné 2,5-palcové SSD s hrúbkou len 7mm, ktoré vážia len zhruba 90g, no aj napriek tomu pôsobia odolným dojmom. V nečinnosti spotrebujú len 0,31 Wattov, pri čítaní je to 1,65 Wattu a 2,76 Wattov pri zápise. Výrobca pri týchto diskoch udáva životnosť 315 TB u menšieho a 641 TB u väčšieho z tejto dvojice. Oba disky by mali dosahovať náhodného čítania a zápisu s hodnotami 72500 až 79000 IOPS.

S SSD diskami Kingston HyperX Fury sa Kingstonu podarilo trafiť zlatý stred. Sú výrazne lacnejšie ako parametrovo kvalitnejšie disky HyperX 3K a nadväzujú na prednedávnom veľmi obľúbené edície V300 SSD, pričom sa však vyvarujú chybám, aké sa neskôr vyskytli. Výsledkom je tak výborný pomer ceny a výkonu, pričom kvalitami určite taktiež stoja za zváženie.

Nové SSD disky HyperX FURY kúpite tu.
Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články