Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


NOVÉ smartfóny Huawei vám nasadia chrobáka do hlavy (14.07.2014)

Trh mobilných telefónov a tabletov je turbulentný a istotu v ňom často nemajú ani tí najsilnejší hráči. Príkladom môžu byť napríklad Nokia či Blackberry. Na presne opačnej strane barikády potom stoja síce menej známe mená, no klamú telom a v skutočnosti sú to dravé šťuky v rybníku. A medzi ne sa postupne radí aj čínska nadnárodná spoločnosť Huawei, ktorá na trh prichádza s čoraz zaujímavejšími technologickými novinkami. A s takouto trojicou teraz prichádza aj k nám.

Na trhu ako je ten mobilný je ťažké udržať si svoju pozíciu. Hlavne z Ázie neustále prichádzajú nové a málo známe mená, ktoré si chcú z koláča odhryznúť svoj podiel. A takto nejako na trh prišla aj kedysi neznáma značka Huawei. Dnes sa situácia obrátila a môže sa smelo postaviť vedľa tých najznámejších výrobcov a dokazuje to najmä ponukou svojich modelov, ktoré si získavajú čoraz väčšiu popularitu. Nájdete ich u operátorov aj v bežných predajniach. A teraz prichádzajú s trojicou noviniek, ktorými chcú svoju situáciu ešte viac zlepšiť.

Huawei Ascend P7
Minulý rok Huawei zaujali štýlovým kúskom Ascend P6, ktorý si aj u nás našiel mnoho majiteľov. Mobil to bol slušný, no aj tak s chybami. Teraz meria ešte o kúsok vyššie a s modelom Ascend P7 by sa radi dostali do hi-endu. Telefón si zachováva štýlový dizajn, kvalitné prevedenie a materiály a taktiež pevnú konštrukciu. Všetko mu pomáha vyvolávať dojem prémiovosti. Displej sa rozrástol na 5-palcov, podporuje Full HD rozlíšenie a vyniknú na ňom napríklad fotky z 13MP fotoaparátu. Huawei svoj nový kúsok vybavili štvorjadrovým procesorom HiSilicon Kirin 910T o takte 1,8 GHz, 2GB RAM a grafickým čipom Mali-450MP4, vďaka čomu si poradí aj s náročnejšími aplikáciami. Navyše poteší aj kvalitnou podporou multimédií, slušnou výdržou batérie a výrobcovi sa podarilo odstrániť aj problémy s prehrievaním.


Viac o tomto skvelom smartfóne nájdete na našom e-shope.

Huawei Ascend G6
Ďalšou novinkou je Huawei Ascend G6, plastový a lacnejší súrodenec vyššie uvedeného modelu, pričom to však neznamená, že by bol automaticky výrazne horší. Ide o zaujímavý prírastok do strednej triedy, ktorý môže vyhovieť hlavne tým, ktorí nechcú veľký a ťažký telefón telefón. IPS LCD displej s uhlopriečkou 4,5-palca a plastová konštrukcia sa starajú o kompaktné rozmery a hmotnosť len 115 gramov. Vnútri bije 4-jadrový procesor Qualcomm® MSM 8X12 taktovaný na 1,2 GHz, 1GB RAM a 4GB úložný priestor, ktorý môžete kartou rozšíriť až na 64GB. Telefón si tak poradí s multimédiami aj hrami. Vzadu nájdete 8 Mpix fotoaparát s LED bleskom a môžete sa spoľahnúť aj na veľmi dobrú výdrž batérie. Akurát zamrzí trošku oklieštená konektivita, kde chýba najmä 4G.
Ak premýšľate o cenovo dostupnom a kvalitnom smartfóne, Huawei vám práve asi nasadil chrobáka do hlavy.

Viac o tomto skvelom smartfóne nájdete na našom e-shope. Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články