Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Nové ovládače AMD „Never Settle“ s 20% nárastom výkonu + HRY ZADARMO (02.12.2012)

Hovorí sa, že každý hardvér je len natoľko výkonný, koľko mu umožňujú jeho ovládače. Výnimku z tohto nepísaného pravidla
netvoria ani grafické karty. Dokonca pre ne snáď platí ešte vo väčšej miere. Ovládače Catalyst grafických kariet spoločnosti AMD však neprinášali vždy to, čo by z ich kariet dokázalo dostať maximum, či ulahodiť hráčom získaním pár percent výkonu navyše.
To sa však zmenilo s príchodom posledných ovládačov od AMD, ktoré stavajú na vylepšenej optimalizácii.
 
Architektúra, ktorú využívajú grafické karty rady 7000 je na trhu už od začiatku roka, no doteraz nikdy nemala šancu dosiahnuť svoj plný potenciál, aj keď najvýkonnejšie modely podávali celkom slušný výkon.
V boji s konkurenciou od Nvidie sa však počíta každý nárast výkonu
a ako sa teraz ukazuje, istá rezerva tu vždy bola. Nové ovládače vo
verzii 12.11 „Never Settle“ tak majú za úlohu vdýchnuť nový život už zabehnutým grafickým kartám, z ktorých dokážu vo vašich obľúbených hrách vyťažiť fps navyše, zvýšiť  konkurencieschopnosť kariet a aj predĺžiť ich životný cyklus.

Často sa stáva, že s príchodom nových ovládačov sa optimalizuje výkon grafických kariet len pre herné novinky, prípadne veľké a hrávané tituly, pričom tie výkon v ostatných sa buď nezmení, alebo dokonca v niektorých prípadoch je výsledok horší. To však nie je prípad nových ovládačov AMD. Celý tím okolo vytvárania ovládačov pracoval tvrdo a aj dlho, aby dosiahol čo najlepší globálny výsledok a vyladil výkon pre potreby každého. Globálne tak z kariet dostanete výrazne viac vďaka skutočne výbornej optimalizácii a spolupráci s hernými vývojármi.
 
 

Nové ovládače ponúknu nárast výkonu až o 20%

V závislosti od konkrétnej zostavy a hlavne aj konkrétnej grafickej karty sa nárast výkonu pohybuje ja úrovni 15-20 percent, za čo môžete vďačiť nie len optimalizácii na grafické enginy, ale aj lepšiemu využívaniu pamätí grafických kariet. Dobre to môžete vidieť na priložených grafoch. Kým staré ovládače Catalyst 12.8 predstavujú 100%, tak s novými ovládačmi výkon stúpa až k 110%, v niektorých prípadoch sa môžete dočkať nárastu až na 120%. Vyšší výkon potvrdzujú aj rôzne benchmarky, nevynímajúc ani najznámejší 3DMark. V ňom na extrémnych nastaveniach nové ovládače zabezpečujú až o 200 bodov viac vo výsledku, čím sa AMD doťahuje na výsledky konkurencie. Navýšenie výkonu však nie je na úkor obrazovej kvality, ktorá zostáva zachovaná. Skutočne tkvie základ v lepšom využívaní architektúry.

 A aby toho nebolo málo. Tak s uvedením nových ovládačov umožňujúcich čo najefektívnejšie využiť výkon grafických kariet pripravilo AMD
aj akciu, kde tento výkon môžete dôkladne prevetrať. Ku grafickým kartám série 7000 spoločnosť dodáva až trojicu tohtoročných herných noviniek, ktoré si okrem odbornej kritiky získali aj samotných hráčov. Hitman: Absolution, Far Cry 3 alebo Sleeping Dogs môžete dostať ku grafickej karte na stiahnutie. Navyše promo akcia obsahuje aj kupón na 20% zľavu z ceny novej vojnovej akcie Medal of Honor: Warfighter. Táto špeciálna ponuka ešte viac pridáva na hodnote grafických kariet od AMD, ktoré by ste už teraz nemali nechať bez povšimnutia. Na slovenskom trhu túto jedinečnú ponuku nájdete iba na našom internetovom obchode www.shark.sk.

Viac o aktuálnej akcii "Never Settle".


 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články