Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


NOVÉ grafiky GeForce GTX 750 s nižšou spotrebou a vyšším výkonom (19.02.2014)

Boj na poli grafických kariet sa priostruje a ťažia z toho - ako inak - samotní zákazníci, najmä hráči. Výkon rastie, ceny klesajú a za menej peňazí si môžeme dovoliť podstatne viac muziky ako predtým. AMD nedávno predstavilo sériu rozporuplných grafických kariet v strednej triede s nižšou cenou a dnes už spoločnosť Nvidia kontruje vlastnými novinkami v cenovom segmente zhruba okolo stovky.

Nové grafické karty ponesú označenia GeForce GTX 750 Ti a GTX 750. Prvá z nich je výkonnejšia a druhá slabšia, čo však kompenzuje ešte sympatickejšou cenou. Nvidia tak do boja vstupuje hlavne sympatickou cenovou politikou, ale ani výkonom nebude zaostávať. Predstavenia oboch modelov kariet sme sa už dočkali a tak sa spolu s nami môžete pozrieť na to, čo od nových prírastkov do rodiny Nvidia GeForce 700 môžeme očakávať.Čo už vieme je, že obe karty sú rozmerovo kompaktné (najviac bude záležať od konkrétneho výrobcu) a tomu sa prispôsobí aj chladenie. Teoreticky tak môžeme očakávať nenáročné a úspornejšie karty, ktoré sa hodia aj do menších skriniek. Sú ideálne ako upgrade staršieho PC za málo peňazí, či ako grafiky na mieru pre Mini ATX riešenia. Taktiež vieme, že obe karty sú postavené na novej architektúre Maxwell a ich GPU je označené GM107. Obe karty sú vyrobené 28 nm výrobným procesom a nájdeme na nich tradičné porty DVI, HDMI a aj VGA.

Aktuálna ponuka NVIDIA GeForce GTX750 na našom e-shope.


Jednotlivé parametre sa môžu mierne líšiť v závislosti od konkrétneho výrobcu a už teraz sa hovorí o zvýšenom takte kariet od MSI, či vylepšenom chladení od výrobcu Gigabyte. V základných verziách sú čísla zhruba takéto: výkonnejšia z kariet, GeForce GTX 750 Ti, beží na frekvencii 1085 MHz a môžete ju "boostnuť" až na 1163MHz. Ďalej obsahuje 2 GB GDDR5 s efektívnou frekvenciou 5,50 GHz na 128-bitovej zbernici. Karta obsahuje 960 CUDA jadier, 80 TMU jednotiek a 16 ROP jednotiek. Jej výkon sa v testoch pohybuje zhruba medzi Radeon R7 265 a Radeon R7 260X, kde druhú z nich prekonáva a na prvú sa snaží dotiahnuť.

Podobnými číslami sa môže pochváliť aj menej výkonná z dvojice nováčikov - GeForce GTX 750. Táto karta beží na rovnakej frekvencii ako silnejší model, teda 1085 MHz a dokážete ju pretaktovať až na 1163 MHz. Oproti výkonnejšiemu modelu však na trh prichádza s 1 GB RAM GDDR5 s efektívnou frekvenciou 5,10 GHz na 128-bitovej zbernici. GeForce GTX 750 ponúka 768 CUDA jadier, 64 TMU jednotiek a rovnako 16 ROP jednotiek. Testy ukazujú výkon GTX 750 zhruba na úrovni Radeon R7 260X, pričom novinka od Nvidie je v závislosti od konkrétnej aplikácie a hry slabšia.

Aktuálna ponuka NVIDIA GeForce GTX750 na našom e-shopeSpolu s týmito kartami môžete využiť aj niektorú zo šikovných funkcií a aplikácií. Je to napríklad G-Sync pre synchronizáciu s monitorom, vďaka čomu sa dočkáte kvalitnejšieho obrazu. Taktiež jednoduchú správa pomocou GeForce Experience, kde si môžete jednoducho sťahovať ovládače a vytvárať profily ku hrám. Taktiež aj ShadowPlay, ktorá slúži na nahrávanie herných zážitkov. A možno oceníte aj streamovanie na Nvidia Shield.

Okrem zaujímavého výkonu za rozumnú cenu obe tieto karty prichádzajú aj s ďalšou výhodou. Ani jedna z nich nepotrebuje dodatočné napájanie a vystačia si so 75 W, ktoré im dodáva PCIe. Ich konkrétna spotreba sa pohybuje okolo 55 -60 W. Karty sú energeticky optimalizované a vystačíte si aj s 350 W zdrojom. Obe sú dvojslotové. GeForce GTX 750 Ti a GTX 750 si už teraz môžete pozrieť aj v našom e-shope.

  Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články