Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


NOVÁ Microsoft (už nie Nokia) Lumia 535 útočí svojou cenou. (30.01.2015)

Microsoft a Nokia to spolu ťahali dlhé roky a treba povedať, že pomerne úspešne. Veď to bola práve značka Lumia, ktorá si získala zákazníkov a presvedčila ich, že mobilný Windows nie len má zmysel, ale navyše je veľmi dobrým a stabilným systémom. Nokia to už len podporila kvalitným hardvérom a špičkovou výbavou, ako napríklad dobre známe fotoaparáty, či NFC v dobe, keď ešte nebolo štandardom.

Dnes je však situácia iná. Nokia tu už nie je, výrobu smartfónov po nej úplne prevzal Microsoft. Značka Lumia však zostala a zdá sa, že bude rásť ešte lepšie ako tomu bolo v minulosti. Hi-end model pre tento rok ešte oznámený nemáme, aj keď už kolujú nejaké dohady po internete. No už nejakú dobu sú aj u nás dostupné low-end modely, ktorú ponúkajú slušnú kvalitu a hlavne za nízku cenu. Ak chcete cenovo dostupný telefón so známym operačným systémom, možno práve nová Lumia od Microsoftu je to pravé pre vás.

Konkrétne sa dnes zameriame na najnižší model z nového radu, ktorým je Lumia 535. Ako je už pri značke Lumia zvykom, pri výrobe bol kladený veľký dôraz na štýlový a mladistvý dizajn, ktorý však môže do rúk zobrať aj človek hľadajúci v prvom rade eleganciu. Jednoduchý dizajn si zamilujete, no budú to hlavne rôzne farebné prevedenia, ktoré vás oslovia. Od štýlových pastelových, po elegantné ako napríklad biela a čierna. Môžete tak vyjadriť sami seba a dopriať si farbu, ktorá je vám najbližšia.

Lumia 535 navyše na trh prišla v dvoch hardvérových prevedeniach. Ako bežný smartfón, či smartfón s podporou Dual SIM, nakoľko toto je funkcia, ktorú v poslednej dobe vyžaduje čoraz viac zákazníkov. Samozrejme obe prevedenia nájdete s operačným systémom Windows Phone 8.1 s najnovším updatom Lumia Denim. Ten prináša niekoľko vylepšení. A nechýba ani nálož Nokia aplikácií, od skvelých máp s GPS navigácie, až po veci ako City Lens, Skype, Creative Studio, fotografické aplikácie a mnohé ďalšie, ktoré využijete v každodennom živote. Okrem toho telefón ponúka slušnú podporu multimediálnych formátov.

V prípade Windows Phone nie je hardvér telefónu až taký dôležitý ako v prípade Androidu, no aj tak sa vzhľadom na svoju cenu nemá Lumia 535 za čo hanbiť. Inými slovami, ponúka skvelý pomer ceny a výkonu. Štvorjadrový procesor Snapdragon 200 s frekvenciou 1,20 GHz sa o to pričinil najväčším dielom. Za ním však nezaostáva ani 1GB  RAM, či grafický čip Adreno 302. 8GB úložný priestor môžete rozšíriť pamäťovou kartou o ďalších 128GB. A najdôležitejším prvkom telefónu je 5" IPS displej s rozlíšením 960 x 540 pixelov, ktorý môžete ovládať aj nechtami.

Lumie boli vždy aj o kamerách a aj keď v low-end modeloch nemôžete očakávať špičkovú výbavu, ani v tomto ohľade sa 535 nemusí za svoju výbavu hanbiť. Obe kamery disponujú rozlíšením 5MPx. Tá predná je fajn na videohovory, tá zadná už zvládne viac vďaka funkciám ako autofokus, LED blesk, vyváženie bielej, či automatické uploadovanie na OneDrive. To všetko robí z Lumie 535 od Microsoftu mobil, nad ktorým sa rozhodne oplatí uvažovať, ak chcete kvalitu, no nechcete siahať hlboko do vrecka.

 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články