Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

Nová konzola NVIDIA Shield bude až 35x výkonnejšia ako Apple TV (15.03.2015)

Nvidia už dávno nie je len výrobcom grafických kariet, aj keď práve táto sféra je stále ich primárnym zameraním, čo dokázali aj na nedávnom GDC, kde predstavili Titan X – najvýkonnejšiu kartu na trhu. Teraz však opäť idú ešte o niečo ďalej v oblasti hier a výroby herných zariadení. Skúšali to už skôr.

Pod značkou Shield priniesli vlastný Android handheld, ktorý sa príjemne držal v rukách a umožnil aj streamovanie z PC, pričom ponúkol aj jednu exkluzivitu. Neskôr nám predstavili nový Shield tablet s Androidom, ktorý mal podobné zameranie a chcem vám ponúknuť streamované hranie z PC v nadštandardom prevedení a luxuse. A dnes tu máme ďalšie zo zariadení radu Shield. Novinku, ktorou chce Nvidia ovládnuť naše obývačky. Nahradiť v nich konzoly, ale aj set-top boxy, pričom opäť nebude stáť bokom ani zaujímavá možnosť streamovania z PC.

Nvidia nevidí konkurenciu v Xbox One alebo PS4, konkurovať chcú zariadeniam v rovnakej váhovej kategórii. Najmä teda Apple TV, ale aj rôznym ďalším Android konzolám, v zahraničí napríklad Ouya alebo Fire TV. Oproti nim má výrazne vyššiu cenovku, Nvidia plánuje Shield predávať za 199$, no na druhú stranu to vyvažuje možnosťami, ktoré vysoko prekonávajú všetko, čo je v tomto segmente aktuálne na trhu. A podporiť to chcú aj vlastnými službami.

Nvidia Shield vybavila tým najlepším, čo doma má. Konkrétne teda výkonným 64-bitovým osemjadrom Tegra X1, ktoré doplnila 3GB RAM a 16GB pamäť. Podľa Nvidie tak táto mikrokonzola ponúkne až 35x vyšší výkon ako práve Apple TV, čo je veľmi slušné číslo. Obstojí však aj v porovnaní so starými konzolami, je totiž dvakrát výkonnejšia ako populárna konzola Xbox 360. Vďaka tomu všetkému by jej úloha obývačkového multimediálneho centra na filmy, hudbu, hry a internet nemala robiť problém.

S takto nabitými vnútornosťami si už pri uvedení na trh poradí so zhruba 50timi hrami. na prezentácii sme mali možnosť vidieť Borderlands: The Pre-Sequel v zhruba 30fps. Menej náročné tituly ako Doom 3: BFG Edition alebo Talos Principle bežali aj na 60fps. Nebudú však chýbať ani hry ako Crysis 3, Contrast alebo Half-Life 2. Ostatné hry budete môcť pokojne streamovať z PC, prípadne priamo do konzoly pomocou služby GRID za určitý mesačný poplatok.

Televízne funkcie nebudú zaostávať a konzola bude podporovať hneď niekoľko zaujímavých služieb ako napríklad Hulu, Vevo a mnohé ďalšie. Médiá môžete sťahovať aj pomocou Google Play obchodu. Shield si s nimi hravo poradí až v 4K rozlíšení a to pri frekvencii 60Hz. K pohodliu vám dokonale poslúži jednoduchý a intuitívny Bluetooth diaľkový ovládač. Pomocou neho dokážete konzolu ovládať nie len tlačidlami, ale aj jednoducho hlasom. Druhý ovládač v balení poslúži na hranie hier.

Navyše Nvidia s novým Shieldom apeluje aj na vaše estetické cítenie a konzola je skutočne veľmi elegantná a štýlová, aby ste sa za ňu v obývačke nemuseli hanbiť. Vedľa vašej TV bude vyzerať veľmi dobre. Povrch je z lesklých aj matných materiálov, ktoré sú akoby asymetricky pokladané. Osloví vás úzkym profilom, vďaka čomu ani nezaberie veľa miesta. A navyše tu nechýba ani štýlové zelené podsvietenie.


Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články